ماجرای جزیره گمشده فردیناند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
سفیر بار ساقدوش_1
زمردی_داخلی1
کلاسینو_1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر نداف کرمانی 1
لاله زار مال_1
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_3
دکتر نداف کرمانی 3
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_3
زمردی_داخلی3
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
زمردی_داخلی4
دکتر نداف کرمانی 4
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نداف کرمانی 2
کلاسینو_2
ریزخور_2
لاله زار مال_2
زمردی_داخلی2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۴۷۲۵۸۶
۱۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۶
۴۵۴۹
روزی روزگاری در آب های نه چندان دور از سواحل سیسیل، جزیره ای به نام فردیناند وجود داشت. این جزیره در دریای مدیترانه بین سیسیل و تونس قرار داشت.
برترین ها: روزی روزگاری در آب های نه چندان دور از سواحل سیسیل، جزیره ای به نام فردیناند وجود داشت. این جزیره در دریای مدیترانه بین سیسیل و تونس قرار داشت و یک موقعیت استراتژیک برای هر نیروی دریایی که می خواست ترافیک مدیترانه را کنترل کند به حساب می آمد. به محض اینکه جزیره کشف شد، تقلا و جنگ برای حاکمیت بین چهار کشور قدرتمند آغاز شد اما زیاد طول نکشید. کمتر از شش ماه بعد، جزیره در دریا غرق شد. اکنون تقریبا 200 سال از آن زمان گذشته است همان بحث ها دوباره شروع شده، زیرا جزیره فردیناند اینچ به اینچ درحال بالا آمدن است.
 
داستان جزیره فردیناند در جولای سال 1831 با مجموعه ای از لرزش ها و بوی تند گوگرد آغاز شد. به وضوح، جایی یک آتشفشان درحال فوران بود. هیچ چیز غیرعادی وجود نداشت. سیسیل آتشفشانی است و ساکنان به این فوران های کوچک و بزرگ عادت کرده بودند.اما در هیچ جای جزیره نشانه ای از فوران نبود. چند روز بعد، ستون هایی از دود دیده شد که از دریا بلند می شد. ابتدا ساکنان فکر کردند که یک کشتی آتش گرفته است اما زمانی که یک کشتی درحال عبور از نزدیکی این منطقه بود وقتی آب های متلاطم و ماهیان مرده شناور روی آب را دید، مطمئن شد که با یک هیولای دریایی روبروست. دو هفته بود که اولین نشانه های گوگرد و ظهور یک جزیره جدید تایید شد. در آن ماه و ماه بعد، جزیره به رشد خود ادامه داد و هنوز فعال بود و گدازه و خاکستر گرم از دهانه اش خارج می شد تا اینکه در نهایت به ارتفاع 63 متر و محیط 4.8 کیلومتر رسید. یک قله در شمال شرقی آن با یک دشت در میانه  وجود داشت که دو برکه در آن تشکیل شده بودند، برکه بزرگتر حدود 20 متر محیط و 2 متر عمق داشت.
 
این تکه سنگ عظیم در موقعیتی تاکتیکی قرار داشت و هر کشوری که در منطقه حضور دریایی داشت متوجه شد که هرکسی مالک جزیره باشد می تواند همه ترافیک دریایی تجاری و نظامی را کنترل کند. اولین کشوری که ادعای مالکیت کرد بریتانیا بود. یک کشتی نیروی دریایی به آنجا رفت، پرچم بریتانیا را در جزیره کاشتند و آن را قلمرو بریتانیا اعلام کردند و جزیره گراهام نامیدند. پادشاه سیسیل، فردیناند دوم، این عمل را تجاوز به آب های سیسیل پنداشت، یک ناوچه اعزام کرد تا سرزمین جدید را پس بگیرد و آن را به افتخار خودش فردیناند نامید. اسپانیا نیز علاقه نشان داد. آخرین کشوری که خودش را به صحنه رساند نیز فرانسه بود که و آن را به دلیل ماه ظاهر شدن جزیره، جولای، جولیا نامید.
 
درگیری ها پنج ماه ادامه داشت. گردشگران برای دیدن جزیره و دو دریاچه کوچک آن می رفتند و فرانسه حتی اعلام کرد که یک مرکز تفریحی در ساحل آن خواهد ساخت. و هیچکس متوجه نمی شد که این جزیره به آرامی درحال فرو رفتن در اقیانوس بود. مواد آتشفشانی که جزیره از آن ساخته شده بود آنقدر ریز و نرم بودند که نمی توانستند در برابر امواج اقیانوس مقاومت کنند. به محض اینکه فوران متوقف شد، دریا باسرعت آن را از بین برد. تا 17 دسامبر 1831 جزیره کاملا زیر امواج ناپدید شد و اختلافات مرزی به طور مسالمت آمیز به پایان رسید.
 
این اولین باری نبود که جزیره در این قسمت اقیانوس ظاهر می شد. اولین بار این جزیره در قرن سوم قبل از میلاد ظاهر شد و بعد از آن 4 یا 5 بار ظاهر و ناپدید شده است. یک ظهور کوتاه هم در سال 1863 ناشی از فوران های جدید داشت که دوباره غرق شد.از آن زمان جزیره فردیناند یا گراهام 8 متر زیر سطح دریا قرار دارد. کشتی ها می دانند که باید از آن اجتناب کنند اما برای آن هایی که با آب های این منطقه آشنا نیستند، جزیره غرق شده یک تهدید پنهان به حساب می آید. در سال 1987 خلبان آمریکایی در راه بمباران لیبی آن را با یک زیردریایی اشتباه گرفت.
 
در سال 2000 فعالیت های لرزه ای تازه ای در این جزیره اتفاق افتاد که آتشفشان شانسان بر این باورند که بار دیگر این جزیره ممکن است ظاهر شود. برای جلوگیری از تکرار اختلافات، این بار ایتالیا به سرعت گروهی از غواصان را برای کاشت پرچم سیسیل به این جزیره در حال بالا آمدن فرستاده است هم چنین یک لوح مرمرین با این نوشته نیز در آن قرار دارند «این قطعه زمین، فردیناند، به مردم سیسیل همیشه به مردم سیسیل تعلق داشته و خواهد داشت. اما گفته می شود که این لوح نابود شده است. اما بعید است که باز هم همان درگیری های ارضی به وجود بیاید زیرا به اندازه ای که سال 1831 اهمیت استراتژیک داشت امروزه ندارد. به هر حال این جزیره به احتمال زیاد و به درستی متعلق به ایتالیاست.
 
ماجرای جزیره گمشده فردیناند 
 
ماجرای جزیره گمشده فردیناند 
 
ماجرای جزیره گمشده فردیناند 
 
ماجرای جزیره گمشده فردیناند 
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سوییچ ایران_1
عارفی_1
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_3
عارفی_3
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
دکتر نائبی_4
عارفی_4
سوییچ ایران_4
شیرآلات زمانی_4
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
خرید باکس 2
زمردی_فوتر موبایل اصلی
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی بانو_فوتر
کلینیک النا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر