تازه‌ترين رمان هاروكي موراكامي در راه است
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
زمردی_داخلی1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 3
زمردی_داخلی3
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_3
ریزخور_3
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
زمردی_داخلی4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
ریزخور_2
کلاسینو_2
زمردی_داخلی2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۴۳۴۶۵۸
۱۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۶
۲۰۶۶
هاروكي موراكامي كه ماه گذشته براي دريافت جايزه هانس كريستين اندرسن به دانمارك سفر كرده بود تازه‌ترين رماني كه روي آن كار مي‌كرد را «داستاني غريب» توصيف كرد و گفت اين رمان بلندتر از «كافكا در كرانه» و كوتاه‌تر از «١Q٨٤ » خواهد بود.
روزنامه اعتماد: هاروكي موراكامي كه ماه گذشته براي دريافت جايزه هانس كريستين اندرسن به دانمارك سفر كرده بود تازه‌ترين رماني كه روي آن كار مي‌كرد را «داستاني غريب» توصيف كرد و گفت اين رمان بلندتر از «كافكا در كرانه» و كوتاه‌تر از «١Q٨٤ » خواهد بود. چهارشنبه گذشته انتشارات شينچوشا با انتشار عكس‌هايي از جلد كتابي سفيد اعلام كرد تازه‌ترين اثر هاروكي موراكامي فوريه ٢٠١٧ روانه بازار كتاب ژاپن مي‌شود. اين انتشارات عنوان كتاب، درون‌مايه و تاريخ دقيق انتشار اين كتاب را مشخص نكرده است و فقط از بلند بودن اين رمان خبر داده است.
 
اين اثر بلند نخستين رمان اين نويسنده تحسين شده پس از «سوكورو تازاكي بي‌رنگ و سال‌هاي زيارتش» است كه آوريل ٢٠١٣ در قفسه‌هاي كتابفروشي ژاپن جاي گرفت. تازه‌ترين اثر موراكامي چهاردهمين رمان او خواهد بود و طبق خبر ناشر كتاب دو جلدي ٢٠٠٠ صفحه‌اي خواهد بود. سال گذشته نويسنده كتاب «جنگل نروژي» شش داستان كوتاه را در قالب كتابي با عنوان «مردان بدون زنان» منتشر كرد كه شامل يك داستان جديد و پنج داستاني كه در مجله‌هاي ادبي منتشر شده بود، مي‌شد.
 
موراكامي به هنگام دريافت تنديس برنزي «جوجه اردك زشت» از بنياد هانس كريستين اندرسن درباره روند نوشتن خود به حضار گفت كه پيرنگ داستان را از پيش طرح‌ريزي نمي‌كند و در عوض با يك صحنه يا ايده، نوشتن را شروع مي‌كند: «وقتي مي‌نويسم اجازه مي‌دهم اين صحنه يا ايده راه خودش را برود. به عبارت ديگر در روند نوشتن به جاي اينكه از ذهنم كار بكشم از طريق حركت دستم است كه فكر مي‌كنم. در زمان نوشتن آن چيزي كه در ناخودآگاهم است نسبت به آنچه در خودآگاه ذهنم است برتري دارد.»  او به شيوه تربيت و الگوي كار منتقدان و بسياري از خوانندگان خرده گرفت و گفت: «آنها تمايل دارند داستان‌ها را تحليلي بخوانند. آنها در مدرسه يا جامعه ياد گرفته‌اند كه خوانش تحليلي، شيوه خوانش صحيح است. مردم متون را از ديدگاه آكادميك، جامعه‌شناختي و روانكاوانه تجزيه و تحليل مي‌كنند. اگر رمان‌نويسي سعي كند ساختار داستاني را منتقدانه بنا كند، سرزندگي ذاتي داستان از دست مي‌رود چون همزادپنداري ميان نويسنده و خواننده شكل نخواهد گرفت.»
 
موراكامي درباره شيوه خوانش انتقادي منتقدان گفت: «اغلب مي‌بينيم رمان‌هايي را كه منتقدان از آنها استقبال مي‌كنند و هياهو به راه مي‌اندازند، خواننده‌ها دوست ندارند اما در بسياري از موارد به اين دليل است كه آثاري كه منتقدان از لحاظ انتقادي عالي مي‌بينند در به دست آوردن همزادپنداري طبيعي خواننده‌ها با شكست روبه‌رو مي‌شود.»
 
هاروكي موراكامي سال ١٩٤٩ در شهر كيوتو ژاپن به‌دنيا آمد. موراكامي پس از انتشار نخستين رمانش در سال ١٩٧٩، كافه- موسيقي خود را كه با همسرش مي‌گرداند فروخت و تمام وقت خود را به نوشتن اختصاص داد. موراكامي با انتشار داستان نوستالژيك «جنگل نروژي» در سال ١٩٨٧ خود را رمان‌نويسي قدر در جهان معرفي كرد. هاروكي موراكامي نه تنها نويسنده‌اي بحث‌برانگيز است بلكه تجربي‌ترين رمان‌نويس ژاپني كه آثارش به انگليسي ترجمه‌ شده‌اند به شمار مي‌رود. ميليون‌ها نسخه از آثار اين نويسنده ٦٧ ساله در سراسر دنيا فروخته شده‌اند. رمان‌هاي مشهور او در مرزي بين رئاليسم و حكايت تمثيلي، هودانيت (whodunit شكسته عبارت «كار كيست») و علمي - تخيلي است: براي مثال شخصيت محوري رمان «سرزمين عجايب بي‌رحم و ته دنيا» آدمي است كه دو ذهن دارد. داستان كتاب، دو بخش روايي موازي -همانند رمان «كافكا در كرانه»- دارد كه فصل‌هاي فرد رمان در سرزمين عجايب بي‌رحم مي‌گذرد و راوي آن جواني است كه از ضمير ناخودآگاه خود براي رمزنگاري استفاده مي‌كند و فصل‌هاي زوج در ته دنيا رخ مي‌دهند. موراكامي در آثارش تعلق خاطري عميق به كشف و درك ذات انساني دارد. قهرمان‌هاي داستان‌هاي او اغلب به سرزمين‌هاي ماوراءالطبيعه- ناخودآگاه، رويا، سرزمين مردگان- سفر مي‌كنند تا مستقيما خاطرات خود از مردم و اشيايي كه از ياد برده‌اند را بررسي و تحليل كنند.
 
موراكامي نويسنده‌اي ژاپني است اما او نويسنده‌اي جهاني به شمار مي‌رود؛ استقبال از آثار او نه تنها به خاطر پرداختن موراكامي به فرهنگ ژاپني است بلكه او در داستان‌هايش به واكاوي پرسش‌هايي كه دلمشغولي انسان‌هاست مي‌پردازد. طبيعت يك انسان چيست؟ معناي «شادي» يا «موفقيت» در عرصه جهاني چيست؟ چرا برخي از ساختارهاي جوامع معاصر به ستوه آمده‌اند و اين آدم‌ها چه جايگزيني براي اين جوامع دارند؟
 
هاروكي موراكامي علاوه بر جوايز و افتخاراتي كه در كشور خود به دست آورده در سطح بين‌المللي نيز مورد تقدير و تحسين قرار گرفته است كه جايزه بين‌المللي داستان كوتاه « فرانك اوكانر» و جايزه «جهان فانتزي» از آن جمله‌اند. همچنين در سال‌هاي اخير از موراكامي با عنوان شايسته‌ترين برگزيده جايزه نوبل ياد كرده‌اند. سال ٢٠١٢ رولاند كاتس، خبرنگار مجله نيويوركر نظر او را درباره جايزه نوبل پرسيد و او با خنده گفت: «نه، من جايزه‌اي نمي‌خواهم. اين جايزه يعني كار من تمام شده است. »
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
عارفی_4
خرید باکس 2
شیرآلات زمانی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
دکتر نائبی_2
سوییچ ایران_2
عارفی_2
آیلین_تزریق چربی موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی ادیب_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شاخه نبات_ فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر