نور افشانی شفق قطبی در شب سال نو میلادی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
کتاب لند_3
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۴۵۲۱۲۷
۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۵
۱۹۴۴
ستاره شناسان یک سوراخ بزرگ در تاج خورشید مشاهده کردند که تا عمق اتمسفر مغناطیسی آن پیش می رود و نشان این است که احتمالا با تغییرات آب و هوای فضایی روبرو خواهیم بود.
وب سایت کلیک: ستاره شناسان یک سوراخ بزرگ در تاج خورشید مشاهده کردند که تا عمق اتمسفر مغناطیسی آن پیش می رود و نشان این است که احتمالا با تغییرات آب و هوای فضایی روبرو خواهیم بود.
 
 نور افشانی شفق قطبی در شب سال نو میلادی

نیازی نیست پناهگاه طوفانی خود را آماده کنید و پنجره ها را نیز تخته نزنید، این نوع طوفان تاثیرات کمی بر زمین داشته و درواقع می تواند باعث ایجاد شفق قطبی شود.

طبق گزارشات، رصدخانه دینامیک خورشیدی ناسا(SDO) یک منطقه تیره در تاج پایینی خورشید مشاهده کرده است. سوراخ های تاجی مرتبط با جریان های پر سرعت پلاسمای بسیار داغ است که از بخش  داخلی خورشید بیرون می آیند و سپس به سمت فضا شتاب می گیرند. به دنبال آن میدان مغناطیسی که به تاج پایینی می‌رسد و به فضای بین سیاره ای جریان پیدا می‌کند.

همان طور که خورشید می چرخد، مانند یک آب پارش چرخشی باغ ها جریان های مغناطیسی را به سمت منظومه شمسی ارسال می‌کند، و این ذرات پر انرژی را به همراه بادهای سریع خورشیدی می‌فرستد. خورشید همچنین جریان های کند پلاسما(بادهای خورشیدی کند) را نیز می‌فرستد، که می تواند مانعی برای جریان های تند باشد. مناطقی که این دو جریان با هم برخورد می کنند به عنوان مناطق اثر متقابل چرخش مشترک(CIRs) شناخته شده و باعث "دسته شدن” پلاسما شده و جریان های متراکم پلاسما ایجاد می‌کنند.

 نور افشانی شفق قطبی در شب سال نو میلادی

SDO اتمسفر داغ خورشید را از طریق فیلترهای مختلفی مشاهده کرد که حساس به طول موج های مختلف نور هستند. هر طول موج نمایان گر دمای مختلف پلاسما بوده و در مشاهدات SDO به دنبال پلاسمایی درخشان در دمای ۲٫۲۵ میلیون درجه فارنهایت(۱٫۲۵ میلیون کلوین) هستند. در این طول موج، سوراخ تاجی قابل مشاهده است زیرا زمانی که تراکم پلاسما بسیار کم باشد، تاریک دیده می شود؛ مناطق روشن دارای تراکم پلاسما بوده و در خطوط میدان مغناطیسی با نام حلقه های تاج گیر افتاده اند.

به طور معمول ذرات بادهای خورشیدی در جریان های سریع که از سرواخ تاجی می آیند، چند روزی را از خورشید تا زمین در راه هستند، از این رو مشاهدات با کمک SDO می تواند اتفاقات برخورد CIR با زمین را پیش بینی کند. گرچه اگر خورشید یک رویداد انفجاری تر مانند زبانه های خورشیدی ایجاد کند ما باید انتظار تاثیرات چشمگیرتری را داشته باشیم.

زمانی که ذرات خورشیدی به میدان مغناطیسی قوی زمین برخورد می کنند، این ذرات باردار توسط مگنتوسفر منحرف شده و سمت مناطق قطبی سرازیر می شوند. هنگام برخورد طوفان خورشیدی این ذرات مانند باران بر اتمسفر زمین در عرض های جغرافیایی بالا  برخورد کرده و گازهای اتمسفر را داغ می کنند. در این هنگان رویداد جادویی رخ می دهد. با برخورد پلاسما به اتمسفر، نور تولید می شود. این نور مانند شفق قابل مشاهده است. همان‌طور که در این سوراخ تاجی مشاهده می کنیم، می توان در شب سال نو انتظار فعالیت های شفق قطبی را داشته باشیم.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
کیان برنا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر