افشای انتقاد بیل کلینتون از سیاست های اوباما
۴۱۹۸۵۷
۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۹
۱۲۴۲ 
تارنمای خبری 'دیلی کالر' اعلام کرد که 'بیل کلینتون' در یکی از سخنرانی هایی که متن آن به تازگی افشاء شده است، رکود اقتصادی دوران اوباما را علت کاهش نرخ امید به زندگی در میان کارگران سفیدپوست آمریکا دانست.
خبرگزاری ایرنا: تارنمای خبری 'دیلی کالر' اعلام کرد که 'بیل کلینتون' در یکی از سخنرانی هایی که متن آن به تازگی افشاء شده است، رکود اقتصادی دوران اوباما را علت کاهش نرخ امید به زندگی در میان کارگران سفیدپوست آمریکا دانست.
 
دیلی کالر دیروز (17 آبان) نوشت که این سخنرانی خصوصی در نوامبر سال 2015 در شهر کانتون ایالت اوهایو و در جمع حامیان مالی هیلاری کلینتون ایراد شد و متن آن در ایمیلهای فاش شده جان پودستا رئیس ستاد نامزد دمکراتها، دیده شده است.
 
به گفته کلینتون، سفیدپوستان کم درآمد 'صبح که از خواب بیدار می شوند امیدی به آینده ندارند.'
 
وی در ادامه سخنرانی خود، از مناظره های درون حزبی دمکراتها انتقاد کرد زیرا در آنها هیچ اشاره ای به اینکه ' با درنظر گرفتن نرخ تورم، پس از بحران مالی حتی یک سنت نیز به حقوق 84 درصد مردم آمریکا اضافه نشده است.'
 
کلینتون گفت: 'در سراسر آمریکا بگو مگوهای بی موردی میان قومیت های گوناگون درگرفته زیرا آنان به نیروی انتظامی اعتماد ندارند. در این میان متوجه شدیم که امید به زندگی در میان آمریکائیهای سفیدپوست با سطح سواد متوسط رو به کاهش بوده و حتی از اسپانیایی تبارها که درآمد کمتری دارند، پائین تر است.'
 
رئیس جمهوری پیشین آمریکا افزود: 'شکاف (جمعیتی) میان آمریکائیان آفریقایی تبار و سفیدپوستان در حال ترمیم است و دلیل آن متاسفانه نه کاهش نرخ مرگ و میر در میان آمریکائیهای آفریقایی تبار، بلکه افزایش این نرخ در میان آمریکائیان سفیدپوست است.'
 
 بیل کلینتون در جریان سخنرانی های عمومی ای که در تبلیغ نامزدی همسرش ایراد می کرد نیز چندین بار از سیاستهای اقتصادی اوباما و به خصوص طرح 'بیمه سلامت مقرون به صرفه' انتقاد کرد اما پس از انتشار تصاویر آن سخنرانیها، گفته خود را تکذیب کرد.
 
امروز 18 آبان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار می شود. بر اساس جدیدترین میانگین نظرسنجی های انتخاباتی، هیلاری کلینتون با اختلاف 3 درصد از دونالد ترامپ پیش است و احتمال بسیاری دارد که اکثریت آراء گزینشگران (الکترال) را به خود اختصاص دهد.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج