سرمدی: برجام تنها بین ایران و آمریکا نیست
۴۶۰۳۴۹
۲۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۷
۷۵۴۰
قائم مقام وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه برجام یکی از باشکوه ترین و افتخارآمیزترین توافقاتی است که بین کشوردر حال توسعه و همه قدرتهای جهانی انجام شده است ، گفت: برجام تنها بین ایران وامریکا نیست که یک طرف بخواهد درباره آن تصمیم بگیرد.
خبرگزاری ایرنا: قائم مقام وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه برجام یکی از باشکوه ترین و افتخارآمیزترین توافقاتی است که بین کشوردر حال توسعه و همه قدرتهای جهانی انجام شده است ، گفت: برجام تنها بین ایران وامریکا نیست که یک طرف بخواهد درباره آن تصمیم بگیرد.
 
مرتضی سرمدی روز جمعه در جمع خبرنگاران در حاشیه مراسم ختم پدر حمیدرضا آصفی، در پاسخ به سوالی درباره وزیر خارجه پیشنهادی ترامپ و دیدگاه وی مبنی بر اینکه برجام باید مورد بازبینی قرار گیرد، گفت: این توافق بین ایران و شش کشور است و مجموعه اتحادیه اروپا و سازمان ملل هم این توافق را مورد تایید قرار داده‌اند.
 
وی ادامه داد:بنابراین تکرار این مساله از سوی برخی شخصیت‌ها و مقامات آمریکایی جایگاهی ندارد و این دیدگاه از هیچ نوع حمایت و مشروعیت بین‌المللی برخوردار نیست و من مطمئن هستم این افراد وقتی در قدرت قرار گیرند هیچ چاره‌ای ندارند جز اینکه با واقعیت‌ها کنار بیایند و تلاش‌شان را بر اجرای هر چه بهتر، صحیح‌تر و سریع‌تر برجام متمرکز خواهند کرد.
 
قائم مقام وزیر امور خارجه اظهارداشت: در توافق هسته‌ای اصلی‌ترین خواسته‌های ایران از جمله موضوع حق دستیابی به انرژی هسته‌ای بوده است و سرمایه‌گذاری‌هایی که در این مدت انجام شد تامین شده است .
 
سرمدی ادامه داد: در برجام توانستیم تحریم‌ها را رفع کنیم و در همه حوزه‌هایی که تحریم به شدت علیه ایران اعمال می‌شد تحریم‌ها رفع شده است.
 
وی اضافه کرد: البته در حوزه بانکی همچنان بعضی مشکلات وجود دارد که به تدریج شاهد رفع آنها هستیم و امیدواریم به تدریج آن میزان بدعهدی که از آمریکا دیده می‌شود تمام شود و به بی‌فایده بودن این تلاش‌ها برسند و آن را کنار بگذارند.
 
قائم مقام وزیر امور خارجه در خصوص قطعی شدن انتخاب سفرای ایران در سوریه و عمان گفت: هنوز کارها برای انجام این مساله در حال انجام است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج