ماجرای جزیره گمشده فردیناند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
دکتر استرکی_1
استخدام_3
دکتر استرکی_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
استخدام_4
استخدام_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۴۷۲۵۸۶
۱۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۶
۴۵۰۴
روزی روزگاری در آب های نه چندان دور از سواحل سیسیل، جزیره ای به نام فردیناند وجود داشت. این جزیره در دریای مدیترانه بین سیسیل و تونس قرار داشت.
برترین ها: روزی روزگاری در آب های نه چندان دور از سواحل سیسیل، جزیره ای به نام فردیناند وجود داشت. این جزیره در دریای مدیترانه بین سیسیل و تونس قرار داشت و یک موقعیت استراتژیک برای هر نیروی دریایی که می خواست ترافیک مدیترانه را کنترل کند به حساب می آمد. به محض اینکه جزیره کشف شد، تقلا و جنگ برای حاکمیت بین چهار کشور قدرتمند آغاز شد اما زیاد طول نکشید. کمتر از شش ماه بعد، جزیره در دریا غرق شد. اکنون تقریبا 200 سال از آن زمان گذشته است همان بحث ها دوباره شروع شده، زیرا جزیره فردیناند اینچ به اینچ درحال بالا آمدن است.
 
داستان جزیره فردیناند در جولای سال 1831 با مجموعه ای از لرزش ها و بوی تند گوگرد آغاز شد. به وضوح، جایی یک آتشفشان درحال فوران بود. هیچ چیز غیرعادی وجود نداشت. سیسیل آتشفشانی است و ساکنان به این فوران های کوچک و بزرگ عادت کرده بودند.اما در هیچ جای جزیره نشانه ای از فوران نبود. چند روز بعد، ستون هایی از دود دیده شد که از دریا بلند می شد. ابتدا ساکنان فکر کردند که یک کشتی آتش گرفته است اما زمانی که یک کشتی درحال عبور از نزدیکی این منطقه بود وقتی آب های متلاطم و ماهیان مرده شناور روی آب را دید، مطمئن شد که با یک هیولای دریایی روبروست. دو هفته بود که اولین نشانه های گوگرد و ظهور یک جزیره جدید تایید شد. در آن ماه و ماه بعد، جزیره به رشد خود ادامه داد و هنوز فعال بود و گدازه و خاکستر گرم از دهانه اش خارج می شد تا اینکه در نهایت به ارتفاع 63 متر و محیط 4.8 کیلومتر رسید. یک قله در شمال شرقی آن با یک دشت در میانه  وجود داشت که دو برکه در آن تشکیل شده بودند، برکه بزرگتر حدود 20 متر محیط و 2 متر عمق داشت.
 
این تکه سنگ عظیم در موقعیتی تاکتیکی قرار داشت و هر کشوری که در منطقه حضور دریایی داشت متوجه شد که هرکسی مالک جزیره باشد می تواند همه ترافیک دریایی تجاری و نظامی را کنترل کند. اولین کشوری که ادعای مالکیت کرد بریتانیا بود. یک کشتی نیروی دریایی به آنجا رفت، پرچم بریتانیا را در جزیره کاشتند و آن را قلمرو بریتانیا اعلام کردند و جزیره گراهام نامیدند. پادشاه سیسیل، فردیناند دوم، این عمل را تجاوز به آب های سیسیل پنداشت، یک ناوچه اعزام کرد تا سرزمین جدید را پس بگیرد و آن را به افتخار خودش فردیناند نامید. اسپانیا نیز علاقه نشان داد. آخرین کشوری که خودش را به صحنه رساند نیز فرانسه بود که و آن را به دلیل ماه ظاهر شدن جزیره، جولای، جولیا نامید.
 
درگیری ها پنج ماه ادامه داشت. گردشگران برای دیدن جزیره و دو دریاچه کوچک آن می رفتند و فرانسه حتی اعلام کرد که یک مرکز تفریحی در ساحل آن خواهد ساخت. و هیچکس متوجه نمی شد که این جزیره به آرامی درحال فرو رفتن در اقیانوس بود. مواد آتشفشانی که جزیره از آن ساخته شده بود آنقدر ریز و نرم بودند که نمی توانستند در برابر امواج اقیانوس مقاومت کنند. به محض اینکه فوران متوقف شد، دریا باسرعت آن را از بین برد. تا 17 دسامبر 1831 جزیره کاملا زیر امواج ناپدید شد و اختلافات مرزی به طور مسالمت آمیز به پایان رسید.
 
این اولین باری نبود که جزیره در این قسمت اقیانوس ظاهر می شد. اولین بار این جزیره در قرن سوم قبل از میلاد ظاهر شد و بعد از آن 4 یا 5 بار ظاهر و ناپدید شده است. یک ظهور کوتاه هم در سال 1863 ناشی از فوران های جدید داشت که دوباره غرق شد.از آن زمان جزیره فردیناند یا گراهام 8 متر زیر سطح دریا قرار دارد. کشتی ها می دانند که باید از آن اجتناب کنند اما برای آن هایی که با آب های این منطقه آشنا نیستند، جزیره غرق شده یک تهدید پنهان به حساب می آید. در سال 1987 خلبان آمریکایی در راه بمباران لیبی آن را با یک زیردریایی اشتباه گرفت.
 
در سال 2000 فعالیت های لرزه ای تازه ای در این جزیره اتفاق افتاد که آتشفشان شانسان بر این باورند که بار دیگر این جزیره ممکن است ظاهر شود. برای جلوگیری از تکرار اختلافات، این بار ایتالیا به سرعت گروهی از غواصان را برای کاشت پرچم سیسیل به این جزیره در حال بالا آمدن فرستاده است هم چنین یک لوح مرمرین با این نوشته نیز در آن قرار دارند «این قطعه زمین، فردیناند، به مردم سیسیل همیشه به مردم سیسیل تعلق داشته و خواهد داشت. اما گفته می شود که این لوح نابود شده است. اما بعید است که باز هم همان درگیری های ارضی به وجود بیاید زیرا به اندازه ای که سال 1831 اهمیت استراتژیک داشت امروزه ندارد. به هر حال این جزیره به احتمال زیاد و به درستی متعلق به ایتالیاست.
 
ماجرای جزیره گمشده فردیناند 
 
ماجرای جزیره گمشده فردیناند 
 
ماجرای جزیره گمشده فردیناند 
 
ماجرای جزیره گمشده فردیناند 
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تاپ لپتاپ_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
تاپ لپتاپ_3
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
تاپ لپتاپ_4
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
تاپ لپتاپ_2
شفا_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آف دکور _فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کیان برنا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آف دکور _فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
پارسیس_فوتر ساختمان
شفا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر