این شارژر با چرخش دست موبایل را شارژ می‌کند!
۴۵۳۵۰۷
۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۴
۳۳۲۵
گجت انرژی دست، اختراع جدیدی است که توسط نوجوان 19 ساله بلاروسی مایکل واگا، ساخته‌شده است. به‌وسیله این اختراع تنها با چرخش دست‌های خود می‌توانید باتری تلفن همراه خود را شارژ کنید.
وب سایت دیجی رو - حسین جامه بزرگی: گجت انرژی دست، اختراع جدیدی است که توسط نوجوان 19 ساله بلاروسی مایکل واگا، ساخته‌شده است. به‌وسیله این اختراع تنها با چرخش دست‌های خود می‌توانید باتری تلفن همراه خود را شارژ کنید.
 
 این شارژر با چرخش دست موبایل را شارژ می‌کند!
 
این حرکات مکانیکی می‌توانند مستقیماً گوشی شما را شارژ کرده و یا اینکه دستگاه انرژی الکتریکی را در خود ذخیره کند. این اختراع توانسته تا به‌ حال حدود 50 هزار یورو کمک مالی برای تکمیل و تولید انبوه جذب کند.

همان‌طور که پیش‌ از این گفتیم، این گجت حرکات دست را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند. این فرایند تولید انرژی به‌ وسیله ژیروسکوپ دستگاه انجام می‌پذیرد. مایکل واگا، مخترع این گجت می‌گوید: «با هر چرخش دست سرعت چرخانه نیز افزایش می‌یابد به‌ طوری‌ که سرعت متوسط چرخانه 5000 دور در دقیقه است. همه بازخوردهای استفاده‌ کنندگان خوب بوده است. آن‌ها خوشحالند که دستگاهی هست که آن‌ها می‌توانند با آن در مصرف برق صرفه‌جویی کنند. حس فوق‌العاده‌ای است زمانی که می‌بینید چیزی که سال‌ها زمان برای ساختش گذاشته‌اید به‌سرعت پیشرفت می‌کند.»

حدود 40 دقیقه تا 1 ساعت زمان نیاز است تا باتری داخلی این دستگاه شارژ شود و در صورت اتصال همزمان به تلفن همراه 30 درصد به این زمان افزوده خواهد شد. مایکل واگا و تیمش اعتقاد دارند این اختراع بسیار پرکاربرد خواهد بود زیرا انرژی پاکی است که نیاز به مصرف سوخت برای ایجاد انرژی ندارد.

انرژی دست، طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از ماه مارس سال جاری میلادی با قیمت 84 یورو عرضه خواهد شد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج