طرح استفساریه درباره نقل و انتقال خودرو
۴۳۹۸۰۷
۲۱ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۹
۲۶۴۶
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی شکایت کانون سردفتران از نیروی انتظامی درباره نحوه انتقال سند خودرو گفت: احتمالا طرح استفساریه ای در همین رابطه در کمیسیون اصل ۹۰ تهیه خواهد شد.
خبرگزاری ایسنا: سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی شکایت کانون سردفتران از نیروی انتظامی درباره نحوه انتقال سند خودرو گفت: احتمالا طرح استفساریه ای در همین رابطه در کمیسیون اصل ۹۰ تهیه خواهد شد.

بهرام پارسایی در گفت‌وگویی اظهار کرد: در جلسه عصر امروز (یکشنبه) کمیسیون اصل ۹۰ شکایت کانون سردفتران از نیروی انتظامی راجع به نحوه انتقال سند خودرو مورد بحث و بررسی قرار گرفت و اظهارنظرهایی شد که نهایتا باید تصریح قانون در این باره مشخص شود و قانون موجود مورد تفسیر قرار گیرد تا اما و اگری در این زمینه وجود نداشته باشد.

وی افزود: طبق ماده ۲۹ قانون تخلفات رانندگی که در سال ۸۹ تصویب شده نقل و انتقال خودرو به موجب سند رسمی انجام می شود و  دارندگان خودرو باید قبل از هرگونه نقل و انتقال در دفاتر اسناد رسمی به نیروی انتظامی مراجعه کنند. در همین رابطه نیروی انتظامی معتقد است که الزامی برای مراجعه به دفترخانه وجود ندارد اما دفاتر اسناد رسمی معتقدند که این الزام وجود دارد.

پارسایی خاطرنشان کرد: احتمالا در جلسه بعدی کمیسیون اصل ۹۰ استفساریه ای در همین رابطه مطرح خواهد شد تا اختلاف بین کانون سردفتران و نیروی انتظامی حل و فصل شود.

وی همچنین از حضور فتاح رییس کمیته امداد و معاونین در جلسه امروز کمیسیون اصل ۹۰ خبر داد و خاطرنشان کرد: در این جلسه گزارش عملکرد و برنامه های آتی کمیته امداد ارائه شد و مواردی که احساس نیاز می شد که مجلس نسبت به تقویت و توسعه کمیته امداد باید اقدام کند مورد بحث و بررسی قرار گرفت. طبق گزارش ارائه شده در طول ۱۷-۱۸ سال گذشته کمیته امداد گسترده تر شده و دلیل این امر فقیرترشدن مردم بوده است.

پارسایی در پایان اضافه کرد: در جلسه امروز کمیسیون اصل ۹۰ بر لزوم ایجاد اشتغال توسط کمیته امداد تاکید شد.
انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:32 - 1395/09/21
واقعا پول زور که دفتر ثبت اسناد از مردم میگیرند خدا کنه این نمایندگان مجلس کمی به فکر مردم باشند و رای به نفع مردم بدهند
Iran, Islamic Republic of
22:32 - 1395/09/21
والله به یه حرف دل مردم داشت رسیدگی می شد.این همه خرج برای چی؟ ؟
دفترداران محترم برای کسب در آمد به فکر منابع دیگه باشند. لطفا.
تصمیم نیروی انتظامی قطعا بهتره، چون برای مردم کمتر خارج بر میداره.
در ثانی، برای موارد خودرویی مرجع باید نیروی انتظامی باشه
Iran, Islamic Republic of
22:39 - 1395/09/21
به نظر من نیروی انتظامی باید محکم سر حرفش بایسته واز حق مردم دفاع کنه. تا این دفتر خونه ها پول زور از مردم نگیرن
Iran, Islamic Republic of
22:42 - 1395/09/21
خداکن جنگ زرگری نباش یکم بفکرهزینه اضافی وجیب مردم باشندسندسبزیعنی پایان ماجرا..
Iran, Islamic Republic of
22:54 - 1395/09/21
مجلس باید حامی مردم وناجا باشد
Iran, Islamic Republic of
22:55 - 1395/09/21
درد ناجا بخوره تو سر مجلس ..
Iran, Islamic Republic of
23:01 - 1395/09/21
دفترخانه این وسط چه کاره است که یک پول الکی را از خریدار یا فروشنده میگیرد.کجای دنیا اینطوری است. شما مگر یک اتومبیل صفر کیلومتر از نمایندگی خریداری میکند.مگر وکالت قطعی دفترخانه دارد. یک برگ فروش شرکت سازنده وسند وکارت اتومبیل که تایید شده راهنمایی ورانندگی است.مثل تمام دنیا. چرا نیروی انتظامی ومجلس حریف کانون سردفترداران نمی شود. این وسط فروشند یا خریدار باید یک پول به دفت خانه تقدیم کند.برای چه موقعی که شما یک اتومبیل خریداری میکنید وبه شماره گذاری برای تعویض پلاک میروید. تمام عوارض.خلافی. واصالت اتومبیل توسط کارشناس نیروی انتظامی تأیید وبعد پلاک جدید بنام خریدار نصب میگردد. به قول معروف اتومبیل شسته وروفته تعویض پلاک وسند میشود. اگر اتومبیل مشکل داشته باشد در شماره گذاری توقیف میگردد. من ننمی دانم این آقایان دفتردار این وسط چکاره هستند که یک پول زیاد زور میگیرند. طرح پلاک بنام خریدار یک طرح بین المللی است. که خوشبختانه در ایران هم طبق استاندارجهانی است.
Iran, Islamic Republic of
23:08 - 1395/09/21
وقتی پلیس میگه کارت سبز برا احراز مالکیت قانونی هست چرا دفتر دار ها میخوان هزینه ایی برابر با ۳۰۰-۴۰۰ هزار تومن برای یک ماشین تقریبا بیست میلیونی به مردم تحمیل کنن؟؟؟ حرف زور میزنن به ولله
اقا هزینه انتقال سند خودرو خیلی زیاده
United Kingdom
23:12 - 1395/09/21
برگ سبز سند خودرو میباشد.لطفا ثبت سند از دفتر خانه ها برداشته شود.و هزینه اظافی از سر راه مردم برداشته شود.لطفا دفترخانه ها به خاطر پول دست از سر مردم بردارید و حق را به نیروی انتظامی بدهید.
Iran, Islamic Republic of
23:46 - 1395/09/21
سلام سر دفتران به خاطر پول ول کن مردم نیستند حق با نیروی انتظامی است چرا که خودرو ی ازنمایندکی خرید می کنیم همان برک سبز با لا نوشته سند مالکیت خودرو کدام کارخانه سند در دفترخانه به نام خریدار زده که ما بزنیم پول اضافه تورم بیشتر رئیس جمهور محترم و رئیس قوه قضائیه محترم و رئیس مجلس محترم شما را به خدا قسم این مشکل را از سر مردم بردارید به خدا این سند زدن یعنی پول اضافه دادن به دفتر خانه تشکر
Iran, Islamic Republic of
00:46 - 1395/09/22
سردفتران ول کن نیستند، چون پول مفتی از مردم میگیرند.این وسط فقط ملت هستند که عذاب می کشند.
Iran, Islamic Republic of
06:18 - 1395/09/22
کانون شورش را درآورده. پول زور تا کجا ؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
06:52 - 1395/09/22
دفترداران محترم!
مثل اینک نگرفتن پول زوز از مردم 'برای شما خیلی زور داره.
عمری گرفتید_گران کردید_ناز کردید دیگه بسه.جالب اینکه آخر کار طلب انعام هم میکنید.
Iran, Islamic Republic of
07:36 - 1395/09/22
عزیزان مطمءن باشیدبه نفع دفترداران رأی میدن....
چون اگه قراربود برداشته بشه تاحالا برداشته شده بود.
شماباماشین آدم بکشی نهایتأبابرگ سبزدادگاه ماشین راآزادمیکنه
سندمحضری هزینه ای بسیاربالا ومدرکی بسیاربی خاصیت والکی است
Iran, Islamic Republic of
08:04 - 1395/09/22
ملت عزیز بیایید خودمان سند مالکیت را برگ سبز بدانیم و به دفتر خانه ها نرویم.و فروشنده ها و خریداران وسواس به خرج ندهند.چون اگر ماشینی خلاف کند یا خلاف داشته باشد مسئولیت بر عهده صاحب پلاک میباشد.و صاحب پلاک کسی نیست جز آنکس که نامش در آخرین برگ سبز ذکر شده است.لطفا کمی تامل و کمی اتحاد.
Iran, Islamic Republic of
22:06 - 1395/11/10
نمایندگان مردم هستید یا نماینده اقلیت دفترخانه ها.
Iran, Islamic Republic of
20:22 - 1396/04/29
نقل انتقال نیروی انتظامی کافیه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج