نبض بازار یلدا در دست دلالان میوه و تره‌بار
۴۴۴۸۶۵
۳۰ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۰
۱۰۹۷
در کشور ما تا به امروز حکومت دلالی بر شرایط اقتصادی حاکم بوده است به طوری که سیستم اقتصادی کشور بر پایه ارزان بخر و گران بفروش استوار است، بنابراین گران فروشی در شب یلدا امری طبیعی و عادی به شمار می رود.
 شمس ا... شریعت نژادعضو کمیسیون کشاورزی مجلس در قانون نوشت: در کشور ما تا به امروز حکومت دلالی بر شرایط اقتصادی حاکم بوده است به طوری که سیستم اقتصادی کشور بر پایه ارزان بخر و گران بفروش استوار است، بنابراین گران فروشی در شب یلدا امری طبیعی و عادی به شمار می رود.
 
تاکنون درخصوص جلوگیری از جولان دلالان و واسطه گران در بازار، نظارت جدی و مدونی از سوی مسئولان ذی‌ربط صورت نگرفته است که این بی‌تدبیری علاوه بر مصرف‌کنندگان، گریبان تولیدکنندگان را هم گرفته است. تنظیم بازار اقلام خوراکی برعهده وزارت جهادکشاورزی است که تاکنون نظارت جدی و مدونی برای کنترل بازار از سوی این وزارتخانه صورت نگرفته است؛ به طوری که وزارت جهاد کشاورزی باید سیاست تنبیهی برای گران فروشان در نظر بگیرد. به همین منظور، مردم به صورت شخصی باید وارد عمل شده و با حمایت از دولت، از گران فروشی جلوگیری کنند. به عبارتی با مدیریت صحیح، اقلام اساسی خود به ویژه هندوانه و انار شب یلدا را از میادین میوه و تره‌بار شهرداری با قیمت دولتی خریداری کنند. قیمت اقلام اساسی در میادین میوه و تره بار نسبت به مغازه های سطح شهر منطقی تر است، هر چند که در حال حاضر میادین میوه و تره بار هم از سوی دلالان اداره می شود.

زمانی که میادین میوه و تره بار شهرداری در سطح شهر تهران تشکیل شد، بنا بر این بود که تولیدکنندگان عرضه مستقیم داشته باشند، اما هم اکنون دلالی به یک شغل پایدار تبدیل شده است. بنابراین تفاوت میادین میوه و تره بار شهرداری با مغازه‌های سطح شهر، چندان زیاد نیست و فقط در این است که تعداد دلالان و واسطه گران در میادین میوه و تره بار شهرداری کمتر از مغازه های سطح شهر است. امسال حجم تولید و کشت هندوانه به خصوص در شهر میناب بسیار فراوان بوده است، بنابراین نباید قیمت این میوه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج