اختراع پر کاربرد یک زندانی
۴۱۴۰۰۵
۰۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۱
۳۳۰۹ 
استفاده از مسواک ریشه تاریخی دارد و به دوران باستان بازمی گردد؛ اما اختراع مسواک هایی که در شکل و اندازه هایی امروزی استفاده می شود، داستان جالبی دارد و ناشی از خلاقیت یک زندانی به نام ویلیام ادیس بوده است.
وبسایت تابناک باتو: مسواک یکی از ابزارهای مهم برای حفظ سلامتی دهان و دندان است و مسواک زدن امروزه به یکی از ضروریات و عادات روزمره افراد تبدیل شده است.
 
اختراع پر کاربرد یک زندانی

نیاز همواره پایه و اساس هر اختراع و ابداعی بوده و هست. اختراع مسواک هم بی شک از نیاز انسان به حفظ سلامت دندان ها نشات  می گیرد.

بنا بر این گزارش، استفاده از مسواک ریشه تاریخی دارد و به دوران باستان بازمی گردد؛ اما اختراع مسواک هایی که  در شکل و اندازه هایی امروزی استفاده می شود، داستان جالبی دارد و ناشی از خلاقیت یک زندانی به نام ویلیام ادیس بوده است.
 
اختراع پر کاربرد یک زندانی

ویلیام ادیس ( William Addis ) در سال ۱۷۳۴ میلادی در لندن به دنیا آمد. در سال ۱۷۷۰ به دلیل شورش و ایجاد ناآرامی به زندان افتاد. او در طول محکومیت خود برای تمیز کردن دندان هایش از پارچه و یا تکه ای ذغال استفاده می کرد. وقتی او در حال جارو کردن کف زندان بود به فکر اختراع مسواک افتاد.
 
اختراع پر کاربرد یک زندانی

برای این کار روی تکه استخوان مرغی که از غذای شب او باقی مانده بود چند سوراخ ایجاد کرد  و از نگهبان چند تار مو گرفت و آن ها را با مقداری پارچه و چسب به گونه ای خاص در کنار هم قرار داد.
 
اختراع پر کاربرد یک زندانی

اختراع او با استقبال گسترده ای روبه رو شد. ادیس پس از بیرون آمدن از زندان اولین کارخانه تولید مسواک خود را در سال ۱۷۸۰  راه اندازی کرد و به ثروت بسیاری دست یافت.
 
اختراع پر کاربرد یک زندانی 
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:47 - 1395/08/09
بارکالله خلاقيت توي زندان فرقي نداره كجا باشي مهم اينه كه مخ آدم درست كا كنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج