پیش بینی طوفان توسط ناسا به شکلی جدید
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
سمپاشی امحا_1
کتاب لند_1
لایکو_1
کتاب لند_3
سمپاشی امحا_3
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_4
سمپاشی امحا_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
سمپاشی امحا_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۴۴۹۶۶۶
۰۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۰
۱۱۹۲
اوایل این ماه ناسا یک مجموعه از ماهواره های کوچک را پرتاب کرد که پیش بینی طوفان ها را متحول می کند و دید جدیدی به شکل گیری و فعالیت طوفان ها به ما می دهد.
وب سایت کلیک: اوایل این ماه ناسا یک مجموعه از ماهواره های کوچک را پرتاب کرد که پیش بینی طوفان ها را متحول می کند و دید جدیدی به شکل گیری و فعالیت طوفان ها به ما می دهد.
 
 پیش بینی طوفان توسط ناسا به شکلی جدید

این مجموعه که سیستم ماهواره ای ناوبری جهانی گردباد(CYGNSS) نامیده می شود، هشت فضاپیما دارد که هرکدام در اندازه یک چمدان هستند و بر فراز مدارها پرواز کرده و بادهای اقیانوسی را اندازه گیری و نقشه برداری می کنند. به دلیل ارتفاع پرواز آن‌ها، باران های سنگین و امواج طوفان ها مانعی برای آن‌ها محسوب نمی شود و در هنگام تشکیل طوفان، فضاپیما قادر است به هسته طوفان رفته و به گردآوری داده ادامه دهد. کاری که تا کنون هیچ سیستم مبتنی بر فضایی انجام نداده است.

CYGNSS در ۱۵ دسامبر سال ۲۰۱۶ از کیپ کاناورال و با کمک راکت پگاسوس پرتاب شد. راکت در انتهای هواپیمای L-1011 نصب شد. در ارتفاع ۳۹،۰۰۰ فوتی بالای اقیانوس اطلس، هواپیما پگاسوس را رها کرد که پنج ثانیه بعد روشن شده و راه خود به سوی فضا را در پیش گرفت. هشت ماهواره خودشان را با فواصل سی ثانیه ای آزاد کردند. ده دقیقه پس از جداسازی در آرایش خورشیدی خود مستقر شده و به سمت مدار حرکت کردند.

کریستین بونیکسن، مدیر اجرایی برنامه CYGNSS می گوید ” CYGNSS یک ابزار برای ایجاد پوشش ۲۴ ساعته ۷ روز هفته از مناطق طوفان خیز مناطق گرمسیری است. این ابزار دانش ما از نحوه رشد طوفان ها را افزایش می دهد، از این رو قادر خواهیم بود بهتر آماده شده و از مردم درم قابل طوفان محافظت کنیم.”

باران دید ما را مسدود کرده است

در طی چندین دهه گذشته بهبود مداومی در پیش بینی و ردگیری طوفان داشته ایم و نرخ خطای مرکز ملی طوفان به نصف ۲۰ سال گذشته رسیده است. همین حرف را برای پیش بینی شدت طوفان و میزان قدرت آن نمی توان گفت.

کریس راف محقق سرپرست ماموریت CYGNSS می گوید "اگر به رکورد پیش بینی شدت طوفان نگاهی بیندازید، بهبود کمی در ۲۰ سال گذشته مشاهده خواهید کرد.”  یکی از دلایل اولیه برای آن این است که ماهواره های امروزی قادر نیستند آنچه در مرکز طوفان رخ می دهد را پیش بینی کند.

هسته طوفان تا کنون غیرقابل نفوذ بوده است زیرا فضاپیماهای موجود نمی توانند در میان باران ببینند. ابزارهای به کار رفته در آن ها سیگنال هایی با طول موج ۸ میلی‌متر ارسال می کنند که تقریبا اندازه یک قطره باران است. زمانی که سیگنال ها با قطرات باران برخورد می کنند، به راحتی پراکنده و جذب می شوند.

علاوه بر آن برای سیستم های فعلی سه روز طول می کشد تا داده را گردآوری کرده و بر اساس سرعت باد یک نقشه تهیه کند. این یک مشکل بزرگ است زیرا اگر شما در حال رهگیری تشدید طوفان های استوایی باشید، چنین طوفان هایی طی یک ساعت تشکیل می‌شوند. دانشمندان تا کنون متکی بر هواپیمای "شکارچی طوفان” بوده اند تا در میان طوفان پرواز کرده  و سرعت آن را شناسایی کند.

 پیش بینی طوفان توسط ناسا به شکلی جدید

راه حل CYGNSS

CYGNSS تمام این مشکلات را با استفاده از سیگنال های ماهواره ای GPS حل می کند که طراحی شده اند تا بتوانند در باران های سنگین نفوذ کنند. GPS در طول موج ۱۹ سانتی متری کار می‌کند که از تداخل با قطرات باران جلوگیری می‌کند. زمانی که سیگنال های ماهواره GPS به اقیانوس می خورد، منعکس شده و به فضا بر می‌گردد و توسط رصدخانه CYGNSS دریافت می شود.

فضاپیماهای CYGNSS در یک صفحه مداری انفرادی در اطراف زمین می‌گردند.هر ماهواره یک محموله با نام ابزار نقشه برداری داپلر تاخیری دارد و یک گیرنده GPS که قادر است چهار سیگنال GPS را هم‌زمان دریافت کند. دو آنتن رو پایین برای دریافت سیگنال های انعکاسی GPS و اندازه گیری پراکندگی انتشارات هستند و سرعت باد و فعالیت های آن را اندازه می گیرند. در همین حال یک آنتن رو به بالا مستقیما از ماهواره GPS سیگنال دریافت کرده تا موقعیت مکانی را شناسایی کند. به طور کلی ماهواره ۶۵ پوندی کار چهار شکارچی طوفان را انجام می‌دهد. درمجموع CYGNSS مانند یک اسکادران از ۳۲ هواپیما است که دائما بر فراز مناطق استوایی پرواز کرده هم زمان اندازه گیری می‌کنند.

این سیستم نقشه توزیع بادهای استوایی را هر هفت ساعت به روز رسانی می کند. در یک طوفان استوایی CYGNSS می تواند فورا به سوالات در مورد اندازه و شدت طوفان پاسخ دهد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
کیان برنا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان