واکنش قاسمی به اقدام کریمی قدوسی: هر عقل سليمی میداند نبايد حرف های وزيرخارجه افشا شود
۴۴۸۵۲۴
۰۵ دی ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۴
۴۹۷۶ 
سخنگوی وزارت خارجه درباره انتشار متن اظهارات ظریف در کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: منظور وزیر خارجه از اشتباه برخی اشتباهات در نحوه موضع گیری عمومی پیرامون یک موضوع خاص بوده که هیچ ارتباطی با مفاد برجام و استراتژی مذاکرات ندارد.
خبرگزاری فارس: بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اقدام کریمی قدوسی نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وزارت امور خارجه از اقدام غیراخلاقی، غیرقانونی و غیرشرعی آقای کریمی قدوسی و اندک شمار دیگر از نمایندگان در انتشار متن بخشی از اظهارات وزیر امور خارجه در جلسه محرمانه و بسته مورخ 28 آذرماه با اعضای محترم کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی، که خلاف منافع ملی و امنیت ملی کشور است شدیدا اظهار تاسف می کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه تأکید کرد: هر عقل سلیمی که ذره ای به فکر منافع ملی و نگران افشای اسرار کشور در برابر بیگانگان و بخصوص آمریکا باشد می داند که نباید صحبتهای خصوصی وزیر خارجه را که در جمع محدودی از نمایندگان معتمد مجلس بیان شده و برای نمایندگان مردم از بایدها و نبایدهای بیان مواضع و نحوه موضعگیری در کشور صحبت می کند، افشا کرد.

وی افزود: حتی اگر به متن پیاده شده توسط خود آقای کریمی قدوسی نیز رجوع شود کاملا روشن است که منظور دکتر ظریف از اشتباه، برخی اشتباهات در نحوه موضگیری عمومی پیرامون یک موضوع خاص بوده که هیچ ارتباطی با مفاد  برجام یا استراتژی مذاکرات و نحوه انجام مذاکرات و یا نگارش برجام ندارد. انتشار این سخنان (که وزارت امور خارجه به دلایلی کاملا روشن قادر به تایید صحت و سقم آنها یا ارائه توضیحات بیشتر نیست) گرا دادن و اطلاع رسانی به آمریکا از تاکتیکهای مذاکراتی کشور است و می تواند موضع مذاکراتی جمهوری اسلامی را در مقابل حرکت های آتی آمریکا تضعیف کند و بدیهی است که گناه آن بر عهده آقای کریمی قدوسی است.  

بهرام قاسمی در پایان اظهار داشت: وزارت امور خارجه از عدم پایبندی مدعیان اخلاق و تدین  به موازین قانونی جلسات محرمانه و نادیده انگاشتن و ذبح مصالح ملی و امنیتی کشور به پای مطامع شخصی و جناحی بسیار متاسف است و از این پس مجبور است برای افشاء نشدن تاکتیک های مذاکراتی و تصمیمات استراتژیک و حساس ملت و نظام، در نحوه و شکل برگزاری چنین نشست هایی دقت بیشتری کند.
برچسب ها:
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Germany
23:46 - 1395/10/05
نباید مسایل امور خارجه در مجلس مطرح شود تا افراد هر جوری دوست دارند تعبیر کنند و در مقابل کشورمان موضع بگیرند
Iran, Islamic Republic of
00:01 - 1395/10/06
عجب رویی دارید شما!! اظهر من الشمس هستش که پشیمونید از برجام.مملکت رو به باد دادید.مملکت همش شده رکود و فقر
Iran, Islamic Republic of
00:02 - 1395/10/06
من متاسف هستم برای آن دسته ازمردم مشهد که آگاهانه یا کورکورانه افرادی امثال آقای قدوسی را برای نمایندگی شهر مقدس مشهد انتخاب کرداند این انتخابها نشان میدهد عده ای از مردم ایران هنوز عوام هستند .واینها فکر میکنند فقط آنها انقلابی هستند ودیگران منافق ولی درحالی آنها کورکورانه زندگی میکنند کورکورانه انتخاب میکنند و.....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۶
برای نظر مردم احترام قائل باش .شماها که خوب بلدید از این شعار ها سر بدید .
Iran, Islamic Republic of
00:20 - 1395/10/06
مطالب امنیتی کشور را در جایی مطرح می کنید که آدمهایش بعضا بی ظرفیت و ... هستند.
مگر سپاه و ارتش می آیند در هر کمیسیونی، اسرار خودشان را مطرح می کنند؟ از آنها یاد بگیرید که مراقب اسرار هستند.
Iran, Islamic Republic of
00:36 - 1395/10/06
اگر هدف از این گفته ها اگاهی مردم بوده تا با چشم باز به دنیا و آمریکا نگاه کنند کار کریمی قدوسی خوب بوده حتی اگر کار برای ظریف بیخ پیدا کنه . اما اگر اغراض سیاسی پشت این قضیه باشه و بعد هم باعث بشه به منافع ایران ضرری برسه یا دشمن شاد بشیم باید بالاخره مجلس ، قوه قضائیه یا هر جای دیگه ترمز کریمی قدوسی را بکشه
این مرتبه چندم هست که کریمی قدوسی با مطرح کردن مسائل خاص داره به وزارت خارجه فشار میاره دفعات قبلی از دم سخنانش نادرست بوده اگر این بار هم سر سوزنی تناقض بین واقعیت و گفته های قدوسی باشه باید جلوی ایشان گرفته بشه چون یک شخص ارزشش اندازه همون یک شخصه نه به اندازه منافع و ابروی یک کشور
Iran, Islamic Republic of
00:37 - 1395/10/06
باید تاسف خورد به حال این مردم که نماینده مجلس یک کشور که البته عصو کمیسیون امنیت ملی هم باشه ... و هم ندونه محرمانه یعنی چی . .. با چنین نمایندگان مجلس ...
Iran, Islamic Republic of
01:57 - 1395/10/06
تمام صحبت ها در مورد برجام بوده که منافع کشور و ملت را شامل میشود , آیا مردم نباید بدانند چه کسی حافظ منافع کشور است ؟
Iran, Islamic Republic of
05:03 - 1395/10/06
اتفاقا خیلی هم خوب کرد
دلیلی ندارد این واقعیتها پنهان بمانند .
Iran, Islamic Republic of
07:19 - 1395/10/06
خدا نابود کند دشمنان اسلام و انقلاب را که به اسم دلواپسی ودلسوزی دارند تیشه به ریشه این کشور میزنند چرا؟ این افراد پیروزی دشمن و آمریکا را خوشتر دارند تا پیروزی رقیب انتخاباتی را.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج