جزییات جدید از مرگ اسامه بن‌ لادن
۴۶۶۷۹
۰۸ فروردين ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۹
۸۹۹۴
یکی از اعضای تیمی که مأموریت داشت رهبر القاعده را به قتل برساند ضمن تأکید بر نادرست بودن روایت‌های قبلی از مرگ بن‌لادن، جزئیات تازه‌ای از مرگ بن‌لادن بازگو کرده است.
خبرگزاری فارس: یکی از اعضای تیمی که مأموریت داشت رهبر القاعده را به قتل برساند ضمن تأکید بر نادرست بودن روایت‌های قبلی از مرگ بن‌لادن، جزئیات تازه‌ای از مرگ بن‌لادن بازگو کرده است.

در حالی که قرار شده است اعضای «تیم 6» یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا ـ که گفته می‌شود در تاریخ 1 مه 2011 اسامه بن‌لادن، رهبر جنجالی القاعده را به قتل رساندند ـ جزئیات چندانی از واقعه این روز را آشکار نکنند، به نظر می‌رسد سکوت برای اعضای این تیم چندان هم کار ساده‌ای نیست.

 
دو نفر از اعضای این تیم، تا کنون قفل سکوت را شکسته و در این باره صحبت کرده‌اند. نفر اول، «مارک اونز» بود که گفت بعد از پیدا کردن بن‌لادن پشت چارچوب یک درب، به او شلیک کرد و او را از پای درآورد.
 
چندی بعد، نفر دوم این تیم به «مجله اسکوئیر» گفت که او در واقع قاتل «بن‌لادن»  بوده است که در روز واقعه چشم در چشم رهبر القاعده دوخته و هنگامی که او قصد داشته به سمت سلاحش برود گلوله‌ای به پیشانی اش شلیک کرده است.
 
پس از این دو نفر حالا نوبت نفر سوم «تیم 6» رسیده تا روزه سکوتش را بشکند و به «پیتر برگن» خبرنگار شبکه خبری سی‌ان‌ان بگوید که تمامی آنچه تا کنون در شرح این روز سرنوشت‌ساز گفته شده‌ نادرست هستند.
 
خبرنگار سی‌ان‌ان می‌گوید: «عضوی از یگان ویژه نیروی دریایی که من با او صحبت کردم گفت چیزی که در مجله اسکوئیر گفته شده کاملاً نادرست است. بن‌لادن نمی‌توانست دویده باشد تا اسلحه‌اش را بیاورد چون سلاح‌های او در جای دیگری بودند که بعداً پیدا شدند.»
 
این عضو یگان ویژه نیروی دریایی که نامی از وی برده نشده است به سی‌ان‌ان گفته «داستان واقعی، اینقدرها هم حماسی نبوده.»
 
برگن می گوید این عضو «تیم 6» به وی گفته بن‌لادن در حالی کشته شده که روی زمین افتاده بوده و اصلا نبرد رو در رو در کار نبوده است.
 
این اطلاعات جدید در حالی مطرح شده‌اند که تمامی اعضای این تیم که در حمله به بن‌لادن نقش داشته‌اند توافقنامه‌ای برای عدم افشای وقایع آن روز امضا کرده‌اند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج