اربعین، سوژه تازه کلاهبرداران اینترنتی
۴۱۸۳۷۱
۱۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۱
۳۳۳۴
فعالیت سایت‌های جعلی و تقلبی یکی از مهم‌ترین شگرد‌های مجرمانه‌ای است که در ایام مناسبتی صورت می‌گیرد و عدم آگاهی تعداد زیادی از کاربران، هویت پنهان افراد و نامحدودبودن مرز جغرافیایی، فرصت‌های جدیدی را برای مجرمان فراهم کرده است.
روزنامه شهروند: فعالیت سایت‌های جعلی و تقلبی یکی از مهم‌ترین شگرد‌های مجرمانه‌ای است که در ایام مناسبتی صورت می‌گیرد و عدم آگاهی تعداد زیادی از کاربران، هویت پنهان افراد و نامحدودبودن مرز جغرافیایی، فرصت‌های جدیدی را برای مجرمان فراهم کرده است.

زائران هنگام پرداخت هزینه به صورت اینترنتی، نکات ایمنی را رعایت و حتی‌الامکان از مکان‌های مورد اعتماد برای ثبت‌نام و پرداخت‌های اینترنتی استفاده کنند.

مجرمان با طراحی سایت‌های شبیه سایت‌های اصلی که درگاه‌های بانکی جعلی نیز دارد، اقدام به سرقت اطلاعات کارت بانکی افراد کرده و برای اخذ اطلاعات حساب شهروندان مثل رمز عبور و اطلاعات بانکی، کاربران را به صفحات جعلی موسوم به فیشینگ می‌کشانند.

شهروندان باید مراقب باشند تا در دام سایت‌های جعلی که فقط برای سرقت اطلاعات بانکی افراد راه‌اندازی شده‌اند، نیفتند.

سرهنگ اقبالی رئیس پلیس فتا استان البرز با اعلام این خبر گفت: شهروندان از ارایه مدارک هویتی از قبیل گذرنامه به افراد غیرمسئول خودداری کرده و اسکن مدارک خود را نیز در مکان‌های مجاز ثبت‌نام ارسال کنند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج