آیا 2016 بهترین سال تولید انیمیشن بوده است
۴۴۹۶۵۷
۰۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۹
۲۱۸۲
سال ۲۰۱۶ شماری از بهترین انیمیشن‌ها ساخته و اکران و با اقبال وسیعی هم روبه روشدند اما آیا می‌توان گفت این سال از نظر تولید انیمیشن بهترین سال بوده است؟
خبرگزاری مهر: سال ۲۰۱۶ شماری از بهترین انیمیشن‌ها ساخته و اکران و با اقبال وسیعی هم روبه روشدند اما آیا می‌توان گفت این سال از نظر تولید انیمیشن بهترین سال بوده است؟
 
آیا 2016 بهترین سال تولید انیمیشن بوده است

 به نقل از اسوشیتدپرس، کاملا ممکن است که بتوان چنین ادعایی را مطرح کرد. در واقع با گذاشته شدن رکورد انتخاب ۲۷ انیمیشن بلند در بخش انیمیشن هشتاد و نهمین جایزه اسکار و رقابت سخت و جدی در کسب جوایز آنی، می‌توان گفت سال ۲۰۱۶ سالی موفق و استثنایی از نظر تولید محصولات انیمیشن بود.
 
آیا 2016 بهترین سال تولید انیمیشن بوده است

در واقع بزرگ‌ترین استودیوهای فیلم هر یک چند محصول قوی روانه بازار کردند و با همین محصولات در شب اهدای مراسم اسکار چشم به اعلام برترین فیلم سال دارند. «زوتوپیا»، «موآنا»، «کوبو و دو رشته سیم»، «بخوان» و «در جستجوی دوری» از جمله فیلم‌هایی هستند که بیشترین توجه را نصیب خود ساختند اما در ورای همه تحسین‌های منتقدان، چند اثر دیگر نیز هستند که از سوی استودیوهای اصلی به بازار آمده‌اند و در باکس آفیس موفق بودند که «کونگ فو پاندا ۳»، «ترول‌ها» و «زندگی مخفی حیوانات خانگی» از جمله آنها هستند. در حالی که «انگری بردز» نیز توجه منتقدان را جلب نکرد اما در گیشه موفق بود و ۳۵۰ میلیون دلار در باکس آفیس فروخت و اعلام کرد ادامه‌های آن را روانه بازار می‌کند.
 
آیا 2016 بهترین سال تولید انیمیشن بوده است

اما این تنها آمریکا نبود که بهترین انیمیشن‌های سال را تولید کرد و چندین انیمیشن خارجی چون «زندگی من به عنوان یک کدو سبز» از سوییس با اقبال زیادی روبه‌رو شد و نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب هم شد. «اسم تو» از ژاپن نیز موفق ظاهر شد و «راه طولانی شمال» از فرانسه و «آوریل و جهان فوق‌العاده» از فرانسه نیز با تحسین زیادی روبه رو شدند.
 
آیا 2016 بهترین سال تولید انیمیشن بوده است

برخی از فیلم‌های انیمیشن نیز با الهام از کتاب‌ها توجه زیادی دریافت کردند. «شازده کوچولو» اقتباسی از کتاب محبوب اگزوپری با استفاده از تکنیک‌های چندگانه انیمیشنی ساخته شد و «لاک پشت سرخ» بدون دیالوگ پیش تاخت و «میس هوکوسای» یک انیمیشن زندگینامه‌ای و البته «میهمانی سوسیسی» که بهترین انیمیشن با بهترین گروه صداپیشگان برای بزرگسالان بود، در همین سال راهی پرده‌های نقره‌ای شدند.
 
آیا 2016 بهترین سال تولید انیمیشن بوده است

در این میان نمی‌توان فیلم‌هایی را که با استفاده از انیمیشن ساخته شدند نادیده گرفت، حتی اگر در زمره انیمیشن جای نگیرند. مهم‌ترین این فیلم‌ها «کتاب جنگل» بود. «برج» و «زندگی انیمیشنی» نیز دو فیلم مستند درباره تاثیر بزرگ این سبک بودند.

در عین حال درست نیست اگر گفته شود امسال تنها سالی بود که چندین اثر به یادماندنی تولید شد، کما این که سال ۲۰۰۹ «کرولاین»، «آقای فاکس شگفت‌انگیز»، «بالا»، «پرنسس‌ها» و «قورباغه» را داشت و سال ۲۰۰۱ سال تولید «شرکت هیولاها»، «شرک»، «شهر اشباح» و «جیمی نوترون» بود و سال ۱۹۹۹ «داستان اسباب بازی‌های ۲»، «غول آهنین» و «ساوت پارک: بزرگ‌تر، بلندتر و کوتا نشده» تولید شد. با این حال آن سال ها به گستردگی سال ۲۰۱۶ نیستند و می‌توان به جرات گفت ۲۰۱۶ بهترین سال از نظر تولید محصولات انیمیشن بود، تا سال بعد که چه پیش آید.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج