پیش بینی طوفان توسط ناسا به شکلی جدید
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
دکتر استرکی_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
دکتر استرکی_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۴۴۹۶۶۶
۰۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۰
۱۲۰۲
اوایل این ماه ناسا یک مجموعه از ماهواره های کوچک را پرتاب کرد که پیش بینی طوفان ها را متحول می کند و دید جدیدی به شکل گیری و فعالیت طوفان ها به ما می دهد.
وب سایت کلیک: اوایل این ماه ناسا یک مجموعه از ماهواره های کوچک را پرتاب کرد که پیش بینی طوفان ها را متحول می کند و دید جدیدی به شکل گیری و فعالیت طوفان ها به ما می دهد.
 
 پیش بینی طوفان توسط ناسا به شکلی جدید

این مجموعه که سیستم ماهواره ای ناوبری جهانی گردباد(CYGNSS) نامیده می شود، هشت فضاپیما دارد که هرکدام در اندازه یک چمدان هستند و بر فراز مدارها پرواز کرده و بادهای اقیانوسی را اندازه گیری و نقشه برداری می کنند. به دلیل ارتفاع پرواز آن‌ها، باران های سنگین و امواج طوفان ها مانعی برای آن‌ها محسوب نمی شود و در هنگام تشکیل طوفان، فضاپیما قادر است به هسته طوفان رفته و به گردآوری داده ادامه دهد. کاری که تا کنون هیچ سیستم مبتنی بر فضایی انجام نداده است.

CYGNSS در ۱۵ دسامبر سال ۲۰۱۶ از کیپ کاناورال و با کمک راکت پگاسوس پرتاب شد. راکت در انتهای هواپیمای L-1011 نصب شد. در ارتفاع ۳۹،۰۰۰ فوتی بالای اقیانوس اطلس، هواپیما پگاسوس را رها کرد که پنج ثانیه بعد روشن شده و راه خود به سوی فضا را در پیش گرفت. هشت ماهواره خودشان را با فواصل سی ثانیه ای آزاد کردند. ده دقیقه پس از جداسازی در آرایش خورشیدی خود مستقر شده و به سمت مدار حرکت کردند.

کریستین بونیکسن، مدیر اجرایی برنامه CYGNSS می گوید ” CYGNSS یک ابزار برای ایجاد پوشش ۲۴ ساعته ۷ روز هفته از مناطق طوفان خیز مناطق گرمسیری است. این ابزار دانش ما از نحوه رشد طوفان ها را افزایش می دهد، از این رو قادر خواهیم بود بهتر آماده شده و از مردم درم قابل طوفان محافظت کنیم.”

باران دید ما را مسدود کرده است

در طی چندین دهه گذشته بهبود مداومی در پیش بینی و ردگیری طوفان داشته ایم و نرخ خطای مرکز ملی طوفان به نصف ۲۰ سال گذشته رسیده است. همین حرف را برای پیش بینی شدت طوفان و میزان قدرت آن نمی توان گفت.

کریس راف محقق سرپرست ماموریت CYGNSS می گوید "اگر به رکورد پیش بینی شدت طوفان نگاهی بیندازید، بهبود کمی در ۲۰ سال گذشته مشاهده خواهید کرد.”  یکی از دلایل اولیه برای آن این است که ماهواره های امروزی قادر نیستند آنچه در مرکز طوفان رخ می دهد را پیش بینی کند.

هسته طوفان تا کنون غیرقابل نفوذ بوده است زیرا فضاپیماهای موجود نمی توانند در میان باران ببینند. ابزارهای به کار رفته در آن ها سیگنال هایی با طول موج ۸ میلی‌متر ارسال می کنند که تقریبا اندازه یک قطره باران است. زمانی که سیگنال ها با قطرات باران برخورد می کنند، به راحتی پراکنده و جذب می شوند.

علاوه بر آن برای سیستم های فعلی سه روز طول می کشد تا داده را گردآوری کرده و بر اساس سرعت باد یک نقشه تهیه کند. این یک مشکل بزرگ است زیرا اگر شما در حال رهگیری تشدید طوفان های استوایی باشید، چنین طوفان هایی طی یک ساعت تشکیل می‌شوند. دانشمندان تا کنون متکی بر هواپیمای "شکارچی طوفان” بوده اند تا در میان طوفان پرواز کرده  و سرعت آن را شناسایی کند.

 پیش بینی طوفان توسط ناسا به شکلی جدید

راه حل CYGNSS

CYGNSS تمام این مشکلات را با استفاده از سیگنال های ماهواره ای GPS حل می کند که طراحی شده اند تا بتوانند در باران های سنگین نفوذ کنند. GPS در طول موج ۱۹ سانتی متری کار می‌کند که از تداخل با قطرات باران جلوگیری می‌کند. زمانی که سیگنال های ماهواره GPS به اقیانوس می خورد، منعکس شده و به فضا بر می‌گردد و توسط رصدخانه CYGNSS دریافت می شود.

فضاپیماهای CYGNSS در یک صفحه مداری انفرادی در اطراف زمین می‌گردند.هر ماهواره یک محموله با نام ابزار نقشه برداری داپلر تاخیری دارد و یک گیرنده GPS که قادر است چهار سیگنال GPS را هم‌زمان دریافت کند. دو آنتن رو پایین برای دریافت سیگنال های انعکاسی GPS و اندازه گیری پراکندگی انتشارات هستند و سرعت باد و فعالیت های آن را اندازه می گیرند. در همین حال یک آنتن رو به بالا مستقیما از ماهواره GPS سیگنال دریافت کرده تا موقعیت مکانی را شناسایی کند. به طور کلی ماهواره ۶۵ پوندی کار چهار شکارچی طوفان را انجام می‌دهد. درمجموع CYGNSS مانند یک اسکادران از ۳۲ هواپیما است که دائما بر فراز مناطق استوایی پرواز کرده هم زمان اندازه گیری می‌کنند.

این سیستم نقشه توزیع بادهای استوایی را هر هفت ساعت به روز رسانی می کند. در یک طوفان استوایی CYGNSS می تواند فورا به سوالات در مورد اندازه و شدت طوفان پاسخ دهد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شیرآلات زمانی_2
کیان برنا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
ایرانیان- فوتر موبایل222
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کیان برنا_فوتر
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی بانو_فوتر2
ایرانیان-فوتراصلی222
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر