دوربین‌های دید در شب چگونه کار می‌کنند؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
کتاب لند_1
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
لایکو_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
سمپاشی امحا_4
سمپاشی امحا_2
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۴۷۹۴۳۵
۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۶
۳۴۹۳
حتما تاکنون چشم شما به دوربین‌های دید در شب افتاده‌ است، تصویر سیاه و سفید و گاهی سبز رنگی که این دوربین‌ها از ظلمات شب به نمایش می‌گذارند واقعاً جالب توجه است، به همین دلیل در این قسمت قصد داریم با هم ببینیم دوربین‌های دید در شب چگونه کار می‌کنند.
وب سایت فارنت - محمد کاملان: حتما تاکنون چشم شما به دوربین‌های دید در شب افتاده‌ است، تصویر سیاه و سفید و گاهی سبز رنگی که این دوربین‌ها از ظلمات شب به نمایش می‌گذارند واقعاً جالب توجه است، به همین دلیل در این قسمت قصد داریم با هم ببینیم دوربین‌های دید در شب چگونه کار می‌کنند.
 
 دوربین‌های دید در شب چگونه کار می‌کنند؟

دوربین‌های دید در شب بیشتر استفاده‌های امنیتی دارند، در فیلم و بازی‌های ترسناک نیز زیاد شاهد تصاویر دید در شب هستیم. جالب اینجاست که تمامی دوربین‌‌های دید در شب به لحاظ فناوری و ساختار شبیه هم نیستند و عملکرد‌های متفاوتی دارند.

دوربین‌های دید در شب مادون قرمز

 دوربین‌های دید در شب چگونه کار می‌کنند؟

در بین فناوری‌های مختلفی که برای رویت اشیا و محیطی در شب استفاده می‌شود، یکی از آنها را بیشتر در دوربین‌های امنیتی شاهد هستیم. این فناوری استفاده از پرتوهای مادون قرمز است. به‌عبارت دیگر پرتو نور مادون قرمز در این دوربین‌ها باعث تولید تصویر می‌شود.

به همین دلیل اگر از نزدیک نگاهی به دوربین‌‌های امنیتی که قابلیت دید در شب دارند. داشته باشید حتما متوجه لامپ‌های کوچک ال‌ای‌دی در اطراف لنز دوربین خواهید شد. این لامپ‌ها زمانی که هوا تاریک شد، با تاباندن پرتوهای مادون قرمز به تشکیل تصویر کمک می‌کنند.

از آنجایی که چشم انسان قادر به تشخیص و مشاهده پرتوهای نور مادون قرمز نیست، نور تابیده شده توسط این دوربین‌ها را در فضای تاریک نمی‌بیند. به این ترتیب دوربین‌های امنیتی دید در شب، با نورهای مادون قرمز خود فضا را پر می‌کنند و فقط چشم شماست که این نور را نمی‌ببیند.

از طرف دیگر اگر نگاهی به تصاویر دوربین‌های دید در شب داشته باشید، متوجه خواهید شد که در بیشتر مواقع این تصاویر سیاه و سفید هستند، دلیل این امر نیز روشن است، چشم انسان با دقت بیشتری می‌تواند اختلاف میان رنگ سفید و سیاه را نسبت به سایر طیف‌های رنگ، مانند قرمز یا آبی تشخیص دهد. این امر باعث شده است تا در بیشتر دوربین‌های امنیتی دید در شب، شاهد حضور فیلتر سیاه و سفید باشیم تا تصاویر در شب راحت‌تر مشاهده شوند.

 دوربین‌های دید در شب چگونه کار می‌کنند؟

این روزها بیشتر دوربین‌های امنیتی موجود در بازار به ویژگی دید در شب مجهز هستند. به این ترتیب دوربین به صورت کاملاً‌ خودکار زمانی که هوا تاریک است، با تاباندن پرتوهای مادون قرمز، تصاویر را به صورت سیاه و سفید ذخیره می‌کند، این دوربین‌ها در روز و هوای روشن نیازی به پرتور مادون قرمز ندارند و تصاویر را به صورت رنگی ذخیره می‌کنند.

دوربین‌های دید در شب با قابلیت تشدید نور

 دوربین‌های دید در شب چگونه کار می‌کنند؟

همان‌‌گونه که اشاره شد، دوربین‌های دید در شب در دو گروه اصلی قرار می‌گیرند، گروه اول دوربین‌های هستند که در آنها از فناوری مادون قرمز استفاده شده است که به آنها اشاره کردیم، گروه دوم نیز دوربین‌های حرفه‌ای‌تر دید در شب هستند، در این دوربین‌ها، لوله‌هایی برای تقویت شدت نوری که دریافت می‌کنند تعبیه می‌شود. طبیعی است که این دوربین‌ها با قابلیت جذب بیشتر نور، تصویر واضح‌تری را عرضه می‌کنند.

نوری که وارد این دسته از دوربین‌های دید در شب می‌شوند به الکترون‌های مختلفی تغییر حالت می‌دهد، در نهایت نیز این الکترون‌ها به سیگنال‌های الکتریکی تبدیل می‌شوند. در این فرآیند الکترون‌ها تقویت شده و از فیلترهای مختلفی عبور می‌کنند، نتیجه امر نیز تابیده شدن بیشتر نور بر روی تصاویر خواهد بود.

تمامی طیف‌های مختلف رنگی که به این دسته از دوربین‌های دید در شب وارد می‌شود، پس از گذشتن از سنسور‌های مختلف به طیف‌های مختلف رنگ سبز تبدیل می‌شوند. جالب است بدانید، چشم انسان نسبت به رنگ سبز حساس‌تر است و به همین دلیل در این دسته از دوربین‌های دید در شب شاهد حضور طیف‌های مختلف رنگ سبز هستیم.

این دوربین‌های دید در شب، در ظلمات و تاریکی محض نمی‌توانند تصویر بگیرند، دلیل این امر هم روشن است، اگر خاطر شما باشد گفتیم که این دسته از دوربین‌های دید در شب، نور را جذب کرده و آن‌را تقویت می‌کنند. به همین دلیل برای این دوربین‌ها تنها نور ماه یا حتی یک چراغ روشن در وسط بیابان کافی است تا طیف‌های نور را دریافت کرده و آن‌را تقویت کنند.

دوربین‌های معمولی نیز می‌توانند تصویر دید در شب بگیرند برای این کار کافی است تا به داخل یک اتاق تاریک بروید و دیافراگم دوربین را برای مدتی باز گذاشته و عکس بگیرید. در تصویر گرفته شده، خواهید دید که نور محیط به مراتب بیشتر از آنچه توسط چشم شما قابل مشاهده است، رویت می‌شود. در واقع دوربین نور محیط را جذب کرده و آنرا تقویت کرده است. به این ترتیب می‌توان نتیجه گرفت که در همان اتاق تاریک نیز اندکی نور حضور داشته که دوربین توانسته است آن‌را جذب و تقویت کند.

امکان مشاهده تصاویر دید در شب که با استفاده از تقویت نور محیط پدید می‌آیند را بیشتر در دوربین‌های دو چشمی که برای مصارف نظامی یا تحقیقاتی استفاده می‌شوند شاهد هستیم و همان‌گونه که اشاره شد، بیشتر دوربین‌های دید در شب امنیتی از فناوری مادون قرمز استفاده می‌کنند، ذکر این نکته نیز لازم است که دوربین‌های دید در شب مادون قرمز به لحاظ قیمت نیز مقرون به صرفه‌تر هستند.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:19 - 1395/11/25
اطلاعات خوبی گرفتم خوب بود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
ایرانیان- فوتر موبایل222
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان