با جالب ترین فناوری های خودرو در سال 2016 آشنا شوید
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
سمپاشی امحا_4
لایکو_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۴۵۱۹۷۳
۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۹
۱۷۶۸۳
امروزه خودروها بیش از پیش به کامپیوترها شبیه شده‌اند. البته بحث نوآوری تنها به پیشرفت فناوری اتومبیل‌های خودران محدود نمی‌شود؛ چرا که خودروسازان به خوبی می‌دانند که استفاده‌ی مفید و آسان از خودروها، عامل مهمی در صنعت خودروسازی به شمار می‌رود.
وب‌سایت گجت نیوز - مصطفی معصوم پور: صنعت خودروسازی در سال 2016 میلادی، نوآوری‌های زیادی را به خود دید و شاهد معرفی خودروهای فوق‌العاده و گاهی هم عجیب بودیم.
 
امروزه خودروها بیش از پیش به کامپیوترها شبیه شده‌اند. البته بحث نوآوری تنها به پیشرفت فناوری اتومبیل‌های خودران محدود نمی‌شود؛ چرا که خودروسازان به خوبی می‌دانند که استفاده‌ی مفید و آسان از خودروها، عامل مهمی در صنعت خودروسازی به شمار می‌رود. در همین راستا قصد داریم در آخرین روز سال میلادی، عجیب‌ترین و جالب ترین فناوری های خودرو در سال 2016 را معرفی کنیم.

1. رانندگی یک معلول با استفاده از عینک در خودروی Corvette Z06

سم اشمیت (Sam Schmidt) یکی از رانندگان مسابقات اتومبیل‌سواری بود که بر اثر یک حادثه، از گردن به پایین فلج شد. اکنون شرکت Arrow Electronics شرایطی را فراهم کرده است تا این راننده در خودروی Corvette Z06 مجددا پشت فرمان بنشیند. این شرکت در خودروی کوروت Z06 مدل 2016 فناوری را ارائه کرده تا سم اشمیت با استفاده از یک عینک بتواند رانندگی کند. این عینک آفتابی به حسگرهای ردیابی حرکت مجهز شده که با حرکات سر راننده، اطلاعات به کامپیوتر نصب شده در خودرو ارسال می‌شود و سیستم کنترل خودران اتومبیل، کنترل خودرو را بر عهده می‌گیرد. همچنین سم اشمیت می‌تواند با دمیدن یا مکش یک نی که به عینک متصل است، سرعت خودرو را افزایش و یا کاهش دهد.

با جالب ترین فناوری های خودرو در سال 2016 آشنا شوید
 

 
2. تاکسی‌های خودران اوبر

برنامه‌ی تاکسی‌های خودران اوبر برای نخستین بار در پیتسبورگ آمریکا آزمایش شد و مردم این شهر می‌توانند از خدمات این تاکسی‌ها استفاده کنند. پس از پیتسبورگ، شرکت اوبر یک برنامه‌ی آزمایشی دیگر را نیز در سان‌فرانسیسکو اجرا کرد که چندان موفق نبود. با این حال این آزمایش‌ها می‌تواند قدم مهمی برای استفاده از این فناوری در سال‌های آینده باشد.

با جالب ترین فناوری های خودرو در سال 2016 آشنا شوید
 

 
3. اعلام زمان سبز شدن چراغ راهنمایی و رانندگی توسط خودروهای آئودی

شرکت خودروسازی آئودی در برخی از مدل‌های خود از جمله Q7 و A4 که در سال 2016 عرضه شدند، دستگاه تایمری را قرار داده که زمان سبز شدن چراغ راهنمایی و رانندگی را به راننده اطلاع می‌دهد. آئودی برای ارائه‌ی این فناوری، تقریبا هزار چراغ راهنمایی و رانندگی در ایالت نوادای آمریکا را با خودروهای خود هماهنگ کرد. این خودروساز بزرگ قصد دارد تا سیستم V2I را در سال 2017 در سایر شهرهای دنیا اجرایی کند.

با جالب ترین فناوری های خودرو در سال 2016 آشنا شوید
 

 
4. خودروی ضد گرمای تسلا

بدنه‌ی ضد گرمای تسلا، یکی دیگر از جالب ترین فناوری های خودرو در سال 2016 است که از کودکان در برابر گرمازدگی محافظت می‌کند. این فناوری به دارندگان خودروهای تسلا کمک می‌کند تا از افزایش دمای داخل خودرو و گرمازده شدن سرنشینان جلوگیری کند. ایلان ماسک، مدیر ارشد اجرایی تسلا از این قابلیت به عنوان یکی از ویژگی‌های محبوب خود یاد کرد و قرار است آن را در آپدیت نسخه‌ی 8.0 ارائه کند. اگرچه این فناوری چندان پیچیده و عجیب نیست اما می‌تواند بسیار کارآمد و مفید باشد.

با جالب ترین فناوری های خودرو در سال 2016 آشنا شوید
 

 
5. طرح اولیه‌ی مینی ویژن برای شناسایی صاحب خودرو

طرح اولیه‌ی مینی ویژن (Mini Vision) به عنوان یکی از جالب ترین فناوری های خودرو در سال 2016 معرفی شد و در آینده‌ی نزدیک ساخته می‌شود. شراکت در خودرو به جای خرید آن، ایده‌ی اصلی این طرح است؛ به این معنی که وقتی فرد به خودرو نیاز داشت آن را در اختیار خواهد داشت و در زمان‌های دیگر، افراد مختلف از آن استفاده می‌کنند. در حالت طبیعی، عدم مالکیت خودرو به معنای از دست دادن بخشی از ویژگی‌هایی است که برای راننده به طور شخصی اهمیت دارد. «مینی ون» فناوری جدیدی است که با استفاده از آن، خودرو می‌تواند صاحب خود را شناسایی کند و با نمایش نور و تصویر به او خوش‌آمد بگوید و سپس درها برای راننده باز می‌شود.

با جالب ترین فناوری های خودرو در سال 2016 آشنا شوید
 

 
6. تهویه‌ی طبیعی در خودروی رنو Trezor

شرکت رنو در خودروی فوق‌العاده‌ی Trezor دریچه‌های تهویه‌ی شش ضلعی را روی کاپوت و روی موتور آن قرار داده که به بالا و پایین حرکت‌ می‌کند و هوا را به داخل اتومبیل جریان می‌دهد. این طرح، ویژگی‌های جالب دیگری نیز دارد؛ از جمله بخش چمدان و بار که در جلوی خودرو قرار گرفته تا راننده فضای کافی برای وسایل خود در اختیار داشته باشد.

با جالب ترین فناوری های خودرو در سال 2016 آشنا شوید
 


7. تحویل محموله‌های پستی با ون و پهپاد مرسدس

طرح اولیه‌ی خودروی Vision Van مرسدس یکی دیگر از جالب ترین فناوری های خودرو در سال 2016 و بخشی از یک سرمایه‌گذاری 562 میلیون دلاری برای تحویل محموله‌های پستی به وسیله‌ی ون‌های تمام الکتریکی و پهپادهاست. بخش بار این ون به صورت تمام خودکار و با همکاری پهپادها عمل می‌کند و بارها را به مقصد می‌رساند. زمان ساخت این ون‌ها هنوز مشخص نیست اما شرکت خودروسازی مرسدس تصمیم دارد تا با این فناوری، انقلابی را در صنعت حمل و نقل بار ایجاد کند.

با جالب ترین فناوری های خودرو در سال 2016 آشنا شوید
 

 
8. صفحات نمایش اطلاعات و سرگرمی مرسدس میباخ

امروزه تمامی خودروسازان مطرح جهان مشغول آزمایش صفحات نمایش اطلاعات و سرگرمی در خودروها هستند که می‌تواند کابین خودرو را به یک فضای آینده‌نگر تبدیل کند. مرسدس میباخ در این زمینه فوق‌العاده کار کرده و صفحات دیجیتال را در بخش‌های مختلف کابین خودرو از جمله شیشه‌های پنجره قرار داده است.

با جالب ترین فناوری های خودرو در سال 2016 آشنا شوید
 

 
9. اتومبیل خودران رولزرویس مجهز به تلویزیون OLED

فضای داخلی کانسپت رولزرویس Vision 100 مانند نمایشگاهی از فناوری‌های مختلف برای اتومبیل‌های خودران در آینده است. در این طرح اولیه نیازی به راننده نیست و کل فضای کابین خودرو به دو صندلی اختصاص یافته که مانند کاناپه ساخته شده‌اند و روبروی این کاناپه‌ها نیز یک تلویزیون OLED قرار گرفته است. این طرح یکی از جالب ترین فناوری های خودرو در سال 2016 در زمینه‌ی اتومبیل‌های خودران بوده است.

با جالب ترین فناوری های خودرو در سال 2016 آشنا شوید
 

 
10. خودروی بدون دَر United Nude

یک تولیدی کفش به نام United Nude پس از 5 سال تلاش موفق شد تا طرح اولیه‌ی یک خودروی الکتریکی را ارائه دهد. این خودروی خارق‌العاده هیچ دری ندارد و کل بدنه به طور خودکار بالا می‌رود و راننده وارد اتومبیل می‌شود. حداکثر سرعت این خودروی الکتریکی تنها 50 کیلومتر بر ساعت است.

با جالب ترین فناوری های خودرو در سال 2016 آشنا شوید
 

 
11. لکسوس UX با صندلی‌های جالب و بدون آینه بغل

کانسپت خودروی لکسوس UX در سال 2016 معرفی شد و نگاه‌ها را به خود خیره کرد. صندلی‌های این طرح اولیه از شبکه باندهایی تشکیل شده که راننده پس از نشستن به مدت طولانی بر روی آن می‌تواند به راحتی وزن بدن خود را تثبیت کند . شرکت خودروسازی لکسوس تصمیم دارد تا با این ویژگی، با صندلی‌های سنتی خودروها خداحافظی کند و فضای داخلی راحت‌تری را در اختیار رانندگان قرار بدهد. این کانسپت در نمایشگاه خودروی پاریس معرفی شد و از دیگر ویژگی‌های آن می‌توان به قرار گیری دوربین به جای آینه‌های بغل اشاره کرد.
 
با جالب ترین فناوری های خودرو در سال 2016 آشنا شوید

با جالب ترین فناوری های خودرو در سال 2016 آشنا شوید
 

 
12. طرح بی‌ام‌و برای چرخ‌های نامرئی

شرکت BMW از طرح اولیه‌ای رونمایی کرد که دارای ویژگی‌های جالب و منحصربه‌فردی است. عجیب‌ترین ویژگی Vision Next 100 و یکی از جالب ترین ویژگی های خودرو در سال 2016 متعلق به چرخ‌های این خودرو است که به جزئی از بدنه‌ی اتومبیل تبدیل شده‌اند. چرخ‌های این خودرو هنگام گردش و عوض کردن دنده، بسیار زیبا حرکت می‌کنند.
 
با جالب ترین فناوری های خودرو در سال 2016 آشنا شوید 
 
با جالب ترین فناوری های خودرو در سال 2016 آشنا شوید 
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران پارسیان_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر