دستگاه‌های کامپیوتری خودشان را ترمیم می‌کنند
۴۱۷۹۲۰
۱۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۴
۱۳۱۷
به‌تازگی محققان توانسته‌اند نوعی جوهر مغناطیسی درست کنند که باعث می‌شود دستگاه‌هایی که زمین می‌خورند خودشان را ترمیم می‌کنند.
مجله دیجی کالا - مجید نوردوست: به‌تازگی محققان توانسته‌اند نوعی جوهر مغناطیسی درست کنند که باعث می‌شود دستگاه‌هایی که زمین می‌خورند خودشان را ترمیم می‌کنند. این محققان که در دانشگاه کالیفرنیا فعالیت می‌کنند به راهی دست پیدا کرده‌اند که به وسیله‌ی آن دستگاه‌های مختلف می‌توانند خودشان را ترمیم کنند.
 
 با این اختراع دستگاه‌های کامپیوتری خودشان را ترمیم می‌کنند

اگر دستگاهی که در اختیار دارید به زمین برخورد کرد، سنسوری که روی آن قرار گرفته فعال می‌شود و جوهر مغناطیسی  محلی که آسیب دیده را ترمیم می‌کند. محققان شیوه‌ی کار جوهر مغناطیسی را به پوست انسان تشبیه کرده‌‌اند و گفته‌اند که اکنون دستگاه‌های الکترونیکی هم می‌توانند خودشان را ترمیم کنند.

محققان سنسوری درست کرده‌اند که با فابریک کار می‌کند و نتیجه آن این می‌شود که می‌توان سه میلی‌متر شکستگی را در کمتر از ۵۰ میلی‌ثانیه ترمیم کرد. محققان این جوهر مغناطیسی را با آهنرباهای نئودیمیوم ساخته‌اند که به شکل معمول در ساخت یخچال‌ها و هارد کامپیوترهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 با این اختراع دستگاه‌های کامپیوتری خودشان را ترمیم می‌کنند

براساس اطلاعات منتشر شده هزینه‌ی استفاده از جوهر مغناطیسی برای دستگاه‌های مختلف نزدیک به ۱۰ دلار خواهد بود و باعث می‌شود که وسایل مختلف بیشتر مورد استفاده قرار بگیرند. محققان فعلا از این فناوری روی گجت‌های مختلف استفاده کرده‌اند؛ اما هدف اصلی این است که بتوان از این جوهر مغناطیسی برای ساخت تجهیزات پزشکی و یا ایمپلنت‌های مختلف استفاده کنند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج