دفاع جانانه قورباغه نر شیشه ای از تخم هایش!
۴۶۶۰۱۷
۰۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۰
۴۶۳۲
قورباغه شیشه‌ای، این جاندار گرمسیری پوستی بسیار شفاف دارد به نحوی که تمام اندام های حیاتی از زیر آن مشخص است. البته توضیحات ما مرتبط با قسمت زیرین بدن قورباغه است و پشت و سایر قسمت ها مخلوطی از انواع سایه های رنگ سبز را دارد.
وبسایت تگ: قورباغه شیشه‌ای، این جاندار گرمسیری پوستی بسیار شفاف دارد به نحوی که تمام اندام های حیاتی از زیر آن مشخص است. البته توضیحات ما مرتبط با قسمت زیرین بدن قورباغه است و پشت و سایر قسمت ها مخلوطی از انواع سایه های رنگ سبز را دارد.
 
بر اساس مطالعات دانشکده جانورشناسی دانشگاه میشیگان (آمریکا) بیش از ۱۰۰ گونه از این نوع قورباغه ها در جهان وجود دارند.

قورباغه های شیشه ای در جنگل های بارانی مرکز و جنوب آفریقا زندگی می کنند و بیشتر تنه درختان را به عنوان خانه خود انتخاب می کنند.
 
این جانداران کوچک بین یک تا سه اینچ طول دارند. آنها تمایل زیادی به فعالیت در شب دارند و روزها معمولا استراحت می کنند. قورباغه های شیشه ای همانند سایر انواع درختی این جاندار از حشرات تغذیه می کنند.

در تابستان گذشته چهارگونه جدید از قورباغه های شیشه ای در پرو توسط دانشمندان کشف شد.تخم های قورباغه های شیشه ای بسیار شفاف هستند. آنها معمولا روی برگ ها در کیسه ای که از آب لبریز است تخم گذاری می کنند. (کیسه نازک توسط قورباغه ایجاد می شود) بدین ترتیب تخم ها می توانند در مایع حرکتی جزیی داشته باشند. قورباغه بالغ تا زمان تولد نوزادان از کیسه محافظت می کند.

همانند سایر جانورانی که در جنگل های بارانی زندگی می کنند، قورباغه های شیشه ای نیز با خطر نابودی زیستگاه خود مواجه هستند و نام این گونه از جاندارن نیز در لیست حیوانات آسیب پذیر "اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت” قرار گرفته است.
 
 
در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
هنر کشیدن نقاشی بدون برداشتن قلم از روی کاغذ
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج