عرضه کيت توسعه جديد ایکسباکس توسط مايکروسافت
۴۳۰
۱۸ فروردين ۱۳۹۰ - ۱۲:۱۰
۲۰۹۵۳۱
کنسول XDK جدید، با استفاده از Sidecar (قسمت برآمده در بالای کنسول) به توسعه دهندگان امکان دیباگینگ (یافتن و حل باگ ها) و ... را هم خواهد داد. البته تمام تیم توسعه به این امکانات نیاز ندارند. بنابر این Sidecar انعطاف پذیری بیشتری برای استدیو ها ارائه خواهد داد.

حتما شما هم تا به حال، در ذهن خود به فرایند تولید بازی ها فکر کرده اید. این کار فرایندی پیچیده و پر هزینه است. ابزار های توسعه قیمت گزافی دارند. به ویژه وقتی کار گروهی لازم است وتعداد سخت افزار ها و ابزار توسعه لازم، چندین برابر می شود. وقتی باید برای یک بازی 50 دلار پول پرداخت کنید، هزینه ی همین موارد را می دهید. علاوه بر این، هرچقدر ابزار های توسعه یافته ی بیشتری برای توسعه دهندگان یک پلتفرم در اختیار باشد؛ نرم افزار های بهتری هم به دست شما خواهند رسید. این نکته شامل بازی ها هم می شود. وقتی هم که پای بازی به میان می آید؛ ایکسباکس به عنوان یکی از قوی ترین کنسول ها مطرح می شود. پس با وجود این که مایکروسافت کیت توسعه جدید ایکس باکس را عرضه کرده است؛ جا دارد نگاهی به ویژگی های این کیت توسعه بیاندازیم.

کنسول XDK جدید، با استفاده از Sidecar (قسمت برآمده در بالای کنسول) به توسعه دهندگان امکان دیباگینگ (یافتن و حل باگ ها) و ... را هم خواهد داد. البته تمام تیم توسعه به این امکانات نیاز ندارند. بنابر این Sidecar انعطاف پذیری بیشتری برای استدیو ها ارائه خواهد داد. برای مثال می تواند در میان چند کنسول Xbox Development Kit ؛ به اشتراک گذاشته شود. با این کار نیاز به لیسانس های گران قیمت تر برای امکانات دیباگینگ اضافی حذف شده و به این ترتیب قیمت نهایی ساخت، تست، دیباگ و عرضه بازی های Xbox 360 و یا گیم های آراکید Xbox Live؛ کاهش خواهد یافت.

به گفته این شرکت، کیت توسعه جدید ایکس باکس، با هدف افزایش کارایی و کاهش قیمت، برای تیم های توسعه دهنده ی Xbox 360 طراحی شده است. همچنین مقداری رم اضافه را هم به منظور توسعه ی بهتر ارائه می دهد. فلش مموری داخلی، گنجایش بیشتر هارد دیسک و ابعاد کوچکتر، از دیگر مشخصات این کیت توسعه هستند. ضمنا این کیت، به طور قابل توجهی ارزان تر از اجدادش بوده و برای توسعه دهندگان به صرفه تر است.

XDK و Sidecar جدید برای تمام توسعه دهندگانی که قرارداد و مجوز مایکروسافت را دارند؛ در دسترس خواهد بود. و زمانی که بتواند انتظارات را به طور کامل براورده کند؛ آن گاه به کیت استاندارد توسعه ایکس باکس تبدیل خواهد شد.
با تمام این ها باید شاهد بازی هایی ارزانتر و شاید با گرافیک بهتر، برای آینده ایکس باکس باشیم. البته شاید فرقی به حال آن هایی که از بازی های 3 هزارتومانی کپی شده استفاده می کنند نداشته باشد. اما کاهش قیمت بازی ها، در عین افزایش کیفیت، کنسول ایکس باکس را در میدان رقابت با سونی، باز هم جلوتر خواهد انداخت. ضمن این که احتمالا با این کیت توسعه جدید، تیم های توسعه دهنده هم قوت بیشتری خواهند گرفت.

منبع : Narenji.ir
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج