لیپولیز لیزری (لیزر لیپولیز) توسط اسمارت لایپو MPX
۴۱۴۵۲
۰۴ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۶:۴۰
۴۰۷۲۲ 
دکتر رامبد صمیمی
لیپولیز لیزری چیست؟ به تخريب و ذوب كردن بافت چربي به كمك ليزر، ليپوليز ليزري يا ليزرلیپولیز(laserlipolysis) گفته مي‌شود كه جديدترين، مدرن‌ترين و كم‌عارضه‌ترين روش درمان چاقي‌هاي موضعي (مثل بازو، شكم، پهلو، ران و...) است و تنها روشي است كه باعث افتادگي بيشتر پوست نمي‌شود بلكه به سفت‌تر شدن آن كمك هم مي‌كند به این روش ليپوليز ليزري (ليزر ليپوليز) می‌گویند.دکتر رامبد صمیمی شما را با این روش بیشتر آشنا می‌کند.


دکتر رامبد صمیمیدکتر رامبد صمیمی، درباره ‌روش جدیدی به شما توضیح می‌دهد:

لیزر لیپواسکالپچر: پیکرتراشی لیزری با اسمارت لیپو MPX

لیپولیز لیزری چیست؟

به تخریب و ذوب كردن بافت چربی به كمك لیزر، لیپولیز لیزری یا لیزرلیپولیز(laser lipo lysis) گفته میشود كه جدیدترین، مدرنترین و كمعارضهترین روش درمان چاقیهای موضعی (مثل بازو، شكم، پهلو، ران و...) است و تنها روشی است كه باعث افتادگی بیشتر پوست نمیشود بلكه به سفتتر شدن آن كمك هم میكند به این روش لیپولیز لیزری (لیزر لیپولیز) میگویند. دکتر رامبد صمیمی شما را با این روش بیشتر آشنا میکند.

لیزر لیپواسکالپچر چیست؟

اگر بخواهیم این كلمه را معنی كنیم به معنی پیكرتراشی با لیزر است كه هرچند برای لیپوساكشن هم از كلمه لیپواسكالپچر استفاده میشد اما ظرافت لیپوساكشن درحدی نبود كه بتوان آن را پیكرتراشی نامید.

در عین حال لیزرهای قبل از اسمارت لایپو 46mpx وات ضعیفتر از آن بودند كه بتوانند با دقت كافی و در زمان مناسب بافت چربی را فرم دهند.

تنها پس از پیدایش اسمارت لایپو 46mpx وات بود كه كلمه لیزر لیپواسكالپچر به شكل متداول در منابع پزشكی مورد استفاده قرار گرفت زیرا قدرت و دقت این دستگاه فوق پیشرفته امكاناتی را فراهم كرد كه قبلا وجود نداشت.

چه فرقی بین لیپولیز با لیپولیز لیزری وجود دارد؟

لیپولیز را میتوان برای هر روشی كه سبب تخریب بافت چربی میشود بهكار برد، به عنوان مثال روش مزوتراپی كه در آن موادی داخل بافت چربی تزریق میشود میتوان یك نوع لیپولیز شیمیایی تلقی كرد یا حتی لیپوساكشن اولتراسونیك را كه در آن بهوسیله امواج مافوق صوت (اولتراسوند) بافت چربی ذوب میشود را هم میتوان لیپولیز اولتراسونیك نامید اما به طور معمول وقتی صحبت از لیپولیز میشود منظور لیپولیز لیزری است نه سایر روشها.

چرا لیپولیز لیزری بهوجود آمد؟

1- برای به دست آوردن نتایج بهتر جهت یکدستی نتیجه و کاهش عوارضی چون پستی و بلندیهای سطح پوست و کاهش دوران نقاهت از جمله کاهش دوران تورم و دفع خونابه از محل زخم، درد و کبودی کمتر.

2- برای جلوگیری از افتادگی پوست پس از خالی شدن چربی زیر آن که این مشکل به خصوص در بیمارانی که از قبل هم دچار شلی پوست بوده اند، ممکن است به نتیجهای بدتر از دوران قبل از عمل منجر شود (به سایت www.rambodsamimi.com مراجعه کنید).

لیزر لیپواسکالپچر چه مزایایی نسبت به لیپوساکشن دارد؟

درد کمتر

خونریزی كمتر: چون لیزر سبب بسته شدن عروق خونی كوچك میشود.

كبودی كمتر

تورم كمتر: بهطور متوسط تورم در لیپوساكشن حدود 6 ماه و در لیپولیزلیزری حدود 3 ماه طول میكشد.

نقاهت سریعتر: به علت درد و تورم كمتر بیمار خیلی سریع به زندگی روزانه بازمیگردد.

سرعت بیشتر: قدرت بیشتر باعث میشود که این عمل یك ساعت تا یكونیم ساعت سریعتر از سایر روشها لیزرلیپولیز اتفاق بیفتد.

قطع سریع ترشحات: سرعت قطع ترشحات در اسمارت لایپو mpx 3 تا 5 روز و در لیپو ساکشن 7 تا 10 روز است.

جلوگیری از افتادگی پوست: در لیپوساكشن یكی از مشكلات شایع افتادگی پوست است اما در لیپولیز لیزری مخصوصا در دستگاه اسمارت لایپو mpx به دلایلی که ذکر شد، نادر است.

كمك به سفتی پوست که تنها در لیپولیز لیزری بهخصوص در اسمارت لایپوmpx مطرح است.

سوراخ ورودی كوچكتر که در اسمارت لایپو حدود 2میلیمتر است.

عدم تشدید سلولیت (برجستگی و فرورفتگی سطح پوست) که یکی از عوارض شایع سایر روشهاست.


اسمارتلیپو MPX سایناشور

بهترین روش لیپولیز لیزری چیست؟

بهترین روش لیزر لیپواسکالپچر است که با کمک معتبرترین و مشهورترین دستگاه لیزر لیپولیز دنیا دستگاه اسمارت لایپو smart lipo mpx انجام میشود که ساخت کارخانه معظم سایناشور (cynosure) ایالاتمتحده است.

این دستگاه قویترین و اولین لیزرلیپولیز با دو طول موج است که توسط سازمان دارویی ایالاتمتحده (FDA) مورد تایید قرار گرفت در عین حال این دستگاه تنها لیپولیز لیزری است که برای جلوگیری از صدمه به بافت به وسیله دو سیستم به نامهای ترماگاید (Thermaguide) و اسمارت سنس(Smart sens)درجه حرارت بافت را مرتب اندازهگیری میکند و سرعت دست جراح را کنترل کرده و انرژی خروجی را متناسب با آن تنظیم میکند، به همین علت است که اکثریت مطالعات معتبر در مورد لیزر لیپولیز به وسیله اسمارت لایپو mpx انجام شده است (به سایت WWW.CYNOSURE.COM مراجعه کنید).

در عین حال برای اولینبار داشتن دو طول موج1064 نانومتر و 1320 نانومتر باعث شده است که علاوه بر ذوب چربیها به طور موثر بتوان از لیزر سطح زیری پوست برای کمک به سفتتر کردن آن استفاده کرد.

در مورد سایر دستگاهها همیشه جراح به علت ترس از سوزاندن پوست از نزدیک شدن به سطح خودداری میکند چون امکان اندازهگیری درجه حرارت محل وجود ندارد.

اما در اسمارت لیپو mpx اولا طول موج1320نانومتر عمدتا برای سفتتر کردن پوست به کار رفته است و ثانیا وجود ترماگاید که به طور مرتب درجه حرارت محل را اندازهگیری میکند و در صورت لزوم لیزر را قطع میکند باعث شده است که جراح مطمئن و بدون ترس از سوختگی برخلاف سایر دستگاههای لیزرلیپولیز عمل خود را بهراحتی و با کنترل و اطمینان انجام دهد.

در حال حاضر اسمارت لایپو 46mpx وات قویترین دستگاه لیزرلیپولیز کشور و یکی از 2 دستگاه موجود در خاورمیانه است که با نزدیکترین رقیب خود بیش از دوبرابر فاصله قدرتی دارد.

متاسفانه قیمت بالای این دستگاه فوقپیشرفته امکان گسترش آن را محدود کرده است.

اسمارت لیپو mpx چه مزایایی کلی نسبت به رقبای خود دارد؟

1- قدرت بیشتر: 46 وات كه امكان ذوب سریع چربیها را فراهم میكند. باید بدانیم كه در دستگاههای ضعیفتر روند ذوب چربی كند و وقتگیر است.

2-دقت و ظرافت بیشتر: وجود دو طول موج و امكان اندازهگیری حرارت باعث دقت بیشتر در اسمارت لایپو mpx شده است که باعث شده به آن لفظ پیکر تراشی با لیزر را اطلاق کنند.

3-سرعت بیشتر: قدرت بیشتر و اندازه فیبر نوری این دستگاه كه 1000میكرون است باعث آن میشود كه بتوان سریعتر به نتیجه رسید.

4.عوارض کمتر: به علت وجود سیستمهای کنترل حرارتThermaguid و اندازهگیری سرعت دست جراح برای تنظیم انرژی اسمارت سنس (Smart sense) عوارضی چون سوختگی که در سایر دستگاههای لیپولیز لیزری و لیپوساکشن اولتراسونیک دیده میشود در این دستگاه نادر است.

چه بیمارانی مناسب انجام لیزرلیپو اسکالپچر با اسمارت لیپو mpx هستند؟

فردی كه از عدم تناسب اندام رنج میبرد و به وسیله رژیم و ورزش هم نمیتواند آن را تصحیح كند بهطور مثال فردی كه علیرغم آنكه چاقی قابل توجهی ندارد بازو، شكم، پهلو یا ران نامتناسب با بقیه بدن دارد.

چنین فردی مجبور است مثلا به علت آنكه نسبت به سایر قسمتهای بدنش ران بزرگی دارد همیشه شلوارهایی بزرگتر از سایز كمر خود بخرد كه نیازمند تنگ كردن كمر است یا روپوش با سایز بزرگتر از معمول استفاده میكند چون بازوهایی بزرگتر از معمول دارد.

به طور معمول لیپولیز لیزری در مورد افرادی كه شاخص جرم بدن BMI(Bodymass  (index زیر 30 دارند توصیه می شود(BMI از فرمول قد × قد(متر)/ وزن(كیلوگرم)بهدست میآید (برای محاسبه BMI به ستون سمت راست سایت www.rambodsamimi.com مراجعه کنید) و اگر فرد BMI بین 25-18 داشته باشد در محدوده ایدهآل است، اگر بین 30-25 باشد دچار اضافهوزن است و اگر بالای 30 باشد چاق تلقی میشود.

میبینید كه عملا لیپولیز لیزری در مورد افراد چاق توصیه نمیشود زیرا ریسك عوارض قلبی، ریوی، در این بیماران بیشتر است. (برای اطلاعات بیشتر به سایت www.rambodsamimi.com بخش مقالات مراجعه کنید).

باید توجه کنید در فردی که BMI زیر 30 دارد، معمولا با رژیم و ورزش نمیتوان بهطور مناسب چربیهای موضعی را از بین برد.

مثلا فردی كه بغل ران دارد سعی میكند با ورزش و رژیم این ناحیه را كوچك كند اما با كاهش وزن بیشتر از آنكه بغل ران از بین برود، صورت و سینهاش تحلیل میرود و عدم تناسب او بیشتر هم میشود یعنی نواحی متناسبش بدتر شده و ناحیه نامتناسبش تغییر چندانی نمیكند.

همین مسئله در مورد چاقی موضعی شكم، پهلو و بازو هم صدق میكند اینجاست كه روشهای درمان چاقی موضعی و در راس آنها لیپولیزلیزری (لیزرلیپو اسکالپچر) بهكار میآیند.


 

نحوه تاثیر لیزر بر بافت چربی و پوست 

 

مكانیسم تخریب بافت چربی با لیزر


اما لیزرلیپولیز با اسمارت لیپو mpx چه کاربردهایی دارد؟

صورت

گردن

پشت

بازوها

شكم

پهلو

رانها

زانو

باسن

ساق پا

نحوه انجام لیزر لیپولیز با اسمارت لیپو mpx چگونه است؟

تحت بیحسی موضعی با یا بدون خواب آلودگی ابتدا ماده بیحسی به مقدار فراوان داخل چربی زیر پوست تزریق میشود و پس از بیحس شدن از طریق سوراخهای کوچک 3-2میلیمتری میله حاوی فیبر نوری وارد بافت چربی زیر پوست شده و آن را ذوب میکند، به طور کاملا اختصاصی و منحصربهفرد در اسمارت لیپو mpx در تمام طول مرحله ذوب کردن دستگاه درجه حرارت بافت را به کمک ترماگاید اندازهگیری و کنترل میکند و به کمک اسمارت سنس انرژی خود را متناسب با سرعت و شدت دست جراح تنظیم میکند.

سپس چربی ذوب شده خارج شده و پوست از عمق تحت لیزر قرار میگیرد تا به جلوگیری از افتادگی آن و کمک به سفتتر شدنش کمک کند.

بیمار مدت کوتاهی بعد از عمل شروع به راه رفتن میکند و درد عمدهای ندارد و ظرف چند ساعت مرخص میشود. ترشحات پس از 5-3 روز قطع میشود. عملا در اسمارت لیپوmpx بیمار ظرف مدت کوتاهی میتواند فعالیت روزمره زندگی را شروع کند.

آیا لیپولیز لیزر برگشت دارد؟

خیر، اصولا هیچ کدام از روشهای درمان چاقی موضعی به شرط آنکه سبب تخریب بافت چربی شوند در صورت حفظ وزن بازگشتی ندارند، زیرا سلول چربی به طور معمول در فرد بالغ قادر به تکثیر نیست، پس در صورتی که چاق نشوید بازگشتی هم وجود ندارد. البته حتی در صورت چاق شدن هم مقدار بازگشت ناحیه تحت درمان کمتر از سایر نواحی است و هیچگاه به حالت قبل برگشت نخواهد داشت.

در لیپوساكشن بافت چربی یكنواخت تخریب نمیشود بلكه بهصورت تونلهایی بیرون كشیده میشود كه درنهایت سبب موجدارشدن پوست میشود

آیا نوع دستگاه لیزر در نتیجه لیپولیز لیزری مهم است؟

بدون شک بله، زیرا آنچه مهم است، دادن انرژی و حرارت کافی به بافت بدون ترس از صدمه حرارتی به پوست است به جز mpx درسایر دستگاهها، جراح از ترس صدمه به پوست (چون لیزر لیپولیز بدون کنترل انجام میشود) مجبور است انرژی کمی به بافت بدهد و این خود در نتیجه لیزرلیپولیز موثر است، درست مثل آنکه در لیزر مو از ترس سوختگی درجه حرارت را کمتر از مقدار مورد نیاز بگیریم.

 دسته مجهز به اسمارت سنس

میتوان لیزر لیپولیز را روشی برای اتو کردن پوست تشبیه کرد که اگر حرارت کمتر از مقدار مورد نیاز باشد چینها باز نمیشود و اگر بیشتر باشد پوست میسوزد و ترماگاید و اسمارت سنس، مکانیسمهای کنترل دما هستند که در سایر دستگاهها وجود ندارد و در این دستگاه طراحی شده است.


خیابان آفریقا ، بعد از چهار راه جهان کودک ، جنب پارک خشایار ، برج افرا طبفه 10 ، واحد 1060

تلفن : 7-88209455         موبایل : 09122968403


انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
03:32 - 1393/07/19
انسان چقدر بیچاره است و چه بلاهایی که به سر خو ش نمی اورد بقول یکی از دوستان که می گفت بکش خوشگلم کن خداوند مهربان بدون هیچ هزینه ای و دردی جمال و کمال زیبا به بنده اش میبخشد و این خود بشر خود خواه است که آن را ضایع میکند و بعد با کلی هزینه و وقت و تحمل درد به ترمیم آن میپردازد آنهم تازه اگر عفونت نکند سازگارباشد تازه مثل اول که نمیشود آیا اگر انسان از اول مقداری جلو خود خواهی و شکم پرستی را بگیرد و مقداری برای سلامتی خودش ورزش بکند بهتر و راحتتر نیست و زیر تیغ رفتن حماقت نیست وقتی آدم در شبکه های تلویزیونی میبیند که از طریق دادگاه طرح شکایت میکننو که کلی خسارت به جسم آنها وارد شده و دچار نقس عضو میشوند با کلی هزینه تازه در مسیر دادگاه تازه نتیجه هم بگیرند نقص آنها که خوب نمیشود عقل سالم در بدن سالم پس اگر انسان رعایت کند بصورت طبیعی زیبا و خوش تیپ می ماند و نیاز به تحمل این همه سرگردانی و هزینه نیست امدوارم که خداوند ما را به خودمان رها نکند این بهترین دعا و درخواست است
موفق باشید/.
Iran, Islamic Republic of
09:14 - 1394/06/09
سلام لطفا درمورد هایفو تراپی مطلب بگذارید .ایا این روش پیوند پوست وعضلات را قطع میکند ؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج