اکنون فصل خرید مسکن است
۴۱۵۹۲۳
۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۳
۳۲۰۹
درویش مدیر یکی از بنگاه‌های شرق تهران درباره اینکه بازار مسکن طی ماه‌های آینده چه شرایطی خواهد داشت، گفت:قیمت مسکن تا پایان سال‌جاری ثابت خواهد ماند و هیچ افزایش قیمتی را مردم تجربه نخواهند کرد. اگر فردی پول نقد داشته باشد خرید در سال‌جاری خیلی بهتر از سال 96 است.
روزنامه ایران: درویش مدیر یکی از بنگاه‌های شرق تهران درباره اینکه بازار مسکن طی ماه‌های آینده چه شرایطی خواهد داشت، گفت:قیمت مسکن تا پایان سال‌جاری ثابت خواهد ماند و هیچ افزایش قیمتی را مردم تجربه نخواهند کرد. اگر فردی پول نقد داشته باشد خرید در سال‌جاری خیلی بهتر از سال 96 است.
 
چندی پیش انبوه سازان اعلام کرده بودند که قیمت مسکن در ماه‌های پیش رو افزایش خواهد داشت ولی بنگاه‌های املاک چنین پیش‌بینی را قبول ندارند و حتی اظهار داشتند که انبوه سازان نتوانستند واحدهای ساخته شده خود را به فروش برسانند.درویش ادامه داد:امسال در مقایسه با سال 94 قیمت مسکن بین 25 تا 30درصد گران شد لذا این احتمال وجود دارد که سال آینده قیمت مسکن هم حدود 20 درصد گران شود.
 
 همیشه زمان خرید، بخصوص خرید ملک این سؤال ذهنمان را درگیرمی‌کند که چه زمانی فصل خرید است و چه زمان نباید سراغ بازار بیاییم. درحوزه مسکن آن گونه که فعالان آن پیش‌بینی کردند حداقل تا پایان سال‌جاری قیمت‌ها ثابت است و کسانی که پول نقد دارند برای خرید ملک هیچ تعللی نکنند. اما برای سال آینده تمام نگاه‌ها نشان از افزایش قیمت دارد.  برخی از رشد قیمت‌ها از 15 تا 20 درصد صحبت کردند و گروهی دیگر هم از نوسانی گفتند که احتمال دارد به دلیل نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری کشورمان رخ دهد. در حالی که همه از ثبات قیمت در سال‌جاری حرف می‌زنند انبوه سازان رشد قیمت برای نیمه دوم سال‌جاری را دور از ذهن ندانستند و اظهار داشتند که قیمت مسکن امسال گران می‌شود.
 
بانک مرکزی هم از افزایش قیمت مسکن خبرهایی را درج کرده است ولی کارشناسان افزایش قیمت را غیرمنطقی می‌دانند و یادآور شدند در شش ماه اخیر و در شرایطی که معاملات مسکن مقداری افزایش یافته بود، قیمت‌ها روند صعود نسبی را در پیش گرفت که این افزایش منجر به از دست رفتن تعداد اندک مشتریان شد. با کم شدن مشتریان بازار مسکن و با خالی بودن اکثر دفاتر مشاوران املاک هر گونه افزایش قیمت حداقل در ماه‌های آتی به منزله آدرس غلط دادن است. بررسی‌های میدانی از قیمت‌ها هم نشان می‌دهد که قیمت‌ها میل به افزایش ندارند و همه منتظر رونق این بخش هستند. رونقی که توانست ماه‌های گذشته یعنی مرداد و شهریور حادث شود.
 
 قفل بازار مسکن
 
کمال اطهاری پژوهشگر حوزه مسکن هم درخصوص وضعیت مسکن تحلیل مهمی داشت. وی گفت:مسکن دچار رکود نیست بلکه به قفل شدگی مبتلا شده است. به زبان ساده‌تر باید بگویم که عوامل درونی مسکن باعث چالش در این حوزه نشده بلکه عوامل بیرونی است که حوزه مسکن را دچار اختلال کرده است. وی افزود:تا زمانی که مشکلات بیرونی حوزه مسکن حل نشود این بخش از رکود خارج نخواهد شد. برای خروج از این اتفاق وام 160 میلیون تومانی، پیش فروش مسکن، فروش اقساطی و. . .  تأثیر‌گذار نیست.
 
دولت ابتدا باید برای حل معضل بیکاری برنامه‌ریزی کند. وقتی مردم به شغل خود اطمینان داشته باشند برای گرفتن وام اقدام می‌کنند در غیر این صورت افراد بدون شغل آیا سراغ وام 160 میلیون تومانی می‌روند؟. طبق آمارهای ارائه شده سهم بیکاری خانم‌ها 40 درصد و آقایان 33 درصد است لذا با چنین سهمی قطعاً ریسک دریافت وام بشدت کاهش پیدا می‌کند.
 
اطهاری خاطرنشان کرد:سرازیر کردن تسهیلات به حوزه مسکن به منزله فرستادن آب به زمینی است که زهکشی ندارد. دولت نباید تحت فشار تسلیم شود. افزایش وام مسکن چاره باز شدن قفل بازار مسکن نیست. آدرس غلط دادن در این حوزه باعث می‌شود که بخش مسکن با چالش‌های بیشتری روبه‌رو شود.
 
وی گفت:در تهران 800 هزار واحد مسکونی خالی وجود دارد و سالانه 50 هزار نفر به خانوار تهران اضافه می‌شود لذا هیچ کمبودی در این بخش وجود ندارد. بدین جهت نگرانی در کمبود مسکن نیست. این پژوهشگر پیش‌بینی کرد:قیمت مسکن حداقل تا پایان سال‌جاری ثابت خواهد ماند. در حقیقت سیستم بانکی اجازه نمی‌دهد کاهش قیمتی در این حوزه رخ دهد. سیستم بانکی به دلیل داشتن مستغلات و خرید و فروش آنها اجازه نمی‌دهد قیمت مسکن روند واقعی خود را طی کند. با این تفاسیر توصیه می‌کنم سیستم بانکی به بخش‌های مولد وام ارزان بدهد تا با افزایش نرخ اشتغال بخشی از مشکلات مسکن حل شود. گزارش‌ها حاکی است که در مهرماه تعداد معاملات نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱ درصد و نسبت به ماه قبل ۳۸ درصد افت کرده است.
 
سال آینده گرانی مسکن دامنگیر مردم خواهد شد
 
علیرضا سرحدی رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی مهندسان ساختمان هم درباره اینکه بازار مسکن را چگونه پیش‌بینی می‌کند، گفت:تا پایان سال‌جاری قیمت مسکن هیچ تغییری نخواهد داشت. هر چند که برخی‌ها تمایل دارند که بگویند بازار با رشد قیمت روبه‌ رو می‌شود اما اگر واقع بین باشیم هیچ اتفاق خاصی در این حوزه رخ نخواهد داد. وی افزود:سال آینده به لحاظ بهتر شدن اوضاع اقتصادی کشور، برگشت بخشی از پول‌ها و بهبود روابط با سایر کشورها بازار مسکن رونق می‌گیرد و قطعاً شاهد افزایش قیمت‌ها در سال 96 خواهیم بود. اما اکنون به دلیل فاصله گرفتن از فصل نقل و انتقال‌ها مجدداً بازار وارد رکود شده است.
 
 در حالی که گفته می‌شود بازار وارد رکود شده بانک مرکزی چندی پیش اعلام کرد قیمت مسکن در شهر تهران در مهرماه ۱. ۶ درصد افزایش یافت. سرحدی اظهار داشت:طی ماه‌های اخیر قیمت مواد اولیه مورد نیاز ساخت مسکن چون سیمان و محصولات فولادی گران شد اما این امر هیچ تأثیری بر بازار نگذاشت چرا که مشتری وجود ندارد که بخواهد خرید کند. وی خاطرنشان کرد:با فروش واحدهای مسکونی فعلی و استفاده از مصالح که افزایش قیمت مشمول آن شده است قیمت نهایی مسکن سال آینده رشد خواهد کرد.
 
توصیه می‌کنیم مردم ملک خود را امسال بخرند
 
بهروز یکی ازشاغلان بنگاه املاک مرکز شهر درباره وضعیت بازار مسکن گفت:بازار مسکن برخلاف اینکه برخی‌ها ادعا می‌کنند رونق پیدا کرده ما معتقدیم همچنان رکود دارد و همین امر باعث می‌شود که به مردم توصیه کنیم سال‌جاری را برای خرید واحد مسکونی خود انتخاب کنند. وی اظهار داشت:سال آینده به علت انتخابات پیش رو قطعاً بازار مسکن با افزایش خرید و فروش روبه‌رو خواهد شد اما هر گونه افزایش تقاضا، کاذب و صوری است. بدین جهت برای اینکه مردم اسیر رشد قیمت‌ها نشوند نیمه‌دوم سال بهترین زمان خرید ملک است. طی سال‌های گذشته هر زمان که بازار راکد بوده مردم برای خرید مسکن اقدام نمی‌کردند وهر زمان که بازار با جهش قیمت روبه‌رو شده رشد تقاضا هم صورت گرفته است که در نهایت این امر منجر به رشد تصاعدی قیمت‌ها می‌شود.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:37 - 1395/08/12
این یک ماه قیمت زمین ١٠ درصد گران شده .
Iran, Islamic Republic of
08:40 - 1395/08/12
بازم مثل این چند وقت اخیر دروغ و دروغ و دروغ.
توی بازار مسکن تا زمانی که قشر متوسط و ضعیف نتونن وارد بازار بشن اوضاع همینه.
که با این وضعیت بیکاری و گرونی، رونق گرفتن و گران شدن مسکن یک خیال باطله.
Iran, Islamic Republic of
08:42 - 1395/08/12
با کدامین کار با کدامین شغل با کدامین پول با کدامین وام ؟!؟!؟مردم نون خوردن هم ندارن ،بخدا ما الان ۸ماه حقوق نگرفتیم ،کی به فکر مردمه؟!؟
Iran, Islamic Republic of
08:47 - 1395/08/12
اگر پول نقد داشتیم.
مگه پول نقدی هم مونده.
شما بنگاه دارها هم ارزوتون اینه که جیب مردم رو خالی کنید.
نه داداش گلم باید سی سالی صبر کنید تا دوباره بتونید مردم رو سرکیسه کنید
-
08:49 - 1395/08/12
اینهم یک سیاستی که شاید از طریق روانی بازار را راه بیندازند
Iran, Islamic Republic of
09:30 - 1395/08/12
هر وقت یکی بخر 2تا ببر شد من خریدارم.این خونه ها ارزش خریدن ندارند.
Iran, Islamic Republic of
09:31 - 1395/08/12
این ماه قیمت ها افزایشی بوده . بی شک بیشتر هم میشه
Iran, Islamic Republic of
09:40 - 1395/08/12
باحلواحلواگفتن دهن شیرین نمی شود چاره کارراپیداکنیدکه البته نمی توانید چون دانش این کارراندارید
Iran, Islamic Republic of
11:09 - 1395/08/12
خیلی دروغ نگین.پول نیست که خونه بخریم.........
Iran, Islamic Republic of
13:21 - 1395/08/12
ای بابا هردفعه میگی الان فصل خریده پس کو؟همه چی که یک طرفه نمیشه باید مسئولین هم یه کم حرکت کنند من که چند ساله میخوام خونه بخرم ولی رکود مطلق وگرونی
Iran, Islamic Republic of
18:36 - 1395/08/12
هرسال قبل عید که میشه پول لازم دارن میگن بجنبید دیر شد. خونه ندار و بچه دار زنبیلتو بردار بیار:) ها ها ها ها
Iran, Islamic Republic of
00:34 - 1395/08/13
با این حرفا بنگاه دارا میخوان بازار رو گرم کنن.ولی واقعیت اینه که درامد با مخارج همخوانی نداره یعنی هیچ پس اندازی برامون نمیمونه..حالا بخوایم حالت خوشبینانه نگاه کنیم سا 97 نیمه دوم شاید ی تکونی بخوره..اونم شاید ..بستگی به وضعیت اقتصادی کشور و منطقه..مطمئن باشین همینه هیچ عجله ایی نکنین..موفق و پیروز باشین
Iran, Islamic Republic of
16:22 - 1395/08/13
سلام بر عزیزان فعال در حوزه اطلاعات بخش مسکن . لطفا هوشیار باشید و با انتشار دانسته های خود در بخش مسکن ,اجازه ندهید عده ای زالوصفت همچون گذشته به اهداف خود برسند . همان بلایی که در بازار خودرو بر سر سازنده نازل کردید تا له التماس بیفتد در بخش مسکن هم ضروری است .
اخبار مرتبط با این بخش را که می خوانید می بینید که تمام کارشناسان اقتصادی که گرانی مسکن نان شبشان نیست به درستی مشکل مسکن را موشکافی می کنند و پتانسیلی برای افزایش قیمت پیش بینی نمی کنند . اما جماعت سازنده و واسطه که طی چندین سال گذشته به خوبی خورده اند و چاق شده اند و یارای رژیم گرفتن در آنها نیست دایما در حال جوسازی برای رسیدن به سودهای نجومی گذشته هستند . کافی است از نزدیک با این جماعت در ارتباط باشید . اینها حتی به هم صنف خود هم رحم نمیکنند بنده و شما که جای خود داریم . به هر حال کسی که دچار بیماری چاقی مفرط شده است به این راحتی از این بیماری رهایی پیدا نخواهد کرد .
خواهشا دقت کنید در حال حاضر قیمت های پیشنهادی این جماعت در سایت دیوار به شدت کاذب و دور از واقعیت است . به جرات حدود ۳۰ درصد بیشتر از قیمت واقعی . تنها راه حل از گران فروش نیز نخریدن است . به قدری خانه خالی هست که همین الان به التماس افتاذت اند . همین دروغ پردازی ها خود نوعی التماس است . لطفا احساسی عمل نکنید تا بیماری لاعلاج این جماعت مانند بخش خودرو علاج شود . ضمن اینکه واقعا سود بخش خودرو از مسکن بسیار کمتر است . این جماعت سودهای بیش از ۸۰ درصد بدست می آورند ! حتی در همین بازار راکد به سود کمتر از ۶۰ درصد رضایت نمیدهند . برای پاک کردن صورت مساله هم دایما مشکلات را گردن بانکها می اندازند . قدری هوشیار و آگاه باشیم و آگاهیمان را به دیگران نیز انتشار دهیم .
حتی سال آینده هم اتفاقی برای مسکن نخواهد افتاد .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج