«طلاق عاطفی» در بین تحصیلکرده‌ ها بیشتر است
۴۶۸۰۹۸
۰۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۱
۵۸۳۲ 
کتر مجید ابهری؛ آسیب شناس اجتماعی و متخصص علوم رفتاری از افزایش طلاق عاطفی در بین تحصیلکرده‌های ایرانی خبر داد.
روزنامه آرمان: دکتر مجید ابهری؛ آسیب شناس اجتماعی و متخصص علوم رفتاری از افزایش طلاق عاطفی در بین تحصیلکرده‌های ایرانی خبر داد.
 
دکتر مجید ابهری گفت: با تاکید بر اینکه طلاق عاطفی در بین تحصیل کرده‌ها سه برابر خانواده‌های عادی است، گفت: جدایی عاطفی میان زن و شوهر به شکل زندگی در یک خانه بدون هیچ ارتباطی به غیر از مکالمات ضروری، طلاق عاطفی نامیده می‌شود.
 
مجید ابهری اظهار کرد: ۷۰درصد از موارد طلاق عاطفی به صورت روابط فراخانوادگی و فرازناشویی ادامه می‌یابد که خطر جدی برای پاکی خانواده و صداقت اجتماعی دارد و ۳۰ درصد از موارد به جدایی و طلاق تن می‌دهند.
 
این رفتارشناس و آسیب‌شناس اجتماعی بهترین روش برای پیشگیری از طلاق عاطفی و مشکلات ناشی از آن را مراجعه به مشاوره‌های خانوادگی و کمک گرفتن از افراد با تجربه دانست و گفت: پیش از طلاق عاطفی، طلاق روانی یعنی دلخوری و ناراحتی‌های مختلف زوج‌ها از یکدیگر به دلایل مختلف اتفاق می‌افتد.
 
ابهری افزود: کاهش توقعات، تغییر سبک زندگی به الگوی اسلامی-ایرانی، گفت‌وگو و تبادل نظر از جمله کارآمدترین روش‌های پیشگیری از طلاق عاطفی است.
 
او با تاکید بر اینکه غرور کاذب و عدم قبول نظریات منطقی زن و شوهر در میان افراد تحصیل کرده از علل افزایش طلاق عاطفی است، افزود: عدم پذیرش راهنمایی و کمک بزرگ‌ترها از جانب افراد تحصیل کرده، عدم اعتقاد به مشاوره، اشتغال زوج‌ها، مشکلات جنسی و اختلافات مالی ریشه‌های اصلی رفتاری در بروز طلاق عاطفی است.
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:43 - 1395/11/06
دليلش اينه كه تحصيل كرده ها مدت طولانيتري با جنس مخالفشون ارتباط دارن و درگير روابط ميشن بعدش كه ازدواج كردن دنبال همون روابط ميرن چه خانم چه آقا تفاوت دوره دوستي و بي مسءوليتي را بادوره متاهلي و متعهدي رو نميفهمن
Iran, Islamic Republic of
10:38 - 1395/11/06
همه چیز ارزش خودش از دست داد طلاق عاطفی یکیش هست
Iran, Islamic Republic of
12:08 - 1395/11/07
متاسفانه امروز تحصیلکرده ها فکر میکنند با تحصیل همه چیز را میدانند در حالیکه زندگی زناشویی یک تجربه که باید از گذشتگان و کسانیکه این تجربه موفق و یا نا موفق را دارند درس گرفت . ولی افسوس که اموزش ها در دوران تحصیل این چیزها را به انها یاد نمیدهند و غرور کاذب در زندگی برای انها مشکل ساز میشه.
Iran, Islamic Republic of
14:02 - 1395/11/07
عدم اعتقاد به مشاوره!!!!! این یه قلم تو همین سالهای اخیر به سرفصل مشکلات مردم اضافه شده و اونم البته توسط همین به اصطلاح مشاورین محترم داره همه جا تبلیغ میشه یه پولهای از ملت میگیرن بابت چند کلمه حرف مفت و یه آزمون تستی مزخرف که بدتر یه دردی هم به درد آدم اضافه میشه. ریشه ی اکثر مشکلات مردم ما مسائل اقتصادیه که هیچ مشاوری قادر نیست حلش کنه.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج