استقرار پلیس نظامی روسیه در حلب
۴۴۷۲۱۴
۰۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۵
۱۴۸۱
یک گردان پلیس ارتش روسیه وارد شهر حلب شده‌اند تا مسئولیت تامین امنیت امدادگران و سربازان روس را که به امر بازسازی و پاکسازی کمک می‌کنند، بر عهده بگیرند.
خبرگزاری ایسنا: یک گردان پلیس ارتش روسیه وارد شهر حلب شده‌اند تا مسئولیت تامین امنیت امدادگران و سربازان روس را که به امر بازسازی و پاکسازی کمک می‌کنند، بر عهده بگیرند.

پلیس نظامی وزارت دفاع روسیه جمعه وارد پایگاه هوایی حمیمیم در لاذقیه شده و از آنجا فورا به حلب اعزام شد تا از سربازان روس، امدادگران و کارکنان پزشکی محافظت کند.

پیش از آن سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه به ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه گفته بود که استقرار پلیس نظامی روسیه برای تضمین برقراری امنیت در شهر حلب لازم است.

به گفته او، متخصصان روس در حال پاکسازی اراضی از مین هستند و همزمان کمک‌های درمانی و بشردوستانه برای ساکنان بازگشته به حلب و تامین مایحتاج آنها فراهم می‌کنند.

وزیر دفاع روسیه اظهار داشت: ما گردانی از پلیس نظامی را در حلب با هدف تامین امنیت شهر مستقر کردیم که شامل ۳۰۰ تا ۴۰۰ نیرو است. پلیس نظامی روسیه بخشی از ارتش است و برای حفظ امنیت و نظم تلاش می‌کند.

از سوی دیگر، بر اساس بیانیه کرملین، ولادیمیر پوتین دستور توسعه پایگاه دریایی روسیه در شهر طرطوس در شمال غرب سوریه را امضا کرد.

کرملین افزود: پوتین دستور امضای توافقی با سوریه را داده که منجر به حل و فصل مسائل مربوط به گسترش مساحت این تاسیسات در بندر طرطوس، توسعه زیرساخت‌های آن و نیز ورود کشتی‌های جنگی به آب‌ها و بنادر سوریه می‌شود.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج