کشکول ایرانی، یه عالمه خوشمزگی
۴۳۳۵۵
۲۹ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۴:۲۹
۱۷۰۱۱ 
فقط اسم اين دسر نيست كه به سرزمين خودمان برمي‌گردد. اين شيريني خوشمزه اصالت ايراني دارد، اما از آنجا كه بسيار به مذاق پادشاهان عثماني خوش آمد، تبديل به دسركلاسيك آنها شد. كشكول به آساني فرني و به خوشمزگي پودينگ بادام انگليسي است
برترین مجله اینترنتی ایران

مجله ایده آل:   فقط اسم اين دسر نيست كه به سرزمين خودمان برمي‌گردد. اين شيريني خوشمزه اصالت ايراني دارد، اما از آنجا كه بسيار به مذاق پادشاهان عثماني خوش آمد، تبديل به دسركلاسيك آنها شد. كشكول به آساني فرني و به خوشمزگي پودينگ بادام انگليسي است و براي آماده شدن نياز به هيچ ابزار و تخصص خاصي ندارد.  دليل قرار گرفتن كشكول تركي در كنار 2 خوراك اسپانيايي، اين است كه من اين دسر را به تازگي درست كردم و از طعم آن لذت زيادي بردم. به احتمال زياد شما هم خوشتان مي‌آيد. باور نمي‌كنيد! كمي وقت بگذاريد تا به شما ثابت شود.

کشکول، یه عالمه خوشمزگی

موادلازم براي 4 نفر:
  • بادام خلال يا پرك: 120 گرم
  • شير: 600 ميلي‌ليتریا‌ دو و نيم پيمانه
  • آرد برنج: 25 گرم
  • شكر: 6تا4 قاشق غذاخوري
  • پودر پسته: براي تزئين

روش تهيه:


1- به كمك غذاساز، هاون يا چرخ گوشت بادام را پودر كنيد. 4-3 قاشق غذاخوري شير اضافه كنيد تا خمير نرمي به دست آيد. 

2- در يك كاسه كوچك كمي شير را به آرد برنج اضافه كنيد تا به صورت خمير شل درآيد. 

3- باقي شير را همراه شكر در يك قابلمه روي شعله متوسط بگذاريد تا به جوش آيد. مخلوط شير و آرد برنج را در قابلمه بريزيد. شعله را كم كرده و مدام مايه را با قاشق چوبي هم بزنيد. مايه را آنقدر روي شعله نگه داريد تا به غلظتي برسد كه روي قاشق چوبي بماسد. 

4- خمير بادام را اضافه كرده و روي شعله كم 20 تا 25 دقيقه آن را بپزيد. در اين مرحله هم مايه را دائم هم بزنيد تا غليظ شود. كشكول را در كاسه‌هاي سرو ريخته و در يخچال بگذاريد تا سرد شود. پودر پسته را روي دسر پاشيده و سرو كنيد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج