قرق مرکز DIC شوش توسط افرادی ناشناس
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۴۲۷۹۵۷
۰۲ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۴
۱۶۰۸
دود دو هفته قبل، عده‌ای ناشناس به مراجعان یکی از مراکز گذری کاهش آسیب [DIC] هجوم می‌برند و بیماران مراجعه‌کننده به آنجا را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند، هویت این افراد هنوز نامعلوم است.
خبرگزاری مهر: دود دو هفته قبل، عده‌ای ناشناس به مراجعان یکی از مراکز گذری کاهش آسیب [DIC] هجوم می‌برند و بیماران مراجعه‌کننده به آنجا را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند، هویت این افراد هنوز نامعلوم است.
 
۲۰ آبان ماه، عده‌ای باتوم به دست به مراجعان یکی از مراکز گذری کاهش آسیب اطراف میدان شوش هجوم می‌برند و بیماران مراجعه‌کننده به آنجا را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند و همه را متواری می‌کنند.

به گفته مسئولان مرکز این افراد که لباسهای متحدالشکلی به تن دارند، هیچ نوشته و آرمی روی لباسشان نیست و نمی توان آنها را متعلق به ارگان و نهاد خاصی دانست و از طرفی حاضر به ارائه هیچ حکم قضایی به مسئولان مرکز نیستند.

شاهدان مدعی هستند که حتی حضور پلیس ۱۱۰ هم نتوانسته مانع حضور این افراد در این محل باشد.

مسئول فنی مرکز می‌گوید حدس هایی در خصوص اینکه این افراد به کجا تعلق دارند می زند اما چون در این خصوص مطمئن نیست حرفی در مورد آن نمی زند.

دکتر شمس در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان می کند: اگر تخلفی در این مرکز اتفاق افتاده چرا دانشگاه شهید بهشتی یا وزارت بهداشت به او تذکر نداده‌اند اگر هم کار غیرقانونی انجام نشده چرا باید بیماران یک مرکز کاهش آسیب مجوز دار این‌گونه مورد ضرب و شتم قرار بگیرند و ارائه خدمات کاهش آسیب به آن‌ها متوقف شود؟

او می‌گوید: کمیته درمان کشور برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی، وارد عمل شده و مصوبه‌ای نوشته است که بر اساس آن هیچ ارگان و سازمانی بدون هماهنگی ستاد و شورای هماهنگی استان حق ندارد فعالیت مراکز موضوع ماده ۱۵ و ۱۶ از جمله DIC ها را که تحت نظارت وزارت بهداشت هستند و با مجوز رسمی از دانشگاه فعالیت می‌کنند، متوقف کند.

نیروی انتظامی هیچ طرحی در این محدوده اجرا نمی کند

شمس می گوید وقتی دیدم این افراد همچنان در محل مستقر هستند و مانع ورود بیماران به مرکز می‌شوند، موضوع را به مسئولان مرتبط دانشگاهی، حراستی، وزارتی و ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور و استان تهران به صورت رسمی گزارش کردم.  و در این راستا ستاد مبارزه با مواد مخدر به نیروی انتظامی نامه می‌زند و از آن‌ها می‌خواهد که مانع فعالیت DIC نشوند، فرماندهی نیروی انتظامی استان تهران هم به‌صراحت پاسخ می‌دهد که در حال حاضر هیچ طرحی در آن محدوده در حال انجام نیست و آن‌ها هیچ مزاحمتی برای این DIC و بیماران آن ایجاد نکرده‌اند. افرادی هم که در حوالی این مرکز کاهش آسیب مستقر شده‌اند، متعلق به نیروی انتظامی نیستند.

مسئول فنی این مرکز می گوید: اکنون بیش از دو هفته است که به فاصله ۱۰۰ متر از دو طرف DIC چند نیرو با لباس‌های یکدست حضور دارند و اگر فرد مصرف‌کننده موادی بخواهد از آن‌ها عبور کند و به سمت مرکز کاهش آسیب برود، بار اول به او تذکر می‌دهند که محل را ترک کند اما اگر اصرار به عبور داشته باشد و دایره محاصره را بشکند او را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند.

می خواهیم مرکز برای معتادان ناامن شود

شمس می‌گوید در این خصوص حتی شخصا وارد مذاکره با کسی که به نظر مسئول این افراد بوده، شده و از آنها درخواست کرده که حداقل اجازه بدهند که بیماران فقط برای گرفتن دارو به مرکز بیایند اما جواب طرف مقابل این بوده که "ما می‌خواهیم این فضا را برای معتادان ناامن کنیم که دیگر به این محوطه و منطقه نیایند"!

شمس، فیلمی هم از اعتراض بیمارانی که مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند و آثار صدمات روی بدن بیماران دارد که نزد او محفوظ است. بیماران در این فیلم عنوان کرده‌اند که افراد مهاجم به آن‌ها گفته‌اند که متادون مورد نیاز خود را از سیگارفروشی یا عطاری‌ها تهیه کنید.

باوجود اینکه بیش از ۱۰ روز است که به هیچ بیماری اجازه داده نمی‌شود که وارد این مراکز گذری کاهش آسیب شود اما کارمندان آن هر روز در مرکز حاضر می‌شوند و آماده خدمات‌رسانی و رفع این مشکل هستند.

وی معتقد است: مراکز DIC تعطیل‌بردار نیستند و بیمارانی که تحت درمان متادون هستند باید هر روز در زمان مشخصی متادون موردنیازشان را دریافت کنند در غیر این صورت خمار می‌شوند و از حالت عادی خارج می‌شوند در چنین حالتی یا دوباره باید مواد مصرف کنند یعنی از برنامه کاهش آسیب خارج شوند یا متادون موردنیازشان را از جای دیگری تأمین کنند که به گفته بیماران با راهنمایی مأموران قرق کننده، به سمت عطاری‌ها هدایت شده‌اند.

نگرانی مسئول فنی DIC از وضعیت بیماران پرخطر مراجعه کننده به مرکز

مسئول فنی این DIC بیشتر نگران بیماران پرخطری است که در این مرکز خدمات دریافت می‌کردند، او می‌گوید: حدود ۵۰ نفر از بیمارانی که به این مرکز می‌آمدند به بیماری ایدز یا هپاتیت مبتلا هستند. ما به این افراد به خاطر شرایط خاصی که داشتند، متادون رایگان می‌دادیم تا در درمان باقی بمانند اما حالا چند روز است که دیگر نمی‌توانیم به آن‌ها خدمات‌رسانی کنیم. اگر آن‌ها خمار شوند و پولی برای تهیه متادون یا مواد نداشته باشند، ممکن است هر کاری انجام دهند؛ مثلاً اگر آن‌ها در خیابان برای تهیه پول موردنیازشان شهروندان را با سرنگ آلوده تهدید کنند و زورگیری کنند یا حتی به شهروندان صدمه بزنند چه کسی پاسخگو خواهد بود؟

فواید مراکز DIC برای مردم توضیح داده شود

 دکتر شمس بر این اعتقاد است که باید درباره مراکز کاهش آسیب و فواید آن برای شهروندان و البته مسئولان و دولتمردان بیشتر توضیح داد تا آن‌ها بدانند که وجود این مراکز در محلات تا چه اندازه می‌تواند به حفظ سلامت شهروندان کمک کند.

لزوم ورود جدی مسئولان به مسئله


وی با طرح این سئوال که چه کسی می‌داند که هرکدام از معتادان تحت درمان این مرکز در این روزها به کجا می‌روند و متادون و نیازهای دیگرشان را چطور تأمین می‌کنند؟ گفت: عاجزانه از مسئولان انتظامی و دیگر مسئولان مربوطه می خواهیم که به این مسئله به شکل جدی ورود کنند و اجازه ندهند هر کسی و هر گروهی به صورت خودسر یا غیرهماهنگ با دستگاه های مسئول اینچنین در روند خدمتگزاری به معتادان و کاهش آسیبهای اعتیاد تداخل ایجاد کند.
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:52 - 1395/09/02
اوضاع خوزستان خرابه
فاجعه ای در راهه
حالا رییس جمهور به علی مطهری می پرداز و اذهان عمومی رو ازاین موارد مهم منحرف می کنه
متاسفم برای دولت تدبیر و امید الکی و پوچ!!
Iran, Islamic Republic of
15:09 - 1395/09/02
کاربر ایرانی مطمئنی تو جزو این حمله کننده ها نبودی؟
Iran, Islamic Republic of
02:04 - 1395/09/03
چه اوضاع وروزگار پستی!!!این ماموران خدا نشناس و وحشی را باید نابود کرد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
سفیر بار ساقدوش_2
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر ساختمان
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر