قیمت انواع آجیل در آستانه شب یلدا
۴۴۵۱۸۳
۳۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۶
۱۶۸۶
در آستانه شب یلدا قیمت آجیل چهارمغز به بیش از ۵۰ هزار تومان رسیده، به طوری که هرکیلوگرم پسته در سطح خرده‌فروشی با توجه به کیفیت و اندازه آن ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان، بادام ۵۹ هزار تومان، بادام‌هندی ۵۸ هزار تومان و مغز گردو ۸۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.
خبرگزاری تسنیم:  قیمت آجیل در آستانه شب یلدا افزایش قیمت ملموسی داشته است. احمدی رئیس اتحادیه خشکبار یکی از دلایل این افزایش قیمت را نوسانات نرخ ارز و تاثیر آن بر قیمت محصولات داخلی می داند، اما باید در نظر داشت که شب یلدا و شب عید یکی از روز هایی است که صنف آجیل فروشان بخش عمده سود سالانه خود را با توجه به "افزایش قیمت" و  "فروش مقطعی"  به دست می‌آورند.

نرخ امروز هر کیلوگرم پسته در سطح خرده‌فروشی با توجه به کیفیت و اندازه آن 50 تا 60 هزار تومان، بادام 59 هزار تومان، بادام‌هندی 58 هزار تومان و بادام‌زمینی 19 هزار تومان است.

بنابراین گزارش هر کیلوگرم کشمش آجیلی 28 هزار تومان، تخمه‌کدوی ریز و درشت 24 هزار تومان و نخود تفت‌داده شده 18 هزار تومان و گردو 80 هزار تومان است.

هر کیلوگرم آجیل شب یلدا که شامل چهار مغز، پسته، بادام ، بادام هندی، گردو، باسلوق برگه آلو و کشمش است به‌طور متوسط 50 هزار تومان قیمت دارد. هرچند که با تغییر ترکیبات آن به نرخ های متفاوتی‌تری نیز در سطح شهر تهران عرضه می‌شود.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج