موانع پیش روی زنان در بحث حقوق‌ شهروندی
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۴۲۹۰۲۵
۰۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۸
۱۵۱۸
دستیار رئیس جمهوری گفت: موانعی پیش روی زنان برای تحقق حقوق شهروندی وجود دارد ولی ما نمی ‌خواهیم زن و مرد را قطب قرار دهیم.
خبرگزاری ایرنا: دستیار رئیس جمهوری گفت: موانعی پیش روی زنان برای تحقق حقوق شهروندی وجود دارد ولی ما نمی ‌خواهیم زن و مرد را قطب قرار دهیم.

الهام امین زاده با بيان اين كه ما خواهان مردسالاری یا زن سالاری نیستیم بلکه خواهان رابطه مناسب، مساوی و عدالت جویانه ایم، اظهار کرد:‌ زنان در صورتی که به مسائل حقوقی واقف باشند، می توانند در زمان های مختلف و در عرصه های داخلی و بین‌الملل سربلند بیرون بیایند و در این صورت است که می‌ توانند سفیران حقوق اسلامی ایرانی باشند.

امین زاده گفت:‌ یکی از چالش‌‌های ما این است که زنان برای حضور در بخش‌های دولتی و خصوصی آمادگی پیدا کنند تا نه تنها بتوانند در مجامع بین‌المللی حضور موثری داشته باشند که بتوانند میزبان کشورهای خارجی باشند و تصویر درستی از جایگاه زنان در جامعه ارائه دهند تا توهمات ایجاد شده از بین برود.

امین زاده با اشاره به منشور حقوق و تکالیف زنان و خانواده و با بیان اینکه این منشور از قوانین جامع و بی‌بدیل حوزه زنان است نیز اظهار کرد: طرح حمایت حقوق و مسئولیت زنان در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی خوشبختانه تبدیل به قانونی شد که بیشترین رای را در مجلس شورای اسلامی به خود اختصاص داد و این نشان می‌دهد که اگر مردان کشور در موضوع یک قانون توجیه شوند حتی اگر آن موضوع در خصوص زنان باشد ابایی ندارند که به آن رای دهند.

وی اضافه کرد: من افتخار طرح این قانون را در مجلس داشتم و ما به این قانون افتخار می‌‌کنیم و باید تلاش کنیم هر کدام در مسئولیتی که داریم آن را اجرایی کنیم.

این مقام مسئول در ریاست جمهوری اضافه کرد: ‌باید نگاه ابزاری به زنان تغییر کند و زنان همدوش مردان در فعالیت ‌های مختلف کشور مشارکت داشته باشند؛ همچنین باید زمینه مناسب برای رشد شخصیت زن و احقاق حقوق او فراهم شود. بی تردید حقوق شهروندی در جامعه امروز ایرانی به فصل مشترک دغدغه های ملت و دولت و نیز گفتمان غالب در حکومت تبدیل شده است.

امین زاده، عدم رعایت حق تقدم و احترام به حقوق دیگران را مصداق بارز ضعف فرهنگ تعامل اجتماعی خواند و افزود: عدم رعایت انضباط و عادت به بی قانونی از یک سو و گسترش شهرنشینی، درهم تنیدگی و فشردگی در نبود فضاهای مناسب شهری از سوی دیگر، پیامدهای گسترده ای همچون افزایش ناهنجاری های اجتماعی، مثل خشونت شهری را در پی دارد.

به گزارش دبیرخانه کنگره ملی زنان موفق ایران، دستیار رئیس جمهوری اظهار کرد: با مدنظر قراردادن حقوق و امکانات عمومی، آسایش و رفاه شهروندان در جامعه و توجه به نیازهای مادی و رفاه معنوی و اخلاقی و رشد وتعالی انسان با کرامت و با فضیلت باید فراهم شود. در برنامه ششم توسعه باید به اشتغال، توانمندسازی و حقوق شهروندی زنان توجه شود و با عنایت به رویکرد دولت یازدهم ما باید نگاهی اعتدال‌گرایانه و به دور از افراط و تفریط به حقوق زنان داشته باشیم.

وی در خصوص برگزاری کنگره بین المللی زنان موفق نیز ابراز امیدواری کرد که برگزاری این رویداد بزرگ، راهی برای ارائه راهکارهای تخصصی و کارآمد معضلات حوزه حقوقی بانوان کشورمان در زمینه های مدیریتی و فرهنگی و اقتصادی باشد و امید است این کنگره دستاوردهای خوبی برای جامعه بانوان کشور داشته باشد.

نخستین کنگره بین المللی زنان موفق ایران همگام با ماده 31 برنامه ششم توسعه با هدف بهره مندی جامعه از سرمایه انسانی بانوان توانمند در فرآیند توسعه پایدار و متوازن و افزایش حضور آنان در مناصب مدیریتی و سیاسی کشور با حضور جمعی از مسئولان ارشد کشوری و بانوان موفق در عرصه های ملی و بین المللی از کشورهای مختلف جهان و مدیران زن دردستگاه های اجرایی کشور روز 21 دی ماه امسال در سالن اجلاس سران اسلامی تهران برگزار می شود.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
استیل رگال_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
شفا_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
کالابرد_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
چوب و هنر _فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
ایرانیان-فوتراصلی222