یک جراحی پلاستیک نادر در چین
۴۲۱۹۱۱
۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۵
۳۴۹۳
یک جراح پلاستیک در بیمارستانی در چین با موفقیت یک گوش جدیدِ ساخته‎شده از غضروف را بر روی بازوی بیماری که گوش راست خود را از دست‌ داده بود، رشد داد.
پرس تی وی: یک جراح پلاستیک در بیمارستانی در چین با موفقیت یک گوش جدیدِ ساخته‎شده از غضروف را بر روی بازوی بیماری که گوش راست خود را از دست‌ داده بود، رشد داد.

بیمار مذکور سال گذشته پس از یک تصادف وحشتناک رانندگی، گوش راست و شنوایی خود را از دست داد، اما اکنون بار دیگر هر دو را به دست می‌آورد.

در هنگام تصادف، گوش راست بیمار، که سنش اعلام نشده است، به طور کامل از صورت وی کنده شده بود. وی در گفت‌وگو با رسانه‌ها اعلام کرده بود که بعد از این حادثه همواره احساس می‌کرد یک فرد کامل نیست.

اما به‌تازگی دکتری در بیمارستان شهر شیان، مرکز استان شاآن‌شی در چین، از غضروف دنده‎های این بیمار استفاده کرده و گوش جدیدی برای وی ساخته است. دکتر گوا شوزونگ که دست به این عمل جراحی ابتکاری زده است، همان کسی است که در سال 2006 نخستین عملیات پیوند صورت را در چین اجرا کرد.
 
 بازسازی یک گوش غضروفی تازه برای بیماری در چین
 
بازسازی یک گوش غضروفی تازه برای بیماری در چین 
 
بازسازی یک گوش غضروفی تازه برای بیماری در چین 
 
دکتر گوا شوزونگ، یک جراح پلاستیک مطرح در چین است که برای نخستین بار یک گوش غضروفی را با موفقیت بر بازوی یک بیمار رشد داده است.

عمل جراحیِ در نظر گرفته‌شده برای بیمارِ بدون گوش، شامل سه مرحله بود. در مرحلۀ اول، دکتر گوا و همکارانش  در زیر ساعد راست بیمار یک دستگاه ویژۀ بسط پوست تعبیه کردند. در مرحلۀ دوم، آن‌ها از غضروف دندۀ بیمار یک گوش جدید ساختند تا آن را در ساعد راست بیمار بکارند.

مرحلۀ سوم پس از رشد کامل این گوش جدید رخ داد و گروه پزشکی این گوش را از بازوی بیمار جدا کرده و با استفاده از فن بازپیوندیِ عروق، به سر وی پیوند زدند.

 
در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
هنر کشیدن نقاشی بدون برداشتن قلم از روی کاغذ 
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:40 - 1395/08/22
باورنکردنیه واقعا.
Iran, Islamic Republic of
23:56 - 1395/08/22
شاید 20ساله پیش من دقیقا فیلمی در همین مورد دیدم البته گوش را روی کمر موش درست کرده بودند چقدر هم چندش اور بود ، همچنین در آزمایشگاه درون ظرف مراحل شکل گیری گوش و بینی را نشان می داد که از سلولهای خود فرد ساخته شده و آماده پیوند بودند ، پس این دکتر اولین نیست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج