تکنیک «بولت-تایم» فیلم ماتریکس با راه حلی آسان
۴۳۵۴۳۷
۱۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۹
۲۴۵۲
فیلم های تخیلی و ابرقهرمانی، همواره با استقبال گسترده علاقه مندان مواجه می شوند. این آثار سینمایی به خاطر استفاده از جلوه های ویژه خیره کننده، طرفداران بسیار زیادی دارند و همواره مورد توجه هستند.
وب سایت روزیاتو - حامد آل محمد: فیلم های تخیلی و ابرقهرمانی، همواره با استقبال گسترده علاقه مندان مواجه می شوند. این آثار سینمایی به خاطر استفاده از جلوه های ویژه خیره کننده، طرفداران بسیار زیادی دارند و همواره مورد توجه هستند.
 
یکی از شاخص ترین آثار در این زمینه، فیلم «ماتریکس» است که در زمان خود توانسته بود معنا و مفهوم جلوه های ویژه را تغییر دهد. حتما شما نیز صحنه های جذاب و خیره کننده شلیک گلوله و چرخش دوربین را به یاد دارید.

عوامل فیلم ماتریکس برای خلق صحنه های شلیک گلوله، از چند دوربین به طور همزمان استفاده کردند و تمام زوایا را به تصویر کشیدند. اما ظاهرا راه ساده تری برای خلق این نوع صحنه ها نیز وجود دارد.

«بن کراسنو» یکی از مهندسان گوگل است که توانسته راه حلی آسان برای این کار پیدا نماید. وی موفق شد با چرخاندن یک دوربین پر سرعت، تصاویری با سرعت ۲۱۵۰۰ فریم بر ثانیه ضبط کند.
 
قیمت دوربین به کار رفته، تقریبا ۹ میلیون تومان برآورد می شود که در مقایسه با دستگاه های به کار رفته در ماتریکس، بسیار ارزان تر و به صرفه تر است. از شما دعوت می کنیم به تماشای ویدیوی زیر بنشینید و بیشتر با جزئیات آشنا گردید.
 
 
در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
هنر کشیدن نقاشی بدون برداشتن قلم از روی کاغذ
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج