معرفی 10 دوربین برتر در سال 2016
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
کلاسینو_3
لاله زار مال_3
ریزخور_3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
لاله زار مال_2
ریزخور_2
کلاسینو_2
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۴۴۳۵۸۸
۰۳ دی ۱۳۹۵ - ۰۶:۵۴
۲۲۷۸۷
ما بهترین دوربین‌ها را همیشه از روی بهترین امکانات، بهترین کیفیت و بهترین قیمت انتخاب می کنیم، در این مقاله به بررسی بهترین دوربین های سال ۲۰۱۶ می پردازیم.
وب‌سایت کلیک: ما بهترین دوربین‌ها را همیشه از روی بهترین امکانات، بهترین کیفیت و بهترین قیمت انتخاب می کنیم، در این مقاله به بررسی بهترین دوربین های سال ۲۰۱۶ می پردازیم.

شاید پاسخ دادن به این سؤال که بهترین دوربین کدام است کمی دشوار باشد، هر عکاس ممکن است بر اساس ژانری که در آن عکاسی می کند یک دوربین را انتخاب کند و نمی‌توان به طور قطع یک دوربین را بهترین دوربین خواند و ممکن است ۱۰ پیشنهاد را بتوان در این زمینه ارائه داد. معمولاً هر دوربین نیز دارای ویژگی‌هایی است که برای آن طراحی شده است و نمی توان همه ویژگی ها را در یک دوربین مشاهده کرد.
 
معرفی 10 دوربین برتر در سال 2016 

در پله اول شما باید بدانید که در چه ژانر و زمینه ای می خواهید عکاسی کنید، با پاسخ دقیق دادن به این سؤال می توانید عکسی خوب و مناسب بگیرید. البته شما باید بدانید که به چه دوربینی از چه نوعی نیاز دارید، ممکن است دوربین مورد نیاز شما یک دوربین کامپکت، دوربین بدون آینه و یا حتی دوربین DSLR باشد، به همین دلیل دانستن این موضوع برای انتخاب بهتر ضروری است.

در سال ۲۰۱۶ دوربین های بسیار خوبی از برندهای بسیار معتبری مانند نیکون، کانن و فوجی عرضه شد که بی شک می توان گفت که این دوربین ها اتفاقات بسیار مهمی را در زمینه عکس و عکاسی رقم زدند. در این مقاله ما به بررسی سریع بهترین دوربین های سال ۲۰۱۶ و قیمت آن ها می پردازیم.

۱-دوربین کانن EOS 5D Mark IV
 
معرفی 10 دوربین برتر در سال 2016 

یکی از کامل‌ترین دوربین های DSLR که تا به حال مشاهده کرده اید دوربین کانن EOS 5D Mark IV است. نوع این دوربین DSLR است و اندازه سنسور آن نیز Full-frame CMOS است. از دیگر ویژگی های دوربین کانن EOS 5D Mark IV می توان به رزولوشن ۳۰٫۴ مگا پیکسل، لنز با ماونت Canon EF mount، منظره یاب اپتیکال، صفحه نمایش ۳٫۲ اینچی لمسی با ۱,۶۲۰,۰۰۰ نقطه، بیشترین سرعت عکاسی پشت سرهم ۷ فریم در ثانیه و فیلم برداری ۴K می توان نام برد. قیمت این دوربین ۳۳۹۹٫۹۹ دلار است که می توان از ویژگی های منفی این دوربین به حساب بیاید. از دیگر ویژگی های منفی دوربین کانن EOS 5D Mark IV می توان به محدودیت هایی در فیلم برداری ۴K اشاره کرد.

دوربین های سری ۵D کانن از دوربین های حرفه ای هستند که برای دوربین های فول فریم عرضه شده است. در ابتدای عرضه دوربین های سری ۵D دوربین ۵D Mark II قابلیت فیلم برداری Full HD را داشت. در ۵D Mark III ما شاهد پیشرفت های بسیار زیادی نظیر کیفیت بهتر در عکاسی، تقویت سنسور، افزایش نقاط فوکوس را می توان نام برد. دوربین کانن EOS 5D Mark IV یکی از بهترین دوربین های حرفه ای موجود در بازار است که البته کمی گران قیمت است.۲-دوربین فوجی X-T2
 
معرفی 10 دوربین برتر در سال 2016 

فوجی X-T2 یک دوربین بدون آینه بسیار مناسب برای مشتاقان عکاسی است. سنسور این دستگاه APS-C CMOS است و از دیگر ویژگی های فنی این دوربین می توانیم به رزولوشن تصویر ۲۴٫۳ مگا پیکسل، ماونت لنز Fuji X، منظره یاب EVF، صفحه نمایش ۳ اینچی با قابلیت چرخش حول بدنه با ۱,۰۴۰,۰۰۰ نقطه، بیشترین سرعت عکاسی پشت سرهم ۸ فریم بر ثانیه و فیلم برداری ۴K را می توان نام برد. قیمت این دستگاه ۱۲۴٫۰۷ دلار است که می توان از ویژگی های مثبت این دستگاه فوکوس اتوماتیک سریع را نام برد. این دوربین ویژگی های منفی نیز دارد که از ویژگی های منفی آن می توان به لمسی نبودن LCD و نامناسب بودن قیمت نام برد.

فوجی در X-T1 قابلیت های بسیار خوبی را گنجاند در واقع X-T2 ورژن به روز شده X-T1 است که قابلیت های بسیار زیادی به این دستگاه اضافه شده است. از ویژگی های مثبت این دستگاه می توانیم به فوکوس سریع در سوژه هایی با سرعت بالا اشاره کنیم. منظره یاب این دستگاه نیز EVF است که از کیفیت رزولوشن تصویر بسیار خوب ۲۴٫۳ مگا پیکسل بهره برده است.۳-دوربین نیکون D500
 
معرفی 10 دوربین برتر در سال 2016 

این دستگاه یک دوربین بسیار مناسب برای عکاسان مستند است. دوربین نیکون D500 یک دوربین DSLR است که از سنسور APS-C CMOS بهره برده است. از دیگر ویژگی های این دوربین می توانیم به رزولوشن ۲۰٫۹ مگا پیکسل، لنز ماونت Nikon F mount (DX)، منظره یاب اپتیکال، صفحه نمایش ۳٫۲ اینچی لمسی و با قابلیت چرخش حول دوربین با ۲,۳۵۹,۰۰۰ نقطه، بیشترین قابلیت عکاسی پشت سرهم ۱۰ فریم بر ثانیه و فیلم برداری ۴K اشاره کنیم. دوربین نیکون D500 چیزی حدود ۱۷۹۶٫۹۵ دلار است و از ویژگی های مثبت این دستگاه می توانیم به ۱۷۳ نقطه فوکوس و فوکوس اتوماتیک سریع و بدنه آهنی بسیار مقاوم اشاره کنیم. از ویژگی های منفی دوربین نیکون D500 نیز می توان به محدودیت‌هایی در فیلم برداری اشاره کرد.

دوربین نیکون D500 از بدنه فلزی بسیار محکم و سنسور به اندازه APS-C است که از رزولوشن تصویر ۲۰٫۹ مگا پیکسل بهره مند شده است. این دستگاه به دلیل توانایی عکاسی پشت سرهم با نرخ ۱۰ فریم بر ثانیه و ۱۵۳ نقطه در فوکوس اتوماتیک از دستگاه هایی است که برای عکاسی خبری و مستند و حرکتی بسیار مناسب است. این دوربین به عکاسان حیات وحش و طبیعت به شدت توصیه می شود.۴-دوربین سونی Alpha A7R II
 
معرفی 10 دوربین برتر در سال 2016 

دوربین سونی Alpha A7R II یک دوربین بدون آینه است که از سنسور Full-frame CMOS بهره برده است. این دستگاه دارای رزولوشن ۴۲٫۴ مگا پیکسل است و از دیگر ویژگی های این دوربین می توانیم به ماونت لنز Sony E mount، منظره یاب EVF، صفحه نمایش ۳ اینچی با قابلیت چرخش حول بدنه و ۱,۲۲۸,۸۰۰ نقطه، بیشترین سرعت عکاسی پشت سرهم با نرخ ۵ فریم بر ثانیه و فیلم برداری ۴K است. این دوربین ۲۹۴۹٫۹۹ دلار است که از ویژگی های مثبت آن می توانیم به رزولوشن بالا و فیلم برداری با آخرین کیفیت ۴K اشاره کنیم و از ویژگی های منفی این دستگاه نیز می توانیم به محدوده کوچک انتخاب لنز را نام ببریم.

همیشه در دنیای دوربین های حرفه ای اگر می خواستیم به کسی پیشنهاد یک دوربین بسیار خوب را بدهیم دوربین های نیکون و کانن را معرفی می کردیم ولی سونی با سری دوربین های A7 خود بازی را عوض کرد. این دوربین های دوربین های بدون آینه بسیار با کیفیت هستند که در بسیاری از زمینه ها توانایی رقابت با بهترین های بازار را دارند. A7R II از رزولوشن بسیار بالایی برخوردار است که رزولوشن این دوربین ۴۲٫۴ مگا پیکسل است که این در حالی است که رزولوشن کانن ۵DS،۵۰ مگا پیکسل است. این مقایسه نشان می دهد که این دوربین های سونی از چه کیفیتی برخوردار هستند. این دوربین علاوه بر رزولوشن بسیار بالا از منظره یاب الکترونیکی و ۵ محور لرزش گیر نیز برخوردار است.۵-دوربین نیکون D3300
 
معرفی 10 دوربین برتر در سال 2016 

دوربین نیکون D3300 یکی از گران‌قیمت‌ترین دوربین های میان رده DSLR است ولی در نوع خود بی نظیر است. دوربین نیکون D3300 یک دوربین DSLR است که از سنسور APS-C CMOS بهره برده است. از ویژگی های این دوربین می توانیم به رزولوشن ۲۴٫۲ مگا پیکسل، ماونت لنز Nikon F mount (DX)، منظره یاب اپتیکال، صفحه نمایش ۳ اینچی با ۹۲۱,۰۰۰ نقطه و بیشترین سرعت عکاسی پشت سرهم ۵ فریم بر ثانیه و فیلم برداری ۱۰۸۰P را می توان نام برد. این دوربین ۳۵۵٫۹۹ دلار است که از ویژگی های مثبت این دوربین می توانیم به کیفیت خوب عکس و حالت راهنمای آن اشاره کنیم. این دوربین ویژگی های منفی نیز دارد که می توانیم از این ویژگی های منفی به نداشتن Wi-Fi اشاره کنیم.

دوربین نیکون D3300 یکی از بهترین میان رده ها است اما چرا بعد از این دوربین D3400 عرشه شده است؟ دوربین نیکون D3300 در اتصالات و قیمت کمی مشکل داشت و این مسائل به طور کلی در D3400 برطرف شد و Wi-Fi نیز در این دوربین ها استفاده شد. در هر صورت نمی توان از کیفیت بسیار خوب D3300 چشم پوشی کرد چون این دستگاه نیز از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است.۶-دوربین پاناسونیک Lumix LX100
 
 معرفی 10 دوربین برتر در سال 2016

دوربین پاناسونیک Lumix LX100 دارای سنسور بسیار بزرگ و باکیفیتی است و اندازه و ابعاد این دوربین کوچک و مناسب است. این دوربین از نوع High-end compact یا کامپکت رده بالا است که از سنسور MFT Live MOS بهره برده است. از دیگر ویژگی های این دوربین می توان به رزولوشن ۱۲٫۸ مگا پیکسل، لنز ۲۴-۷۵mm, f/1.7-2.8، صفحه نمایش ۳ اینچی با ۹۲۱K نقطه، منظره یاب الکترونیکی، بیشترین سرعت در عکاسی پشت سرهم ۱۱ فریم بر ثانیه و فیلم برداری ۴K اشاره کرد. این دوربین ۵۷۸٫۷۰ دلار است که از ویژگی های مثبت آن می توان به سنسور Micro Four Thirds اشاره کرد و از ویژگی های منفی آن نیز می توان به رزولوشن ۱۲ مگا پیکسلی آن اشاره کرد.

هنگامی که نام دوربین های کامپکت در ابعاد کوچک با کیفیت خوب به میان می آید نام سونی و پاناسونیک همیشه پیشگام است. اندازه و ابعاد دوربین پاناسونیک Lumix LX100 بسیار کوچک است و به راحتی در جیب جا می شود. این دوربین دارای زوم ۴X است و از لنزی با کیفیت بالا نیز برخوردار است. دیافراگم این لنز ۱٫۷،۲٫۸ است. تنها ایرادی که بر دوربین پاناسونیک Lumix LX100 وارد است رزولوشن آن است.۷-دوربین المپیوس OM-D E-M10 II
 
 معرفی 10 دوربین برتر در سال 2016

دوربین المپیوس OM-D E-M10 II یک دوربین بدون آینه است که دارای سنسور MFT Live MOS است. رزولوشن این دستگاه ۱۶٫۱ مگا پیکسل است و از دیگر ویژگی های این دوربین می توان به لنز Micro Four Thirds، صفحه نمایش ۳ اینچی با قابلیت چرخش و ۱,۳۷۰,۰۰۰ نقطه، منظره یاب EVF، بیشترین سرعت عکاسی پشت سرهم ۸٫۵ فریم بر ثانیه و فیلم برداری ۱۰۸۰P را نام برد. قیمت دوربین المپیوس OM-D E-M10 II چیزی حدود ۶۴۹٫۰۰ دلار است و از ویژگی های مثبت این دستگاه می توان به اندازه کوچک و ۵ محور لرزش گیر اشاره کرد و ویژگی های منفی این دوربین نیز اندازه سنسور کوچک و عمر باتری کم این دستگاه است.

سری قبلی دوربین المپیوس OM-D E-M10 II دوربین E-M10 نام داشت که از سه محور لرزش گیر برخوردار بود اما در المپیوس OM-D E-M10 II ما شاهد ۵ محور لرزش گیر هستیم، البته اندازه سنسور این دستگاه کمی در مقابل رقبا خود کوچک است. کیفیت منظره یاب این دستگاه نیز بسیار خوب و مناسب است.۸-دوربین پاناسونیک Lumix ZS50 / TZ70
 
 معرفی 10 دوربین برتر در سال 2016

دوربین پاناسونیک Lumix ZS50 / TZ70 یک دوربین بسیار مناسب برای سفر است که از قدرت زوم بسیار خوبی نیز برخوردار است. نوع این دوربین Travel compact یا کامپکت مسافرتی است که از اندازه سنسور ۱/۲٫۳-inch, CMOS بهره مند است، از دیگر ویژگی های این دوربین می توانیم به رزولوشن ۱۲٫۱ مگا پیکسلی، لنز ۲۴-۷۲۰mm, f/3.3-6.4، منظره یاب EVF، صفحه نمایش ۳ اینچی با ۱,۰۴۰,۰۰۰ نقطه، بیشترین سرعت عکاسی پشت سرهم ۱۰ فریم بر ثانیه و فیلم برداری ۱۰۸۰P را نام برد. این دوربین ۳۳۱٫۰۰ دلار است و از ویژگی های مثبت آن می توانیم به قدرت زوم ۳۰X و قابلیت عکاسی RAW است، این دوربین ویژگی های منفی نیز دارد که از ویژگی های منفی آن می توانیم به اندازه کوچک سنسور و لمسی نبودن صفحه نمایش اشاره کرد.

یکی از مسائلی که بسیاری از کاربران با دوربین های بالا رده کامپکت دارند قدرت زوم این دوربین ها است. اگر به دنبال دوربین کامپکت با قدرت زوم بسیار بالا می گردید دوربین های مسافرتی کامپکت برای شما مناسب خواهند بود. معمولاً این نوع دوربین ها دارای قدرت زومی معادل ۲۰X یا ۳۰X هستند که پاناسونیک Lumix ZS50 / TZ70 نمونه بسیاری خوبی از این نوع دوربین ها است. Lumix ZS50 / TZ70 در واقع میان رده بسیار با کیفیتی است که توانایی عکاسی با فرمت RAW را نیز دارد.۹-دوربین کانن EOS Rebel T6i / 750D
 
 معرفی 10 دوربین برتر در سال 2016

دوربین کانن EOS Rebel T6i / 750D یک میان رده DSLR بسیار مناسب است که از سنسور APS-C CMOS بهره برده است. از دیگر ویژگی های این دوربین می توانیم به رزولوشن ۲۴٫۲ مگا پیکسل، لنز Canon EF-S، منظره یاب اپتیکال، صفحه نمایش ۳ اینچی لمسی با ۱,۰۴۰,۰۰۰ نقطه، بیشترین سرعت عکاسی پشت سرهم ۵ فریم بر ثانیه و فیلم برداری ۱۰۸۰P است. این دوربین ۵۴۹ دلار است که از ویژگی های مثبت آن می توانیم به صفحه نمایش لمسی آن اشاره کنیم. از ویژگی های منفی این دستگاه می توانیم به منظره یاب با پوشش ۹۵ درصد و عملکرد نا مناسب در فوکوس اتوماتیک اشاره کنیم.

یکی از بهترین دوربین های میان رده کانن EOS Rebel T6i / 750D است که در آمریکا این دوربین را با نام EOS 750D ی نامند. این دوربین دارای رزولوشن تصویر ۲۴٫۲ مگا پیکسل است که از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است. در ورژن قبلی این دوربین یعنی T5i / 700D ما شاهد Wi-Fi و NFC هستیم و هم چنین پردازنده این دستگاه با مدل بعدی خود یعنی T6i یکی است و ویژگی که به T6i اضافه شده است در واقع همان صفحه نمایش لمسی است.۱۰-دوربین پاناسونیک Lumix FZ1000
 
 معرفی 10 دوربین برتر در سال 2016

دوربین پاناسونیک Lumix FZ1000 یک دوربین Bridge است که از سنسور ۱٫۰-inch, 20.1MP برخوردار است و از لنز ۲۵-۴۰۰mm, f/2.8-4.0 بهره برده است. از دیگر ویژگی های این دوربین می توان به صفحه نمایش ۳ اینچی با ۹۲۱K نقطه، منظره یاب الکترونیکی، بیشترین سرعت عکاسی پشت سرهم ۱۲ فریم بر ثانیه و فیلم برداری ۴K را می توان نام برد. قیمت این دوربین ۶۹۰ دلار است و از ویژگی های مثبت آن می توان به سنسور بزرگ ۱-inch و لنز بسیار خوب اشاره کرد و از ویژگی های منفی این دستگاه نیز می توان به اندازه بسیار بزرگ و سنگین و محدود بودن گستره زوم آن اشاره کرد.

آخرین دوربین این لیست یک دوربین bridge است، این دوربین دارای سنسور ۱ اینچی است که از کیفیت خوبی نیز برخوردار است. این دوربین قابلیت فیلم برداری ۴K و عکاسی RAW را نیز دارد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
عارفی_1
شیرآلات زمانی_1
ادیب_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
عارفی_3
ادیب_3
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_4
ادیب_4
دکتر نائبی_2
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
شیرآلات زمانی_2
عارفی_2
ادیب_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کالازم_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کالازم_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
تنورستان_فوتر