‌2 وکیل ایرانی در کنیا آزاد می شوند
۴۴۲۰۲۲
۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۵
۱۴۷۶ 
قشقاوی:
معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت خارجه ایران از آزادی دو وکیل ایرانی بازداشت شده در کنیا خبر داد و گفت که این دو نفر به زودی به کشور بازمی‌گردند.
خبرگزاری فارس: حسن قشقاوی معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزیر امور خارجه کشورمان که از طرف محمدجواد ظریف وزیر خارجه به منظور پیگیری موضوع بازداشت دو وکیل زندانی ایرانی و آزادی آنها، ماموریت یافته بود، از هفته گذشته در راس هیئتی از وزارت خارجه به کنیا سفر کرد.

وی صبح امروز اعلام کرد که با پیگیری مستمر سفارت جمهوری اسلامی در کنیا و وزارت امور خارجه، در پی مذاکرات فشرده و رایزنی و انجام ملاقات‌های متعدد با مقامات سیاسی، قضایی و مسئول ذیربط پلیس این کشور، سرانجام دادگاه نایروبی رای به آزادی دو وکیل ایرانی بازداشت شده داد.

خبرنگار فارس مطلع شد که این دو نفر آزاد و به زودی به کشور بازمی‌گردند.

به گزارش فارس،‌​قشقاوی و هیئت همراه در دیدار روز یکشنبه با خانم امینه محمد وزیر خارجه کنیا در خصوص آزادی دو وکیل ایرانی و همچنین روابط دو جانبه گفتگو کرد. در این دیدار که فرجوند سفیر جمهوری اسلامی ایران در نایروبی نیز حضور داشت، معاون وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به جایگاه آفریقا در دیپلماسی ایرانی اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران از گسترش روابط دو کشور به عنوان کشور تاثیرگذار و مهم در شرق آفریقا استقبال می‌کند.

وزیر خارجه کنیا در پاسخ قول داد حداکثر تلاش برای آزادی دو وکیل ایرانی را به عمل آورد.

وی در ادامه گفت: نگاه ما به روابط دوجانبه با ایران گسترده و عمیق می‌باشد و مایلیم با توجه به وجود زمینه مناسب، سرمایه‌گذاران ایرانی حضور فعال‌تری در عرصه اقتصادی آن کشور داشته باشند.

لازم به ذکر است عبدالحسین صفایی و سیدنصرالله ابراهیمی از وکلای رسمی دادگستری و اساتید دانشگاه که از سوی خانواده دو زندانی ایرانی در کنیا به منظور پیگیری و مشاوره حقوقی زندانیان فوق به نایروبی سفر کرده‌ بودند، روز سه‌شنبه (نهم آذر ماه) در بازگشت از دیدار با زندانیان، با بروز یک سوء تفاهم، از سوی پلیس کنیا مورد سؤال قرار گرفتند که با پیگیری‌های به‌ عمل آمده و رفع سوءتفاهم آزاد شدند که مجددا با دخالت‌های رژیم صهیونیستی این دو وکیل و شهروند ایرانی روز پنجشنبه 11 آذر ماه از سوی پلیس کنیا بازداشت شدند.

در پی بازداشت این دو نفر تلاش‌ها و اقدامات حقوقی در راستای آزادی این افراد در داخل و همچنین از طریق سفارت جمهوری اسلامی ایران در نایروبی انجام شد. در این زمینه پیگیری‌ها و تماس‌های مکرر از زمان بازداشت این دو نفر برای آزادی هر چه سریع‌تر آنها از طریق سفارت ایران در کنیا و همچنین وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران انجام و چندین بار سفیر و کاردار کنیا به وزارت خارجه ایران احضار شدند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج