منصوریان: بدون کلاه و هوگو مبارزه راحت‌تر است
۴۲۰۲۶۳
۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۰۱:۰۸
۱۲۷۹
دارنده نشان طلای مسابقات جام جهانی ووشو گفت:‌ برگزاری مسابقات بدون کلاه و هوگو حرفه‌‌ای تر است و ما راحت تر حریفانمان را شکست می‌دهیم.
خبرگزاری فارس: شهربانو منصوریان پس از کسب مدال طلای جام جهانی چین در صحبت‌های خود اظهار داشت: سال گذشته در مسابقات جهانی مالزی حضور پیدا کردیم و پس از کسب مدال جواز حضور در مسابقات جام جهانی ووشو را به دست آوردیم. نفرات اول تا سوم مشترک در این مسابقات حضور داشتند. با توجه به اینکه با تمام حریفانم که در چین حضور داشتند قبلا مبارزه کرده بودم شناخت خوبی از همه آنها داشتم.

وی در ادامه افزود: ناگفته نماند حریفانم نیز من را به خوبی آنالیز کرده بودند. قطعا با توجه به مبارزاتی که آنها داشتند می‌توانم اینطور بگویم که آنها فیلم تمام مبارزات من را بررسی کرده بودند. در بازی اول توانستم در دو رانت نماینده روسیه را شکست دهم اما در مبارزه دومم نماینده فیلیپین را در راند سوم شکست دادم. راند اول حریفم را شکست دادم اما با توجه به اینکه او شناخت خوبی از من داشت راند دوم برنده دیدار بود اما در راند سوم با شکست او به مدال طلا دست یافتم.

منصوریان در مورد جایگاه ووشوی بانوان در دنیا گفت: بانوان ما در دنیا جایگاه خوبی را در بخش ساندا دارند. البته مردان ما هم جزء نفرات اول و دوم دنیا هستند. شما نگاه کنید همه ووشوکاران دنیا مقابل چینی‌ها با اختلاف امتیاز زیادی بازی را واگذار می کنند اما ما حتی شاهد بودیم که بانوان و مردان ما در طول این سال‌ها چینی‌ها را نیز شکست دادند و در زمانی که بازی را واگذار کردند با کمترین اختلاف مقابل چینی‌ها شکست خوردند.

وی در مورد اینکه امیدوار است یک روز ووشو وارد المپیک شود، گفت: همه رشته‌ها سال‌ها در میادین مختلف تلاش کردند و پس از آن وارد المپیک شدند. ووشو در آسیا جایگاه بسیار خوبی دارد و امیدوارم در کل دنیا این رشته شناخته شود تا هر چه زودتر ووشو نیز المپیکی شود. اگر این رشته المپیکی شود ما قطعا می‌توانیم مدال‌های زیادی در المپیک کسب کنیم چرا که در بازی‌های آسیایی، قهرمانی آسیا، جام جهانی و مسابقات جهانی نشان داده‌ایم که ووشو توانایی زیادی دارد.

دارنده نشان طلای مسابقات جام جهانی ووشو در پاسخ به این سوال که آیا برگزاری مسابقات بدون هوگو و کلاه خطرناک نیست، خاطرنشان کرد: از این به بعد قرار است مسابقات جهانی بدون کلاه و هوگو برگزار شود. در واقع این روش باعث می‌شود مسابقات حرفه‌ای تر برگزار شود. البته همان طور که برگزاری این رقابت‌ها بدون کلاه و هوگو برای ما خطر دارد قطعا برای حریفان‌مان نیز خطر دارد اما به نظرم این روش باعث می‌شود ما راحت‌تر مقابل حریفان‌مان مبارزه کنیم و زودتر کار را تمام کنیم. در واقع بدون این لوازم در همان راند اول ما می‌توانیم حریفان‌مان را شکست دهیم. (با خنده)

وی در پایان صحبت‌های خود گفت:‌ از تمام مسئولان فدراسیون ووشو تشکر می‌کنم و به آنها خسته نباشید می‌گویم.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج