نقش داماد ترامپ در دولت جدید آمریکا
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
دکتر استرکی_1
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
کتاب لند_3
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_2
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۴۲۷۵۸۶
۰۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۷
۱۸۷۵
هنوز دولت دونالد ترامپ روی کار نیامده است اما تحولات در برخی جناح‌ها موجبات شگفتی را فراهم آورده و تازه‌ترین آنها هم نقشی است که داماد این خاندان میلیاردر ممکن است در دولت جدید ایفا کند.
خبرگزاری ایسنا: هنوز دولت دونالد ترامپ روی کار نیامده است اما تحولات در برخی جناح‌ها موجبات شگفتی را فراهم آورده و تازه‌ترین آنها هم نقشی است که داماد این خاندان میلیاردر ممکن است در دولت جدید ایفا کند.

 نیویورک تایمز پنج‌شنبه گذشته گزارش داد، جارد کوشنر، همسر ایوانکا ترامپ با یک وکیل صحبت کرده تا ببیند که آیا طبق قانون ضد پارتی‌بازی فدرال، قانونی است که نقشی را در کاخ سفید داشته باشد یا خیر.

کوشنر ۳۵ ساله در کمپین ترامپ نقش مشاور ترامپ را ایفا می‌کرد و گفته می‌شود که به دلیل فشارهایش موجب شده تا زمینه اخراج کریس کریستی، فرماندار ایالت نیوجرسی که از چهره‌های مطرح جمهوری‌خواهان بود و انتظار می‌رفت که پستی در دولت جدید بگیرد، فراهم شود.

براساس قانون ۱۹۶۷ ضد پارتی‌بازی فدرال، هیچ مقامی نمی‌تواند عضو مذکر یا مونث از خانواده‌اش را استخدام کند. اما گزارش‌های خبری حاکی از آن است که کوشنر تلاش دارد تا راهی قانونی بیابد و کارش را پیش ببرد. جارد کوشنر تاجر، سرمایه‌گذار و فعال سیاسی آمریکایی است و مالک اصلی هلدینگ و توسعه املاک کوشنر پراپرتیز و شرکت انتشار روزنامه نیویورک آبزرور است. او پسر ساختمان ساز آمریکایی چارلز کوشنر است. همین مسائل باعث شده تا منتقدان نگران شوند که او نتواند مرز میان خدمت دولتی و مدیریت کسب و کار تجاری سودمند را حفظ کند.

این نگرانی وجود دارد که ترامپ برای گرفتن مشاوره عمدتا به سمت فرزندانش متمایل شود و برای اتخاذ تصمیم‌های مهم به آنها وابسته شود؛ دقیقا همان کاری که برای مدیریت امپراتوری میلیاردی خودش می‌کرده است.

دارل وست،‌ از کارشناسان ارشد موسس بروکینگز گفت: نگرانی بسیاری درباره نقشی که خانواده ترامپ در دوره گذار سیاسی انجام می‌دهند، وجود دارد. داماد ترامپ نقش فعالی در انتصاب‌های مهم دارد و چهره‌های مطرحی را وادار به استعفا کرده است. این خطر وجود دارد که همان خانواده‌ای که کسب و کار ترامپ را اداره می‌کند، همچنین در اتخاذ تصمیم‌های مهم دولتی مشارکت داشته باشد. از میان رفتن مرز میان کارهای دولتی و شخصی می‌تواند مشکلات اخلاقی مهمی در ادامه راه ایجاد کند.

او افزود: در گذشته اعضای خانواده‌هایی بوده‌اند که نقش مهمی ایفا کرده‌اند اما با وجودی که یک کسب و کار میلیاردی نداشتند، مرز میان خدمت دولتی و منفعت شخصی را در هم شکستند و آنها را در هم آمیختند؛ این مساله‌ای است که ناظران خارجی را هم نگران می‌کند.

دن ماهافی، تحلیلگر مرکز مطالعات ریاست جمهوری و کنگره به شینهوا گفت، درست است که کوشنر نفوذ فوق‌العاده زیادی در روند انتقالی دارد اما هنوز مشخص نیست که آیا او به صورت تصادفی افراد را اخراج می‌کند و یا نه.

او تاکید کرد: در این برهه زمان او همچنان همانند دوران کمپین ریاست جمهوری به پدر زن خود مشورت می‌دهد. این را می‌توان پارتی‌بازی در دوره انتقالی توصیف کرد اما مهمترین سوالی که پیش می‌آید تضاد منافع است؛ تضاد منافعی که حاصل کسب و کار تجاری و نقش خانوادگی اوست.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر کاشت ابرو
پارسیس_فوتر ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
فنی آتل_فوتر
کیان برنا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر