قرایی مقدم: خیلی از کشورها از ما غمگین ترند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_3
ریزخور_3
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
کلاسینو_4
لاله زار مال_2
ریزخور_2
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۴۱۶۹۵۰
۱۳ آبان ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۱
۲۶۰۷
یک جامعه‌شناس در واکنش به برخی اظهارات مبنی بر اینکه ایران دومین کشور غمگین در بین 180 کشور است،گفت: آقایان نباید چنین اظهار نظرهای کلی را انجام دهند. سوال ما این است که این حرف‌ها بر اساس کدام سنجش تحقیق و معیار زده شده و در مقایسه با چه کشوری این صحبت‌ها را می‌کنند؟
خبرگزاری ایسنا: دکتر قرایی مقدم در گفت‌وگویی در خصوص ادعای رئیس انجمن مددکاری ایران مبنی بر آنکه بر اساس تحقیق بین‌المللی ایران پس از عراق دومین کشور غمگین جهان عنوان شده است، در واکنش به این اظهار نظر افزود: من معتقدم کشور ما از نظر مایحتاج زندگی در مقایسه با کشورهای دیگر وضعیت بهتری را دارد، اما از نظر فضایی که در جامعه ایجاد شده که از طریق برنامه‌های رادیو و تلویزیون، تضادها و جنجال‌های مختلف، جو ناراحت‌کننده‌ای را ایجاد کرده‌اند.

وی با بیان اینکه از نظر مایحتاج زندگی نمی‌توان گفت که ایران وضعیتش مانند برخی کشورهای همسایه مناسب نیست، افزود: برخی فضای کشور را از نظر روحی و روانی نامناسب می‌کنند که این اتفاق نه از جانب دولت بلکه از جانب کسانی می‌افتد که دائم یأس و ناامیدی را در جامعه ایجاد کرده و حاشیه سازی می‌کنند و این باعث می‌شود که جامعه آرامشش را از دست بدهد.

وی با بیان اینکه چنین حاشیه‌سازیهایی منجر به ناراحتی روحی و هراس ذهن جامعه می‌شود، ادامه داد: به قول آقای مطهری اسلام همراه با شادی است و ما نیز باید به این موضوع توجه کنیم و از جنجال آفرینی بپرهیزیم.

قرایی مقدم با بیان اینکه به نظر من این اظهار نظر که بگوییم ایران دومین کشور غمگین است نظری بدبینانه است اظهار کرد: آیا کسانی که این حرف را می‌زنند به کشورهایی مانند هند، سوریه و پاکستان رفته‌اند تا وضعیت آنها را ببینند آن کشورها در استرس و هراسند اما ما در ایران از نظر داشتن امنیت بی نظیریم و اینطور نیست که بگوییم دومین کشور غمگین جهان هستیم چرا که بسیاری از کشورها از ما بدترند.

این جامعه شناس با تاکید بر لزوم ایجاد زمینه‌های شادی و نشاط در کشور گفت: ما می‌توانیم با ایجاد نشاط در کشور فضا را بهتر کنیم اما این کارها را انجام نمی‌دهیم و همین موضوع باعث می‌شود که برخی سازمان‌های بین المللی از این فضا استفاده کرده و چنین موضوعاتی را علم کنند.

قرایی مقدم با بیان اینکه کسانی که این حرف‌ها را می‌زنند حرفشان بدون تحقیق است گفت: تحقیق درباره چنین مواردی باید به صورت کیفی انجام بگیرد چرا که پدیده‌هایی مانند شادی، غم، عدالت کیفی بوده و قابل اندازه گیری نیستند و برای مطالعه به انجام تست‌های مختلفی اعم از تست گوتمن و لیکرت نیازمندند.

این جامعه شناس با تاکید بر اینکه مفاهیم کیفی قابل اندازه گیری درست نیستند چرا که معیار کمی را نمی‌توان برای آنها در نظر گرفت گفت: به عنوان مثال زیبایی امری کیفی است و بسته به هر جامعه‌ای متفاوت است بنابراین شادی و غم هم موضوعاتی کیفی و روانشناسی هستند.

قرایی مقدم همچنین ادامه داد: آقایان نباید چنین اظهار نظرهای کلی را انجام دهند. سوال ما این است که این حرف‌ها بر اساس کدام سنجش تحقیق و معیار زده شده و در مقایسه با چه کشوری این صحبت‌ها را می‌کنند؟

وی توصیه کرد که باید در اظهار نظرها و کلی گویی‌ها محتاط باشید چرا که هیچگاه نمی‌توان مفاهیم کلی را مورد سنجش قرار داد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 27
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:00 - 1395/08/13
خیلی خب حالا یه چیزی گفتن
Iran, Islamic Republic of
21:01 - 1395/08/13
یکی از عوامل غمگینی همین رادیو تلویزیون هست روح وروان مر دم را می کشند
Iran, Islamic Republic of
21:02 - 1395/08/13
کاملن با جناب دکتر موافقم... درسته مشکلات اقتصادی و ... مردم مملکتو عصبی کرده ولی بیشتر ناراحتی مردم بخاطر تزریق ناامیدی و اعصاب‌خوردی‌های ناشی از رسانه‌هاس... متاسفانه رسانه‌ها به بنابه اهداف خاص و تخریب اشخاص و نهاد‌ها دست به کارهایی بدون از شرافت میزنن که جدا از تحقق اهدافشون اثار جبران ناپذیری روی مردم گذاشته و میزاره... جو رسانه‌ای امروز خصوصن جوی که از زمان دولت قبل علیه‌ش شکل گرفت بسیار بسیار به ملت و مملکت ظلم کرد... ایشالا مکافاتش گریبانشون رو خاهد گرفت.
Iran, Islamic Republic of
21:05 - 1395/08/13
داداش امثال شما نباید هم غمگین باشند
اسمتون همینه دیگه : مرفهان بیدرد
غم و غصه برای امثال ما بدبخت بیچاره هاست
1000 تومن به زور از بابام گرفتم اومدم کافی نت دوتا کامنت بزارم و برم
انتظار داری غمگین نباشم
Iran, Islamic Republic of
21:14 - 1395/08/13
اقای قرایی قربونت برم به شعور مردم توهین نکن .وقتی کشور سروتمندی مثل ایران را که از نظر مواد معدنی وزخایر طبیعی با فلک زدهای جنگ زده مثل پاکستان .اتیوپی ویمن مقایسه میکنی یعنی توهین .وقتی بیکاری هست شادی نیست وقتی فقر هست یعنی شادی نیست وقتی گرسنگی هست یعنی شادی نیست وقتی تن فروشی هست یعنی شادی نیست وقتی جوانان یک ملت ترک وطن میکنن یعنی شادی نیست وقتی جوانان وطن احساس پوچی میکنن ودست به خود کشی میزنن یعنی شادی نیست بازم بشمارم .چطور نمیشود برای شادی یا غم معیاری را تعین کرد .وقتی این همه دلیل هست چرا سعی در عوام فریبی دارین وبه شعور این ملت صبور توهین میکنید .خدا به ما صبر بدهد .
Iran, Islamic Republic of
21:17 - 1395/08/13
چرته.اون مددکار نظر خودشو گفته یک هفته ببریدش وسطآفریقا فرق غمگین وباخیلی شاد روتشخیص میده.
Iran, Islamic Republic of
21:24 - 1395/08/13
کار مشکلی نیست به خیابان برو و لبخندها را بشمار.
بعد مقایسه ما با اون کشورها هم بجا نیست ممنون که با سومالی و سودان مقایسه نشدیم.
Iran, Islamic Republic of
21:25 - 1395/08/13
منظور مردم ایرانه نه تو خانوادت که........... اکثریت مردم بعلت مشکلات غمگین‌تر از همه مخلوقات عالمند.تو هم خودت مبنا قرار نده لطفا
Iran, Islamic Republic of
21:28 - 1395/08/13
خداوند ریشه اونایی که باعث و بانی غمگینی و ناراحتی مردم هستند به درک واصل کند
Iran, Islamic Republic of
21:28 - 1395/08/13
آقای قرایی مقدم خان!شاید شما و امثال شما وضعتون خوبه و غم و غصه ای ندارین ولی اکثر مردم ایران دارن از گرسنگی و بیکاری و رکود و بی پولی میمیرن
Iran, Islamic Republic of
21:29 - 1395/08/13
از اقاي قرايي مقدم مي خواستم بپرسم اقاي مقدم وجدانا هفته اي يا ماهي ياسالي چند بارميخندي خنده اي که واقعا ازته دل باشه از بدنت عرق سرازير بشه جوري که خون تو تمام رگهاي بدنت باسرعت جاري بشه ومريضي وکسالت وخمودي را ازبدنت بيرون کني واحساس ارامش شادي وراحتي بکني واينکه چرا ما هميشه عادت خودمان را با کشورهاي بدبخت وبيچاره مقايسه کنيم ؟چرا با کشورهاي اروپايي وغيره مقايسه نمکنيم به نظر بنده اقاي مقدم بايستي کمي منصفانه تر قضيه را موشکافي نمايند چون واقعا کمتر کسي را مي توان ديد که غمگين واندوهگين نباشد. مريضيهاي موجود درجامعه حکايتگر وضع وحال جامعه ماست
Iran, Islamic Republic of
21:29 - 1395/08/13
خیلی جالبه،ایران رو با سوریه و پاکستان و افغانستان مقایسه میکنه.
Iran, Islamic Republic of
21:33 - 1395/08/13
حالا فرقی نمی کنه اول یا دوم یا اخر برادر من خدا تو قران گفته اونه که بنده هاش رو می خندونه و گریه می اندازد خب بهترین حالت تعادل است ایا ما میزان غم و شادی متعادلی داریم ایا امثال بهشت زهرا و مکان های دیگر برای غم و اندون جایی برای شادی کردن وجود دارد یا خیر ؟شب با وجود روز معنی پیدا می کنه وقتی اینجا همش غمه و شادی خیلی کم رنگه شما انتظار داری وضعیت بهتر بشه
Iran, Islamic Republic of
21:35 - 1395/08/13
باز خوبه یه نفر بهش بر خورد اما چه سود متن قبلی درست تره شاید بهتره یکم بیشتر با اقشار مختلف مردم برخورد در تماس باشند
Iran, Islamic Republic of
21:54 - 1395/08/13
اقایان از این امارها اطلاع دارند این هم مقصر امریکاست
Iran, Islamic Republic of
22:10 - 1395/08/13
اقای قراي مقدم داريم از غصه فقر بيکاري دعق مي کنيم
Iran, Islamic Republic of
23:19 - 1395/08/13
اقای قرایی مقدم این حرف شما کذب و دروغ بخدا........ تو این مملکت هیچکس دلش خوش نیست ن پیر ن جوون واقعا تو خیابون تو همه جا از چهره مردم میشه فهمید ک همه افسردن دیگه مسائل اقتصادیم ب یک ور.
Iran, Islamic Republic of
00:23 - 1395/08/14
جناب دکتد رکرد غمگینترین واس ماست مثل همیه رکردهای منفی دیگه
Iran, Islamic Republic of
08:23 - 1395/08/14
جان برادر, چرا نمیگی خیلی کشورا دیگ ک نصف امکانات خدادای ما رو ندان شااادن! برادر من ب جا انکار قضیه, بپذیر و راه حل مناسب پیدا کنید
Iran, Islamic Republic of
08:38 - 1395/08/14
اولا مارو با افغانستان وپاکستان و عراق و....مقایسه نکن ایران کشوری ثروتمند ولی مردمش فقیر بدبخت وافسرده و....چطور مردم شاد باشند بله برا افراد خاص که حقوق نجومی واختلاس وخانه های آ نچنانی وماشینهای مدل بالا وسفرهای خارجی وهزار امکانات دیگر دارند بله ولی آ نها افراد خاص هستند شکم سیر از گرسنه خبر نداره
Iran, Islamic Republic of
09:32 - 1395/08/14
افسرده نیستن ک همه دارن میمیرن دیگ از این اختلاس ودزدی و نجومی بگیرای .دوستدارین شاد باشن با کدوم امیدی اخه
Iran, Islamic Republic of
12:39 - 1395/08/14
به این خاطر غمگینیم..مسعولین سرشون تو لاک خودشون نیست با کشورها بحث میکنن اونا هم تحریم میکنن..وباعث گرانی صدرصدی و بیکاری وغیره میشه مفت مجانی به خودمون ضرر میزنیم..حالا این غمگینی نیسته
Iran, Islamic Republic of
13:42 - 1395/08/14
آقای قرایی.مطمئنأ از درد مردم بی خبری .
Iran, Islamic Republic of
16:21 - 1395/08/14
باسمالی و الیتره وکشورهای گرسنه مقایسه نشده بودیم هم مقایسه مون کردند!! شرمتان باد کشور ثروتمند و متمدن ایران رو با چه کشورهای مقایسه میکنید؟!! چراباکشورهای ثروتمند دنیا که روزی از انها بهتر بودیم مقایسه نمیکنید؟!!! کشور ما به دویست سال قبلش برگشته این فقط تنها ارمغان شمابود جناب قرایی .روزی تاریخ قضاوت خواهدکردکه چی بودیم چی شدیم و چی بامون کردید!!! باوجود کشورهای بحران زده بازهم اولیم!
Iran, Islamic Republic of
16:23 - 1395/08/14
کذابی کذاب !!کذاب وپررو و بی حیا !!!
Iran, Islamic Republic of
19:58 - 1395/08/15
توروخدا اگر نمیتونید خبر درست منتشر کنید اصلا نکنید.آخه وقتی بی پولیم چجوری شاد باشیم. میگه رسانه ها تزریق نا امیدی میکنن عاغا ما اصلا وقت نمیکنیم تلوزیون ببینیم میایم خونه باید بخوابیم فردا بریم سر کار آخر ماه هم یه قرون پول نمیمونه برامون بعد میگی تزریق نا امیدی!شما یه ماه جای ما زندگی کن همون روز اول خودتو میکشی مرفه بی درد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
ادیب_1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
عارفی_1
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
ادیب_3
دکتر نائبی_3
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_4
دکتر نائبی_4
سوییچ ایران_4
ادیب_4
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
خرید باکس 2
سوییچ ایران_2
عارفی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
ادیب_2
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کالازم_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
کلینیک النا_فوتر
اورانوس_فوتر2
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تنورستان_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر