حضور رهبر کره شمالی در سفارت کوبا
۴۳۲۰۵۸
۰۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۴
۱۵۱۰
پس از آنکه کره شمالی به دلیل درگذشت «فیدل کاسترو» رئیس جمهوری پیشین و رهبر انقلاب کوبا سه روز عزای عمومی اعلام کرد، «کیم جونگ اون» رهبر این کشور نیز با حضور در سفارت کوبا در پیونگ یانگ نسبت به وی ادای احترام کرد.
خبرگزاری ایرنا: پس از آنکه کره شمالی به دلیل درگذشت «فیدل کاسترو» رئیس جمهوری پیشین و رهبر انقلاب کوبا سه روز عزای عمومی اعلام کرد، «کیم جونگ اون» رهبر این کشور نیز با حضور در سفارت کوبا در پیونگ یانگ نسبت به وی ادای احترام کرد.

«کیم» روز سه شنبه با حضور در سفارت کوبا در پیونگ یانگ از «کاسترو» به عنوان یار قدیمی و دوست بسیار نزدیک کشورش نام برد و از مرگ وی ابراز تاسف کرد.

وی در عین حال به سفیر کوبا در کشورش گفت که یاد و خاطره فیدل کاسترو همیشه در ذهن او و مردم کره شمالی زنده خواهد بود.

گزارش ها حاکیست، به دلیل مرگ رهبر انقلاب کوبا پرچم ها در کره شمالی به حالت نیمه برافراشته در آمده و از مردم نیز خواسته شده تزییناتی انجام دهند که نشان دهد در این غم با مردم کوبا شریک هستند.

کره شمالی همچنین هیاتی را از کمیته مرکزی حزب کمونیست راهی هاوانا کرده بود تا در مراسم تدفین کاسترو شرکت کند.

خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی گزارش کرده که حضور رهبر کره شمالی در سفارت یک کشور همچون کوبا نشان دهنده عمق روابط و مناسبات دو کشور است و نشان می دهد که پیونگ یانگ و هاوانا روابط دیپلماتیک بسیار نزدیکی با یکدیگر دارند.

گزارش با اشاره به اینکه دو کشور از سال 1960 روابط دیپلماتیک خود را برقرار کرده اند، یادآور می شود: به ندرت دیده شده که رهبر کره شمالی برای چنین برنامه هایی در سفارت یک کشور حاضر شود.

کاسترو در سال 1986 به کره شمالی سفر کرد و دو کشور توافق کردند روابط دوستانه نظامی و همکاری‌هایشان را در راستای مقابله با امپریالیسم گسترش دهند.

در حال حاضر که کره شمالی با آمریکا در تقابل است، سعی می‌کند روابط خود را با کوبا همچنان حفظ کند.

«فیدل کاسترو» رئیس جمهوری پیشین و رهبر انقلاب کوبا در ساعت 22 و 29 دقیقه جمعه شب گذشته (به وقت محلی) در سن 90 سالگی درگذشت.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج