«ترامپ» و «پوتین» در ایسلند دیدار می کنند
۴۶۱۳۶۸
۲۶ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۸
۲۰۸۶
یکی از رسانه های انگلستان مدعی شده که رئیس جمهوری منتخب آمریکا در اولین سفر خارجی خود که چند هفته بعد از مراسم تحلیف انجام می شود، به «ریکیاویک» ایسلند می رود تا با همتای روس خود دیدار کند.
خبرگزاری مهر: یکی از رسانه های انگلستان مدعی شده که رئیس جمهوری منتخب آمریکا در اولین سفر خارجی خود که چند هفته بعد از مراسم تحلیف انجام می شود، به «ریکیاویک» ایسلند می رود تا با همتای روس خود دیدار کند.
 
ظاهرا از وقتی که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری منتخب آمریکا در مصاحبه با روزنامه «وال استریت ژورنال» از تمایلش به دیدار با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه در بازه زمانی پس از برگزاری مراسم تحلیف (۲۰ ژانویه) سخن گفته است، این موضوع جذابیت خاصی برای برخی از رسانه ها پیدا کرده تا جایی که «ساندی تایمز» انگلستان در شماره امروز یکشنبه خود مدعی شد که ترامپ به مقامات بریتانیایی گفته که مقصد نخستین سفر خارجی وی شهر ریکیاویک ایسلند است تا در آنجا با پوتین دیداری داشته باشد.

گفتنی است که انتخاب ریکیاویک ریشه در دیدار «میخائیل گورباچف» از رهبران شوروی سابق و «رونالد ریگان» از رؤسای جمهور پیشین آمریکا در این شهر دارد که در اکتبر ۱۹۸۶ اتفاق افتاد و قدمی مهم در پایان دادن به جنگ سرد محسوب می شد.

جالب آنکه «شون اسپایسر» که قرار است در دولت ترامپ، سخنگوی کاخ سفید باشد، با انتشار پیامی توئیتری، گزارش ساندی تایمز را ۱۰۰ درصد دروغ توصیف کرد.

با این حال، «ایتارتاس» روسیه امروز به نقل از روزنامه «مورگان بلادید» ایسلند از تمایل این کشور برای فراهم کردن مقدمات دیدار ترامپ و پوتین خبر داد و به نقل از وزارت امور خارجه این کشور نوشت: دولت ایسلند تاکنون درخواست رسمی پیرامون این موضوع دریافت نکرده است اما اگر مقامات واشنگتن چنین خواسته ای داشته باشند ما هم با کمال میل آن را اجابت می کنیم.

گفتنی است که ساندی تایمز، موضوع دیدار ترامپ و پوتین را خلع سلاح هسته ای عنوان کرده است.

گمانه زنی ها در خصوص این دیدار در حالی مطرح می شود که کمیته اطلاعات مجلس سنای آمریکا خود را آماده بازپرسی از اعضای تیم ترامپ پیرامون اتهام حمله سایبری روسیه به ستادهای انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا می کند – حمله ای که ادعا می شود با هدف تسهیل پیروزی ترامپ طراحی شده است.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج