نور افشانی شفق قطبی در شب سال نو میلادی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۴۵۲۱۲۷
۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۵
۱۹۱۴
ستاره شناسان یک سوراخ بزرگ در تاج خورشید مشاهده کردند که تا عمق اتمسفر مغناطیسی آن پیش می رود و نشان این است که احتمالا با تغییرات آب و هوای فضایی روبرو خواهیم بود.
وب سایت کلیک: ستاره شناسان یک سوراخ بزرگ در تاج خورشید مشاهده کردند که تا عمق اتمسفر مغناطیسی آن پیش می رود و نشان این است که احتمالا با تغییرات آب و هوای فضایی روبرو خواهیم بود.
 
 نور افشانی شفق قطبی در شب سال نو میلادی

نیازی نیست پناهگاه طوفانی خود را آماده کنید و پنجره ها را نیز تخته نزنید، این نوع طوفان تاثیرات کمی بر زمین داشته و درواقع می تواند باعث ایجاد شفق قطبی شود.

طبق گزارشات، رصدخانه دینامیک خورشیدی ناسا(SDO) یک منطقه تیره در تاج پایینی خورشید مشاهده کرده است. سوراخ های تاجی مرتبط با جریان های پر سرعت پلاسمای بسیار داغ است که از بخش  داخلی خورشید بیرون می آیند و سپس به سمت فضا شتاب می گیرند. به دنبال آن میدان مغناطیسی که به تاج پایینی می‌رسد و به فضای بین سیاره ای جریان پیدا می‌کند.

همان طور که خورشید می چرخد، مانند یک آب پارش چرخشی باغ ها جریان های مغناطیسی را به سمت منظومه شمسی ارسال می‌کند، و این ذرات پر انرژی را به همراه بادهای سریع خورشیدی می‌فرستد. خورشید همچنین جریان های کند پلاسما(بادهای خورشیدی کند) را نیز می‌فرستد، که می تواند مانعی برای جریان های تند باشد. مناطقی که این دو جریان با هم برخورد می کنند به عنوان مناطق اثر متقابل چرخش مشترک(CIRs) شناخته شده و باعث "دسته شدن” پلاسما شده و جریان های متراکم پلاسما ایجاد می‌کنند.

 نور افشانی شفق قطبی در شب سال نو میلادی

SDO اتمسفر داغ خورشید را از طریق فیلترهای مختلفی مشاهده کرد که حساس به طول موج های مختلف نور هستند. هر طول موج نمایان گر دمای مختلف پلاسما بوده و در مشاهدات SDO به دنبال پلاسمایی درخشان در دمای ۲٫۲۵ میلیون درجه فارنهایت(۱٫۲۵ میلیون کلوین) هستند. در این طول موج، سوراخ تاجی قابل مشاهده است زیرا زمانی که تراکم پلاسما بسیار کم باشد، تاریک دیده می شود؛ مناطق روشن دارای تراکم پلاسما بوده و در خطوط میدان مغناطیسی با نام حلقه های تاج گیر افتاده اند.

به طور معمول ذرات بادهای خورشیدی در جریان های سریع که از سرواخ تاجی می آیند، چند روزی را از خورشید تا زمین در راه هستند، از این رو مشاهدات با کمک SDO می تواند اتفاقات برخورد CIR با زمین را پیش بینی کند. گرچه اگر خورشید یک رویداد انفجاری تر مانند زبانه های خورشیدی ایجاد کند ما باید انتظار تاثیرات چشمگیرتری را داشته باشیم.

زمانی که ذرات خورشیدی به میدان مغناطیسی قوی زمین برخورد می کنند، این ذرات باردار توسط مگنتوسفر منحرف شده و سمت مناطق قطبی سرازیر می شوند. هنگام برخورد طوفان خورشیدی این ذرات مانند باران بر اتمسفر زمین در عرض های جغرافیایی بالا  برخورد کرده و گازهای اتمسفر را داغ می کنند. در این هنگان رویداد جادویی رخ می دهد. با برخورد پلاسما به اتمسفر، نور تولید می شود. این نور مانند شفق قابل مشاهده است. همان‌طور که در این سوراخ تاجی مشاهده می کنیم، می توان در شب سال نو انتظار فعالیت های شفق قطبی را داشته باشیم.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کالابرد_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
دیاکو_فوتر داخلی
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کالابرد_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
استیل رگال_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر