یخ‌شکن نامرئی این چکمه را ببینید
۴۲۰۰۸۷
۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۷
۲۰۶۵
یک مخترع سوئدی سری جدید از چکمه‌های زمستانی را توسعه داده که دارای یخ شکن‌های قابل تغییر است.
خبرگزاری ایسنا: یک مخترع سوئدی سری جدید از چکمه‌های زمستانی را توسعه داده که دارای یخ شکن‌های قابل تغییر است.
 
این چکمه‌ها که Gripforce  نام دارند، برای جلوگیری از سقوط بر روی یخ و برف و همچنین برای استفاده در محیط‌های مختلف مانند محل کار و مهمانی در سرمای زمستان مناسب است.

در حالت عادی، این یخ شکن‌ها در داخل حفره‌هایی که در کفه کفش تعبیه شده قرار گرفته اند و این کفه سفت و محکم از بیرون زدگی آنها و تماسشان با زمین جلوگیری می‌کند.

اما زمانی که این یخ شکن‌ها با استفاده از یک سوئیچ کوچک که در سمت داخلی هر یک از چکمه‌ها تعبیه شده بیرون می‌زند، با زمین تماس برقرار کرده و از لیز خوردن و افتادن فرد روی سطوح یخ زده و لیز جلوگیری می‌کند.

سازنده این چکمه‌ها می‌گوید که در جاهایی مانند زمین نرم که با یخ و برف پوشیده شده می‌توان از یخ شکن‌های این چکمه استفاده کرد و در مقابل بر روی سطوحی مانند بتن یا کاشی که سفت و محکم هستند از حالت عادی این کفش‌ها بهره برد.

وی تاکید کرد که کاربران در هنگام راه رفتن بر روی سطوح چوبی باید از غیر فعال بودن سوئیچ این یخ شکن‌ها اطمینان حاصل کنند. این چکمه بر اساس دو فاکتور وزن بدن فرد و همچنین میزان استحکام سطوح طراحی شده است.

این چکمه در حال حاضر برای جمع آوری منبع مالی در جهت تولید انبوه بر روی وبسایت Kickstarter قرار گرفته و اگر همه چیز طبق برنامه ریز پیش برود، تا اکتبر 2017 روانه بازار خواهد شد.

 
در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
هنر کشیدن نقاشی بدون برداشتن قلم از روی کاغذ
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج