زائران به اندازه کافی پول همراه خود داشته باشند
۴۲۰۲۹۱
۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۰۲:۳۲
۱۶۵۷
ذوالفقاری :
جلسه ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) با حضور ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور برگزار شد.
خبرگزاری ایلنا: جلسه ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) با حضور ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور برگزار شد.

بذوالفقاری در پایان این جلسه در جمع خبرنگاران با تاکید بر عدم خروج غیرقانونی زائران به عتبات عالیات گفت:‌ بحث خدمات رسانی باید مورد توجه قرار بگیرد تا زائران برای بازگشت به کشور مشکلی نداشته باشند. هماهنگی با اتحادیه اتوبوسرانی شهرها نکته قابل توجهی است که باید در حوزه عمرانی پیگیری شود.

وی ادامه داد: مسئله محوریت فلسطین نیز امروز در جلسه ای با رئیس‌جمهور مورد تاکید قرار گرفت که باید به عنوان مشکل جهان اسلام در کمیته تبلیغی مراسم اربعین مورد توجه باشد.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور خاطر نشان کرد: دبیران کمیته‌های ستاد مرکزی باید مصاحبه های تبیینی و روشنگرانه انجام دهند تا در راهپیمایی اربعین  فرهنگ سازی و تربیت صورت گیرد و در این بعد سرمایه گذاری شود.

ذوالفقاری با بیان اینکه بحث توجیه عراقی ها مسئله مهمی است تصریح کرد: سفیر باید توجه داشته باشد که ویزاهای جعلی بهانه ای برای چک کردن زائران نشود و کسانی که دارای ویزا هستند، برگردانده نشوند.

وی همچنین از سفر خود به نواحی مرزی ایران برای بررسی آخرین وضعیت مرزها خبر داد و گفت:  تسریع در صدور ویزا موضوع مهم دیگری است و باید بررسی شود تا هر جا مشکلی وجود دارد به سرعت برطرف شود به خصوص صدور ویزا برای اتباع خارجی که ثبت نام کردند؛ چرا که اگر آن‌ها ویزا نگیرند خودشان به مرزها می‌آیند.

ذوالفقاری همچنین تاکید کرد:‌ نباید درباره نصب ای تی ام تبلیغ شود؛ چراکه زائران باید به اندازه کافی پول همراه خود داشته باشند و گرنه دچار مشکل می‌شوند.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور یادآور شد: سال گذشته ۱۵۰ اشکال اساسی در برگزاری راهپیمایی اربعین وجود داشت که باید برطرف شوند و ما ارزیابی کردیم امسال ۳۰ درصد تا ۵۰ درصد آن اشکالات رفع می‌شود و تا جایی که نفس داریم سعی می کنیم در برگزاری این مراسم مشکلی پیش نیاید.

گفتنی است پیش از این سخنان دبیران کمیته های برگزاری راهپیمایی اربعین حسینی آخرین گزارش‌های خود را ارائه کردند. در این مراسم افرادی همچون سید حسین هاشمی استاندار تهران و اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت و جمعی از مقامات و مسئولان نیروی انتظامی و سپاه پاسداران حضور داشتند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج