فیلم مل گیبسون با 13 نامزدی در صدر
۴۱۴۵۸۶
۱۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۴
۱۷۸۱
یک چاشنی بین المللی متمایز در جوایز آکادمی استرالیایی هنرهای سینمایی و تلویزیونی در سال 2016 وجود دارد. «ستیغ اره‌ای» مل گیبسون این دوره را با 13 نامزدی رهبری می‌کند.
خبرگزاری صبا: یک چاشنی بین المللی متمایز در جوایز آکادمی استرالیایی هنرهای سینمایی و تلویزیونی در سال 2016 وجود دارد. «ستیغ اره‌ای» مل گیبسون این دوره را با 13 نامزدی رهبری می‌کند و در همین حین دو اپیزود از «بازی تاج و تخت» در کنار «خدایان مصر» و «ایکس-من: آخرالزمان» برای کسب جایزه بهترین جلوه ویژه به رقابت پرداخته و فیلم منتخب استرالیا برای حضور در بخش بهترین فیلم خارجی زبان، «تانا» نیز سه نامزدی دریافت کرده است.
 
فیلم جدید مل گیبسون با 13 نامزدی در صدر می‌ایستد

همچنین، تعدادی از برندگان و نامزدهای پیشین اسکار برای کارهایشان در فیلم‌های مختلف استرالیایی اکران شده در سال 2016 موفق به دریافت نامزدی شدند که از جمله لزلی ون در والت، لیزی گاردینر، مارکو بلترامی و جان گیلبرت هستند.

بازگشت گیبسون به صندلی کارگردانی برای روایت داستان صلح طلب و پزشک ارتش در جنگ جهانی دوم، دزموند داس – دو دهه پس از دریافت جایزه اسکار برای «شجاع قلب»- توانسته تحسین منتقدان را در سراسر جهان برانگیزاند و صنعت سینمایی استرالیایی هم از این جریان استقبال کرده است.

«ستیغ اره‌ای» برای کسب جایزه بهترین فیلم با فیلم‌های «تانا»، «سنگ طلا» ساخته ایوان سن، «دختر در خواب» و فیلم رازآلود سایمون استون، «دختر» در رقابت است.

گیبسون نیز در بخش بهترین کارگردانی در کنار بنتلی دین و مارتین باتلر برای «تانا»، رزمری موی برای «دخرت در خواب» و سن نامزد شده است.

اندرو گارفیلد و ترسا پالمر به ترتیب برای فیلم‌ «ستیغ اره‌ای» نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد و زن شدند. هوگو ویوینگ و ریچل گریفیث نیز با بازی در این فیلم در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و زن موفق به دریافت نامزدی شدند.

جوایز آکادمی استرالیایی هنرهای سینمایی و تلویزیونی در 7 ام دسامبر در سیدنی برگزار خواهد شد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج