راهکار ساده یک مسئول برای گرانی گوجه!
۴۷۶۸۶
۲۱ فروردين ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۰
۵۴۷۸
کاهش قیمت گوجه‌فرنگی و نارنگی به رفتار اقتصادی مردم باز می‌گردد. هرچند تا چند روز آینده محصول جدید گوجه‌فرنگی در بازار توزیع می شود، ولی مردم با نخریدن این دو محصول می‌توانند در کاهش قیمت آن موثر باشند.
خبرگزاری ایسنا: کاهش قیمت گوجه‌فرنگی و نارنگی به رفتار اقتصادی مردم باز می‌گردد. هرچند تا چند روز آینده محصول جدید گوجه‌فرنگی در بازار توزیع می شود، ولی مردم با نخریدن این دو محصول می‌توانند در کاهش قیمت آن موثر باشند.

قاسم نوده‌فراهانی، رییس شورای اصناف درباره‌ی دلایل افزایش قیمت گوجه‌فرنگی با بیان مطلب بالا اظهار کرد: ما همیشه یک‌ماه در سال با مشکل کمبود گوجه‌فرنگی مواجه هستیم.

وی ادامه داد: این مشکل از استان‌های تولید‌کننده گوجه‌فرنگی ناشی می‌شود زیرا برداشت آن در این استانها یک ماه در سال متوقف می‌شود.

فراهانی با تاکید بر این‌که قیمت گوجه‌فرنگی فقط مختص به سال جاری نبوده و هرساله این مشکل بروز پیدا می‌کند گفت: هر ساله ما یک ماه در سال تورم در قیمت گوجه فرنگی داریم زیرا یک استان محصولش تمام می‌شود و تا زمان برداشت گوجه‌فرنگی در استان دیگر یک ماه وقفه ایجاد می‌شود.

رییس شورای اصناف ادامه داد: تعدیل قیمت گوجه‌فرنگی همکاری و همراهی مردم را می‌طلبد و نباید مردم اجازه دهند عده‌ای از این وضعیت سوء‌استفاده کنند.

وی با بیان این‌که مردم نباید گوجه‌فرنگی کیلویی 5000 تومانی بخرند، تصریح کرد: اگر مردم مراعات کنند و کمتر بخرند زمینه‌ی کاهش قیمت این محصول فراهم می‌شود.

رییس شورای اصناف درباره‌ زمان برداشت و توزیع مجدد گوجه فرنگی خاطرنشان کرد: تا چند روز دیگر محصول جدید گوجه‌فرنگی به بازار می‌آید و طبیعتا قیمت آن با افزایش عرضه کاهش یافته و قیمت آن می‌شکند.

فراهانی درباره‌ی دلایل افزایش قیمت نارنگی نیز بیان کرد: ما در حال حاضر اصلا نارنگی نداریم و فصل آن گذشته است.

او با تاکید بر این‌که تولید نارنگی در کشور در این فصل از سال متوقف است، گفت: محصولی که تولید آن در کشور متوقف شده و کمیاب شده طبیعی است که قیمتش افزایش یابد ولی اگر عده‌ای از مردم بر خرید آن پافشاری دارند طبیعتا باید بهای بیشتری را برای آن بپردازند.

وی در پایان گفت: کاهش قیمت نارنگی و گوجه‌فرنگی در بازار به رفتار اقتصادی مردم باز می‌گردد. در شرایط فعلی که تولید این دو محصول کاهش یافته است خود مردم باید به نحوی عمل کنند که زمینه برای سوء‌استفاده سود‌جویان فراهم نشود.
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
10:11 - 1392/01/21
بهترين و راحت ترين كار همينه.يه چند وقت گوجه فرنگي نخوريم نميميريم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
10:30 - 1392/01/21
بنده پیشنهاد میدم بجای اینکه مسولین مردم را تشویق به نخریدن گوجه فرنگی کنند از صادرات آن به کشور عراق جلوگیری کنند موضوع خیلی راحت حل میشود
CHINA
11:11 - 1392/01/21
مردم که متاسفانه در اين زمينه ها وحدت ندارن ، برعکس در اين مواقع دودستگي و چند دستگي بين مردم بيداد ميکنه ... .
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
13:15 - 1392/01/21
آخه اگه قرار به رعایت این قانون باشه ملت نباید هیچی بخرن که، برنج گران پسته گران گوجه گران گوشت گران .. نان بی کیفیت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
14:17 - 1392/01/21
عباسي خيلي مسائل به صورت قرداد است رو هوا كه چيزي رو صادر نميكنند شايد اگر قرارداد رو فسخ كنن بيشتر ضرر كنيم.يكم تحليل تو تاكسي كه بحث نميكني اومدي تو يه فضاي فرهنگي و سايبري
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
14:26 - 1392/01/21
یک راهکار ساده : هر چیز گران شد نخرید!!!
اگه فردا نون گرون شد چیکار کنیم؟!!!
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
16:40 - 1392/01/21
گوجه نخر برنج نخر پسته که بماند پیازو لوبیا وعدس نخر حالا بخریم یا نخریم اگر نخریم پس چی بخوریم از گرسنگی می میریم مسئولان باوجدان باید کاری انجام بدهند که متاسفانه کاری انجام نمی دهند فقط به خودشون زحمت می دهند برن سر برج حقوق میلیونی شون رو بگیرن همینو بس دیگه کاری انجام نمی دهند
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
21:17 - 1392/01/21
مسئول نسبتا محترم خوت هم میتونی نخری ؟
چرا فقط به مرم توصیه میکنید به خودتون هم توصیه کنید
والاااااااااااا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج