زن باستانی که بر روی درختان زندگی می‌کرده است!
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۴۳۸۵۹۸
۲۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۲
۳۸۳۱
لوسی؛ زن باستانی 3.2 میلیون ساله ای که بر روی درختان زندگی می‌کرده است!
وبسایت techera.ir - فرید کریمی: لوسی زن باستانی است که احتمالا دو برابر یک دختربچه وزن داشته و طول قامتش حدود یک متر بوده است. زن باستانی که ۳.۲ میلیون سال قدمت دارد، نخستینی متعلق به گونه آسترالوپیتکوس آفارنسیس بوده است. حال نتایج مطالعات جدید آشکار می کند، ساختار استخوان های بازوی لوسی به گونه ای بوده که نشان می دهد، اعضای گونه او احتمالا زمان زیادی را بر روی درختان سپری می کرده اند.
 
 زن باستانی که بر روی درختان زندگی می‌کرده است!

لوسی، زن باستانی ۳.۲ میلیون ساله که حدود نیم قرن قبل کشف شده، دارای کامل ترین اسکلتی است که تاکنون از یک انسان نما دیده شده و درک ما از تکامل انسان را کاملا دگرگون کرده است.

دیرینه شناسان هنوز به خوبی نمی دانند آیا لوسی همچون انسان های مدرن کاملا بر روی دو پای خود راه می رفته و یا برای گریز از شکارچیان و جمع آوری غذا از درختان بالا می رفته است. برخی از دانشمندان -از جمله افرادی که در مطالعه اخیر شرکت کرده اند- گمان می کنند، او حتی پس از سقوط از درخت جان سپرده است.

اما اینکه او چه مدت را بر روی درختان سپری می کرده، موضوع مشاجرات دانشمندان بوده است، چراکه اثبات این موضوع با توجه به شواهد بدست آمده از اسکلت باستانی لوسی، بسیار دشوار بوده است.

زن باستانی که بر روی درختان زندگی می‌کرده است!
دونالد جوهانسون و موریس تایب به همراه لوسی در سال ۱۹۷۴

حال در مطالعه اخیر، محققان برای اثبات این موضوع، ساختار داخلی بازوی راست و استخوان های پای لوسی را با استخوان های حدود ۱۰۰ شامپانزه و ۱۰۰۰ انسان مدرن مقایسه کرده اند و نتیجه گرفته اند، نسبت استحکام بین بازوها و پاهای لوسی بیش از انسان، به شامپانزه نزدیک بوده است.

به گفته کریستوفر راف، دیرینه مردم شناسی از دانشگاه جانز هاپکینز و محقق ارشد این مطالعه: ” این بدان معنی نیست که او مانند یک شمپانزه عمل می کرده، بلکه این موضوع نشان می دهد اندام او بیشتر از انسان، به شامپانزه شبیه بوده است.”

برای شبیه سازی نحوه استفاده استخوان های لوسی در زندگی روزمره، محققان مدل های دیجیتالی سه بعدی که از اسکن فسیل، ساخته شده بودند را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. استخوان ها، مانند نی نوشیدنی توخالی هستند و اگر به صورت افقی به این استخوان ها نگاه کنید، مجموعه ای از حلقه ها را مشاهده می کنید.

عرض هر یک از این حلقه ها در نواحی خاصی نشان دهنده قدرت و استحکام آن است. این عرض، ضخامت قشر استخوان یا کورتیکال نام دارد. به عنوان مثال، استخوان بازوی راکت یک بازیکن حرفه ای تنیس دارای کورتیکالی بزرگتر از بازوی دست دیگر اوست. به همین ترتیب، استخوان های لوسی دارای ضخامت قشر استخوان بالایی هستند.

زن باستانی که بر روی درختان زندگی می‌کرده است!
پرزیدنت باراک اوباما در سال ۲۰۱۵، در حال مشاهده بقایای استخوان های متعلق به لوسی، جد انسان، فسیل ۳.۲ میلیون ساله در کاخ ملی، آدیس آبابا، اتیوپی.

جان کیپلمن، دیرینه ‌مردم‌شناسی از دانشگاه تگزاس، آستین می گوید: ” او جثه کوچکی داشته؛ اما با در نظر گرفتن جثه اش، بسیار قوی بوده است.”

از آنجا که شواهد زیادی مبنی بر استفاده از ابزار که می توانسته استخوان های لوسی را مستحکم تر کند، وجود ندارد، محققان نتیجه می گیرند، او از درختان بالا می رفته است.

محققان دیگری از جمله دونالد جوهانسون، دیرینه مردم شناسی از دانشگاه ایالتی آریزونا و اعضای تیمی که موفق به کشف لوسی شده بودند، هنوز هم فکر می کنند لوسی و دیگر اعضای گونه استرالوپیتکوسس آفارنسیس، در درجه اول بر روی دوپا راه می رفته اند.

باستان شناسان در نوامبر سال ١٩٧۴ در حفاری جنوب اتیوپی موفق به کشف بقایای این استرالوپیتکوسس آفارنسیس شدند. این گونه با نام علمی AL288  و به نام عامیانه لوسی نام گذاری شده است. فسیل لوسی ۴٠ درصد از بدن یک انسان را شامل شده و به نظر می رسد، متعلق به یک زن تقریبا ٢۵ ساله باشد.

یافته های این محققان چهارشنبه هفته گذشته در نشریه "PLoS ONE”به چاپ رسیده است.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
ایرانیان- فوتر موبایل222
دکتر عارفی - موبایل فوتر
استیل رگال_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
چوب و هنر _فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
استیل رگال_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
سفیر بار ساقدوش_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کالابرد_فوتر