غیاثی: کامرانی‌فر یا دروغ می‌گوید یا اطلاع ندارد
۴۳۴۲۳۵
۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۵
۱۳۴۰ 
رئیس اسبق کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: فغانی و ترکی در تست‌های ابتدای فصل حضور نداشته‌اند.
خبرگزاری فارس: سیدرضا غیاثی در مورد اظهارات حسن کامرانی‌فر که گفته «او داور توانمندی است که در تست آمادگی جسمانی داوران در ابتدای فصل با موفقیت حضور داشته و این تست را هم مسئولان سابق دپارتمان از داوران گرفتند و مورد قبول ما هم هست.» عنوان کرد: حرف‌های کامرانی‌فر دو علت دارد یا کم اطلاع هستند و در مورد سوابق، قوانین و عرف حاکم بر دپارتمان و کمیته داوران به صورت جزئی اطلاع ندارند یا به راحتی دروغ می‌گوید تا دیگران را قانع کند که کارش بدون اشتباه است.

وی افزود: من محسن ترکی را به عنوان صادق‌ترین، بهترین داور ایران قبول داشته و دارم. معتقدم کامرانی‌فر اگر از خود محسن ترکی در مورد تست دادنش در ابتدای فصل سوال می‌کرد قطعا ترکی خیلی راحت به او می‌گفت که آخرین تست او در دبی و در تاریخ 7 فوریه 2016 برابر با 17 بهمن 1394 بوده است و پس از آن در هیچ تست آمادگی جسمانی شرکت نکرده است. ترکی حتما به کامرانی‌فر می‌گفت که در زمان گرفتن تست از داوران ایرانی او به همراه علیرضا فغانی در مالزی حضور داشته و در کلاس توجیهی قوانین جدید داوری برای برد بین‌المللی در آن کشور بوده است. فغانی و ترکی در تست‌های ابتدای فصل حضور نداشته‌اند. البته ترکی داوری بسیار شایسته است.

غیاثی تصریح کرد: نمی‌دانم کامرانی‌فر چرا چنین ادعای مضحکی را مطرح کرده و می‌خواهد چه چیزی را ثابت کند. البته او گفته در شروع فصل من مسئول دپارتمان داوری نبودم باید خدمت ایشان عرض کنم شما که در زمان معرفی داوران بین‌المللی برای فهرست جدید 2017 مسئول بودید چگونه بخشنامه فیفا را حذف کردید و به آن توجهی نکردید. برادر عزیز من جناب کامرانی‌فر به حاشیه نرو. در سال‌های گذشته قوانین فیفا، AFC و حتی کشور خودمان و عرف داوری بر این بوده که هر داور و کمک داوری در تست داوران خارجی مردود می‌شده از قضاوت در داخل کشور هم تعلیق می‌شده است. اعتبار تست‌های خارجی داوران 6 هفته است و داوری که در این تست‌ها شرکت کند دیگر نیاز نیست که در این مدت در تست جدیدی شرکت کند.

رئیس اسبق کمیته داوران با اشاره به حضور ترکی در لیگ برتر گفت: مشکل من با صحبت‌های کامرانی‌فر این نیست که داور صادق و با تجربه و صحیح‌العمل می‌تواند در لیگ برتر قضاوت کند یا نه؟ مشکل من این است که ترکی با دو بار مردود شدن در تست آمادگی جسمانی در آسیا ممکن است از فهرست داوران الیت خط بخورد و من مسئولیت این امر را به گردن کسانی می‌بینم که با مهم ندانستن در تست‌ دادن ایشان این وضعیت را برایش رقم زدند. ترکی داور با شخصیتی است و من از این قضا و قدری که برایش رقم خورده متاسفم.
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج