اولین و تنها موزه برده‌داری آمریکا
۴۱۸۶۹۶
۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۸
۲۳۷۷
«Whitney Plantation» در نزدیکی والاس در لوئیزیانا در رود ریور تاریخی قرار دارد. این مزرعه سابق نیشکر در روزهای قبل از جنگ داخلی تاسیس شد و امروزه تنها موزه آمریکاست که به برده داری اختصاص داده شده است.
برترین ها: «Whitney Plantation» در نزدیکی والاس در لوئیزیانا در رود ریور تاریخی قرار دارد. این مزرعه سابق نیشکر در روزهای قبل از جنگ داخلی تاسیس شد و امروزه تنها موزه آمریکاست که به برده داری اختصاص داده شده است. این مکان دراصل متعلق به «Ambroise Heidel» یک مهاجر آلمانی بوده که به لوئیزیانا آمده و در سال 1750 این زمین را خریده است. پسر او ژان ژاک کشت نیشکر را در اوایل سال های 1800 در این زمین آغاز کرد. در آن روزها در کشت نیشکر هم مانند هر کشتزار دیگری در این کشور، اغلب از برده ها و کارگرهای آفریقایی استفاده می شد. حدود 350 برده در اینجا زندگی می کردند زحمت می کشیدند و مورد ضرب و شتم قرار می گرفتند. تا اینکه بعد از جنگ داخلی این ملک به برادیش جانسون فروخته شد و این مزرعه به نام نوه او ویتنی نامگذاری شد.
 
در سال 1999 مزرعه توسط وکیل نیواورلئان به نام جان کامینگز خریداری شد. به مدت 15 سال کامینگز 8 میلیون دلار از اموال شخصی و زمان خود را روی این مزرعه سرمایه گذاری کرد تا آن را به اولین موزه برده داری آمریکا تبدیل کند و داستان ظالمانه بزرگترین شرمساری آمریکا را بازگو کند.
 
تعدادی یادبود و نمایشگاه و آثار هنری و مجسمه در زمین های موزه وجود دارد. هم چنین یک «دیوار افتخار» در این موزه وجود دارد که نام 350 برده ای که زندگیشان را در این مزرعه گذراندند روی آن آورده شده است. هم چنین یادبود دیگری به 107 هزار نفری که در لوئیزیانا به بردگی گرفته شدند اختصاص داده شده است. هم چنین یک مجسمه برنزی از فرشته سیاه که یک کودک را به بهش می برد هم در گوشه ای از این مزرعه به چشم می خورد. اطراف مجسمه یک لوح گرانیتی است که نام 2200 کودک برده لوئیزیانا که قبل از سه سالگی درگذشتند آورده شده است. اسناد تاریخی نشان می دهد 39 کودک در سال های 1823 تا 1863 در این مزرعه مرده اند که تنها شش نفر از آن ها به پنج سالگی رسیده بودند.
 
اولین و تنها موزه برده‌داری آمریکا 
 
اولین و تنها موزه برده‌داری آمریکا 
 
اولین و تنها موزه برده‌داری آمریکا 
 
اولین و تنها موزه برده‌داری آمریکا 
 
اولین و تنها موزه برده‌داری آمریکا 
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج