جان میلتون، شاعر ثروتمند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۴۲۰۰۰۰
۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۵
۵۹۴۰
اشعار درخشان او در تمام دانشگاه‌های انگلیسی زبان در سراسر دنیا بررسی می‌شوند و آرمان‌های وی به خصوص در آمریکا ریشه پرورانده‌اند. میلتون مدافع جدایی کلیسا از حکومت، آزادی دینی و القای سانسور از سوی دولت بود. او همچنین معتقد بود که بهترین نوع حکومت، جمهوری است، این ایده‌ای است که نه تنها در سرزمین مادری او، بلکه در آمریکا نیز رواج یافته است.
روزنامه دنیای اقتصاد - ترجمه از محسن رنجبر: میلتون بدون ثروتش نمی‌توانسته است «بهشت گمشده» را به رشته تحریر درآورد.
 
اشعار درخشان او در تمام دانشگاه‌های انگلیسی زبان در سراسر دنیا بررسی می‌شوند و آرمان‌های وی به خصوص در آمریکا ریشه پرورانده‌اند. میلتون مدافع جدایی کلیسا از حکومت، آزادی دینی و القای سانسور از سوی دولت بود. او همچنین معتقد بود که بهترین نوع حکومت، جمهوری است، این ایده‌ای است که نه تنها در سرزمین مادری او، بلکه در آمریکا نیز رواج یافته است.
 
جان میلتون و ثروتش 
 
در واقع سیاستمدارانی چون بنجامین فرانکلین، توماس جفرسون و جان آدامز، از خوانش وسیعی که از میلتون داشتند، هم برای شکل‌دهی به آیین‌ جمهوری خواهی خود و هم برای پرداختن به موضوعات خاصی از قبیل مالیات‌بندی انگلیسی در آمریکا، قطع رابطه با کلیسا در ویرجینیا و شرارت حاکمان انگلیسی (که آدامز، نخوت و کبر آنها را با شیطان در آثار میلتون مقایسه کرده است) بهره گرفتند.
 
اما میلتون، همانند پایه‌گذاران قانون اساسی آمریکا و همانند شاعران آمریکایی یا انگلیسی، خانواده‌ای داشت که باید ملزومات آنها را فراهم می‌ساخت و از این رو، می‌بایست درآمدش را براساس این نیاز مدیریت می‌کرد. مهارت‌هایی که او به کار می‌گرفت، از پدرش به ارث برده بود که ظاهرا نامه‌نویس بود، اما در واقع به دیگران پول قرض می‌داد و در املاک سرمایه‌گذاری می‌کرد.
 
تعیین هزینه‌های آن دوران برحسب واحدهای پولی مدرن مشکل است، چرا که در آن زمان قیمت‌های نسبی بسیار متفاوت بودند. به عنوان مثال، هزینه لباس به قدری بالا بود که مدیر یک گروه نمایشی در آن زمان برای یک دست لباس، 50 پوند پرداخت می‌کرد، در صورتی که شکسپیر می‌توانست با 50 پوند، خانه‌ای بزرگ در استراتفورد بخرد. به همین صورت، لباسی که سوژه‌های هنرمند آلمانی، هانس هولبین می‌پوشیدند، گاهی اوقات در فهرست‌های مختلف ذکر می‌شوند، اما نقاشی‌های وی این طور نیستند، زیرا ارزش کمتری ‌داشتند.
 
به هر حال، میلتون در زمان پیری، طبق هر استانداردی ثروتمند به حساب می‌آمد. وی برای دخترش، جهیزیه‌ای 800 پوندی فراهم کرد که در آن زمان، مبلغ بسیار زیادی به حساب می‌آمد.
 
او همچنین هزینه سفری 15 ماهه به ایتالیا را به پسر شاعرش پرداخت کرد که احتمالا نزدیک به 100 پوند می‌شد. ظاهرا هزینه سفر 39-1638، از محل فروش ملکی تامین شده بود که متعلق به این پدر و پسر بوده است.
 
 جان میلتون و ثروتش
 
میلتون بالاخره در مارس 1649، یعنی در سن 39 سالگی، شغلی پیدا کرد. منصب وی در یکی از وزارتخانه‌های کابینه الیور کرامول ، حقوقی تقریبا معادل 300 پوند در سال برای وی به همراه داشت. او و اولین کسانی که زندگی نامه وی را نوشتند، گفتند که خدمت دولتی‌اش، به صورت ایثار و فداکاری شخصی بوده است، اما با این وجود او مبلغ بسیار خوبی دریافت می‌کرد.
 
میلتون در اواخر دهه 1650، شروع به متنوع‌سازی سرمایه‌گذاری‌هایش کرد. مثلا وامی 500 پوندی (با بهره 6درصدی) به یک طلا فروش اهل لندن داد و به عنوان وثیقه، ضمانتی به میزان 1000 پوند از او گرفت. او این سرمایه‌گذاری را تا 7 ژوئن 1665 حفظ کرد و سپس تصمیم به فروش آن گرفت. دلیل این کار وی مشخص نیست، گرچه ممکن است به این خاطر بوده باشد که طاعون در آن زمان در حال نابود کردن لندن بود.
 
در 1660، دولت پیوریتن سقوط کرد و چارلز دوم دوباره به سلطنت رسید. این باعث شد که میلتون در کمتر از چند هفته، نزدیک به نیمی از دارایی‌های شخصی‌اش را از دست بدهد. وی بخش عمده‌ای از حقوقی که به عنوان کارمند دریافت می‌کرد را ذخیره نموده و مبلغ 2000 پوند را به دولت قرض داده بود.
 
وی طی دورانی که چارلز دوم به سلطنت بازگشت، تلاش کرد تا از سرمایه‌هایش محافظت کند و از آن جا که پیش‌بینی می‌کرد سمپات‌های جمهوری‌خواه‌ها، آن دارایی‌هایی که بیشتر از همه آشکار و مشخص بوده و در دسترس باشند را مصادره خواهند کرد، وثیقه‌ها را به دوستانش که از لحاظ سیاسی خدشه‌دار نشده بودند، واگذار نمود. اما این تلاش‌های وی کاملا با موفقیت همراه نبود.
 
جان میلتون و ثروتش 
 
میلتون، حقوق دولتی و نیز سرمایه‌ای با قابلیت کسب سالانه 160پوند سود را از دست داد. با این وجود قدرت مالی او تحلیل نرفت. وی بیش از 1000 پوند را پنهان کرده بود و نیز اجاره‌خانه دوران کودکی‌اش را نیز دریافت می‌کرد. در سال 1666 و در جریان «آتش‌سوزی بزرگ لندن» این ملک نابود شد.
 
با این وجود، میلتون توانست در پایان عمر خود، ارثیه چشمگیری را برای خانواده‌اش به جا بگذارد. او از ورشکستگی سال 1660 مصون مانده بود.
 
اما اگر میلتون واقعا به این اندازه درباره پول، زیرکانه عمل می‌کرد، چرا حقوق معنوی، «بهشت گمشده» را به مبلغ 20 پوند و با چهار قسط 5 پوندی به فروش رساند؟
 
و اگر واقعا درگیر کاری با چنین شکوه و جلال خارق‌العاده‌ای بود، چگونه می‌توانست انرژی‌های خلاقانه خود را فارغ از این مانع آشکار جست‌و‌جوی پول و رها از آن، آزاد سازد؟
 
جان میلتون و ثروتش 
 
این تناقض‌ها آن قدر آشکارند که نمی‌توانند واقعیت داشته باشند. کتاب تجاری لندن در آتش‌سوزی بزرگ، نابود شده بود و بسیاری از خوانندگان بالقوه آن به گونه‌ای مشغول راه‌اندازی دوباره کسب و کار بیمه نشده خود بودند.
 
تحت چنین شرایطی، 20پوند احتمالا مبلغ منصفانه‌ای بود. با این حال، این مبلغ تنها اندکی به منابع شخصی میلتون اضافه کرد.
 
به زبان ساده، میلتون نمی‌توانسته بدون ثروت مستقلش، از پس‌ نوشتن اشعار خود برآید.
 
آن چه قابل توجه‌تر است، این است که، اگر میلتون ثروتمند نمی‌بود، نمی‌توانست این گونه فارغ از اجبار به تعریف و تمجید، بنویسد و با این اطمینان و به گونه‌ای ساختارشکنانه، بهترین مدل‌های کلاسیک زبان مادری خود را پیوند دهد.
 
وابستگی نویسنده به حمایت و کمک شدید دیگران، سبب می‌شود که وی هم در رابطه با شکل اثر و هم در رابطه با محتوای آن، تسلیم آن‌ها گردد. این، استقلال مالی میلتون بود که به بیان خود وی به او اجازه داد که در قلمرو متعالی خیالش، در حالی که ردای آوازخوانی به تن دارد، به سرعت بالا رود.»
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی بانو_فوتر2
بانک کتاب پایتخت_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کالابرد_فوتر
استیل رگال_فوتر
تدبیرکالا_فوتر