حمله بزرگ آمریکا و اروپا به شبکه جنایی - سایبری
۴۳۴۰۱۲
۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۸
۱۲۹۸
شبکه عظیم جنایی-سایبری که میلیون‌ها دلار خسارت در فضای مجازی به بار آورده است در یک عملیات چندملیتی در آمریکا و اروپا موردحمله قرارگرفته و 5 نفر دستگیر شدند.
خبرآنلاین: شبکه عظیم جنایی-سایبری که میلیون‌ها دلار خسارت در فضای مجازی به بار آورده است در یک عملیات چندملیتی در آمریکا و اروپا موردحمله قرارگرفته و 5 نفر دستگیر شدند.
 
 جزییات حمله بزرگ آمریکا و اروپا به شبکه جنایی-سایبری آوالانچ

یوروپل و وزارت دادگستری آمریکا در یک عملیات حساب‌شده 5 نفر از اعضای شبکه توزیع‌کننده بدافزار آوالانچ را بازداشت کرده و سرورهای اصلی آنها را شات دان کردند.

یکی از بازداشت‌شدگان به گفته مقامات یوروپل رهبر اصلی شبکه جنایی-سایبری آوالانچ بوده است که اکنون به دام پلیس افتاده است.

این شبکه که پس از 4 سال تحقیق گسترده به دام افتاد، تنها با حمله به سیستم بانکی در آلمان بیش از 6 میلیون یورو خسارت به بار آورده است.

در این حمله فیزیکی-مجازی بیش از 800 هزار دامنه اینترنتی مسدود شده و  221 سرور مظنون به همکاری غیرمستقیم نیز با دریافت هشدار سرویس‌های خود را در ارتباطا با بدافزار آوالانچ از کار انداختند.
 
 جزییات حمله بزرگ آمریکا و اروپا به شبکه جنایی-سایبری آوالانچ

درواقع آنچه موردحمله قرارگرفته زیرساخت‌های تعریف‌شده برای بات نت آوالانچ است که از طریق آن بدافزار مالی cITADEL و باج افزار tESLAcRYPT اجراشده و حملات DDOS از طریق این شبکه پشتبیانی می‌شده است.

زیرساخت جنایی-سایبری آوالانچ با معماری ویژه از طریق سرویس fast-flux هر 5 دقیقه نام و آی پی خود را عوض می‌کرده تا به دام نیفتد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج