علی رهبری با نوازنده آلمانی همکاری می کند
۴۶۹۷۱۶
۰۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۵
۴۴۶۹ 
آهنگساز و رهبر ارکستر کشورمان بعد از اجرای برنامه ای با الکساندر مارکوف آمریکایی تازه ترین کنسرت خود را با یک هنرمند جهانی از کشور آلمان برگزار می کند.
خبرگزاری مهر: آهنگساز و رهبر ارکستر کشورمان بعد از اجرای برنامه ای با الکساندر مارکوف آمریکایی تازه ترین کنسرت خود را با یک هنرمند جهانی از کشور آلمان برگزار می کند.

علی رهبری آهنگساز و رهبر سابق ارکستر سمفونیک تهران در گفتگو با ما درباره کنسرت خود با یک هنرمند جهانی از کشور آلمان توضیح داد: پس از برگزاری کنسرتی که اخیرا با الکساندر مارکوف نوازنده شناخته شده آمریکایی اجرا کردیم، بار دیگر به دعوت بنیاد فرهنگی هنری آنتالیا همراه با ارکستر سمفونیک آنتالیا و هنرمندی فلدمان سولیست ویولن مطرح کشور آلمان، روز جمعه ۲۲ بهمن ماه کنسرتی را برگزار می کنیم.
 
علی رهبری با نوازنده آلمانی همکاری می کند

وی ادامه داد: توبیاس فلدمان نوازنده جوان شهر هانوفر آلمان است که توانسته در مدت بسیار کوتاهی به شهرت قابل توجهی در سطح جهانی برسد و به عنوان یکی از محبوب ترین نوازنده های این کشور به جامعه موسیقی معرفی شود. فلدمان که هم اکنون با اکثر ارکستر ها و رهبران مشهور جهان کنسرت می دهد برنده جایزه چندین مسابقه بین المللی ویولن از جمله مسابقه ویولن کشور آلمان، مسابقه مشهور ملکه الیزابت در بروکسل و مسابقه  یوزف یواخیم را دریافت کرده است.

رهبری درباره رپرتوار اجرایی این کنسرت بیان کرد: توبیاس فلدمان در این کنسرت کنسرتو شماره ۲ وینیاوسکی را اجرا می کند و بعد از تنفس سمفونی شماره ۲ انتون بروکنر آهنگساز مشهور اتریشی اجرا می شود.

رهبر سابق ارکستر سمفونیک تهران که مدتی است با ارکستر سمفونیک دولتی آنتالیا همکاری می کند درباره انتخاب این مجموعه موسیقایی برای همکاری گفت: من ترک ها و ترکیه را دوست دارم و سال ها جای دوری از ایران را برایم کمی پر کرده اند.  این ارکستر در حال حاضر از هر نظر بدون شک بهترین ارکستر ترکیه  است. نوازندگان این ارکستر مانند همان نوازندگان ارکستر سمفونیک تهران خودمان بسیار جوان، پر انرژی و سر حال هستند. این ارکستر یکی از اخرین ارکسترهایی است که در دهه گذشته از طرف دولت ترکیه پایگذاری شده .

وی درباره کمیت های حضور ارکسترها در کشور ترکیه بیان کرد: حدود ۲۰ سال پیش من را به ارکستر سمفونیک دولتی استانبول دعوت کردند و من در کنار رهبری ارکستر های دیگر دنیا این ارکستر را هم به مدت ۱۶ سال هر سال حدود ۱۸ تا ۲۰ کنسرت رهبری کردم، چند سالی هم همزمان ارکستر آنکارا را رهبری می کردم. به هر ترتیب ترکیه حدود ۲۲ ارکستر دولتی و ده ها ارکستر غیر دولتی دارد که همه بدون استثنا مثل ارکستر های تمام دنیا هر ماه حداقل ۴ برنامه تازه در سطح رپرتوار بین المللی اجرا می کنند.

رهبری در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به مراسم تقدیری که حدود یک هفته پیش از وی انجام گرفت، تصریح کرد: اولا هر تجلیلی که از من در هر کشوری شده یعنی از مملکتم ایران  قدردانی شده که همیشه با نام کشورم همراه بوده است، ضمن اینکه تجلیل از یک هنرمند همیشه روی روحیه و کیفیت کارش اثر مستقیم می گذارد، به ویژه این قدردانی توسط افرادی باشد که کیفیت کار را بشناسند. این تجلیل برای من باعث افتخار بزرگی است و همانقدر خوشحالم می کند که در کشورهای بلژیک، اسپانیا، چک، و اسلواکی این چنین به من لطف داشتند.

این هنرمند در پایان بیان کرد: ترک ها قدر کار و کیفیت را می شناسند، زیرا امکان شناختن کیفیت کار را داشته اند، موضوعی که در ایران این امکان فراهم نبوده است. در ارکستر های ترکیه علاوه بر تعداد قابل توجه رهبران حرفه ای ترک، از حدود ۱۰۰ سال پیش تا کنون، به طور منظم از بهترین رهبران و سولیست های دنیا نیز برای همکاری با ارکسترهای شان دعوت کرده اند. در ضمن در شهر های بزرگ ترکیه هر هفته نوازنده ها شاهد اجرای چندین ارکستر دعوتی از خارج  هم هستند که متاسفانه نوازنده های بسیار خوب ما این امکانات را ندارند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج