قیمت جهانی طلا افزایش یافت
۴۶۱۰۸۶
۲۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۴
۴۷۸۵
در حالی که ارزش دلار کاهش یافته و میزان سوددهی اوراق قرضه آمریکا نسبت به بالاترین رقم ها افت کرده، قیمت طلا روز جمعه افزایش یافت و سومین هفته افزایشی متوالی را به ثبت رساند.
خبرگزاری تسنیم: در حالی که ارزش دلار کاهش یافته و میزان سوددهی اوراق قرضه آمریکا نسبت بالاترین رقم ها افت کرده، قیمت طلا روز جمعه افزایش یافت و سومین هفته افزایشی متوالی را به ثبت رساند.

انتشار آمارهای مثبت از میزان خرده فروشی در آمریکا که احتمال افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در سال جاری میلادی را افزایش داد، موجب شد تا ارزش دلار و میزان بازدهی اوراق قرضه آمریکا بالا برود. بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با 0.16 درصد افزایش به 1197 دلار و 34 سنت رسید.

قیمت طلای آمریکا در پایان معاملات دیروز با 0.3 درصد کاهش به 1196 دلار و 20 سنت رسید. روز دوشنبه بازار آمرکیا تعطیلخ واهد بود.

قیمت طلا از اواسط ماه دسامبر تاکنون 6.5 درصد افزایش یافته به نحوی در روز پنجشنبه به بالاترین رقم از 23 نوامبر رسید.

جاناتان بوتلر، تحلیلگر شرکت میتسو بیشی گفت: «سیاست های اقتصادی ترامپ به ویژه وعده کاهش مالیات ها برای شرکت ها، ممکن است منجر به افزایش اقبال به بازارهای بورس شود و خروج سرمایه از بازار طلا گردد.»

سرمایه گذاران در انتظار مراسم تحلیف دونالد ترامپ در روز 20 ژانویه هستند تا جزئیات بیشتری از برنامه های وی برای اقتصاد آمریکا بدانند.

تحلیلگران اسکوتیا بانک معتقدند، اگر سطح حمایت در رقم 1178 دلار تداوم پیدا کند، قیمت طلا افزایش بیشتری را شاهد خواهد بود.

چند تن از مقامات فدرال رزرو آمریکا روز پنجشنبه هشدار دادند که برنامه های مالی و مالیاتی دولت ترامپ ممکن است موجب رشد اقتصادی در کوتاه مدت شود و در عین حال، تبعات تورمی و مشکلات بدهی بلند مدت به همراه داشته باشد.

افزایش قیمت طلا این هفته موجب کاهش خرید های فیزیکی در آسیا شد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج