کشمکش بر سر انتخاب وزیر خارجه آینده آمریکا
۴۳۱۵۱۴
۰۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۶
۲۱۳۴
جدل بر سر انتخاب رامنی یا جولیانی به عنوان وزیر خارجه دولت آینده پس از آن علنی شد که مدیر تیم انتقال قدرت ترامپ هشدار داد اگر رامنی انتخاب شود با واکنش تند طرفدارانش روبرو خواهد شد.
خبرآنلاین: جدل بر سر انتخاب رامنی یا جولیانی به عنوان وزیر خارجه دولت آینده پس از آن علنی شد که مدیر تیم انتقال قدرت ترامپ هشدار داد اگر رامنی انتخاب شود با واکنش تند طرفدارانش روبرو خواهد شد.
 
بحث و کشمکش میان مشاوران دونالد ترامپ پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بر سر انتخاب میت رامنی به عنوان وزیر امور خارجه دولت آینده ترامپ روز یکشنبه شدت گرفت و علنی شد. بحث و جدل بر سر این مسئله پس از آن علنی شد که مدیر تیم انتقال قدرت ترامپ هشدار داد اگر ترامپ رامنی را به عنوان وزیر امور خارجه انتخاب کند با واکنش تند طرفدارانش روبرو خواهد شد.

ترامپ در حال ارزیابی این است که رامنی نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال 2012 را برای سمت وزارت امور خارجه آمریکا انتخاب کند یا رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک را منصوب کند. رامنی طی یک سال گذشته به انتقاد از ترامپ پرداخته اما جولیانی از وی حمایت کرده است.

ترامپ در صورتی که رامنی را انتخاب کند می تواند به متحد کردن حزب خود (جمهوریخواه) کمک کند اما جولیانی قادر خواهد بود با دیگر تندروهای محافظه کار که ترامپ قصد دارد دولت خود را با آنها پر کند، کنار بیاید.

اگرچه بحث ها برسر این مسئله پیشتر در پشت درهای بسته انجام می شد اما پس از آنکه کلیانی کانوی Kellyanne Conway مدیر تیم انتقال قدرت ترامپ هشدار داد اگر نامزد پیروز انتخابات آمریکا رامنی را انتخاب کند، طرفداران خود را به خشم خواهد آورد، این جنجال علنی شد. کانوی می گوید رامنی امسال در سخنانی ترامپ را « متقلب » و « شیاد » نامیده بود و با توجه به این مسئله، انتخاب او به عنوان وزیر امور خارجه آینده آمریکا باعث خشمگین شدن طرفداران ترامپ خواهد شد.

کانوی گفت اگر ترامپ تصمیم بگیرد رامنی را انتخاب کند از او حمایت خواهد کرد اما دیگر جمهوریخواهان از او ( کانوی ) به خاطر این که در مصاحبه ای تلویزیونی این مسئله را مطرح کرده است انتقاد کردند.
 
آنا ناوارو که از جمهوریخواهان است گفت :« کانوی می بایست این موضوع را به طور خصوصی با ترامپ مطرح می کرد و نه اینکه آن را علنی کند. این مسئله واقعا تاسف بار است.»
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج