3.5 میلیون خانوار بسته غذایی دریافت می‌کنند
۴۸۱۵۲۷
۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۸
۸۸۱۹ 
دومین مرحله از توزیع سبدهای امنیت غذایی ۳/۵ میلیون خانوار، شامل ۱۱ میلیون نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد؛ افرادی که تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) و سازمان بهزیستی هستند. در همین حال بنا بر اعلام وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی توزیع یک نوبت دیگر بسته حمایت غذایی پیش از پایان یافتن سال، در راه است.
دومین مرحله از توزیع سبدهای امنیت غذایی ۳/۵ میلیون خانوار، شامل ۱۱ میلیون نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد؛ افرادی که تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) و سازمان بهزیستی هستند. در همین حال بنا بر اعلام وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی توزیع یک نوبت دیگر بسته حمایت غذایی پیش از پایان یافتن سال، در راه است.

مبارزه با فقرزدایی و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دولت یازدهم در سه سال گذشته بوده است. در تازه‌ترین اقدام، دولت برای رفع سوتغذیه و کمک به خانوارهای نیازمند، توزیع سبدهای امنیت غذایی را از ابتدای هفته جاری آغاز کرده است. توزیع بسته حمایت غذایی می‌تواند به خانوارهایی که به دلایل مختلف کالری کافی دریافت نمی‌کنند، کمک کند تا نیازهای غذایی حداقلی خود را تامین سازند.
 
دومین مرحله از توزیع سبدهای امنیت غذایی ۳/۵ میلیون خانوار، شامل ۱۱ میلیون نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد؛ افرادی که تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) و سازمان بهزیستی هستند. در همین حال بنا بر اعلام وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی توزیع یک نوبت دیگر بسته حمایت غذایی پیش از پایان یافتن سال، در راه است.

توزیع سبد امنیت غذایی برای اقشار محروم و آسیب پذیر تحت پوشش نهادهای حمایتی در سراسر کشور در هفته جاری آغاز شد. این طرح شامل اقشار محروم و آسیب‌پذیر تحت پوشش نهادهای حمایتی از جمله مستمری بگیران دستگاه‌های حمایتی کمیته امداد امام (ره) و بهزیستی و سایر مراجعان نیازمند بهزیستی شامل افراد ضایعه نخاعی، توانبخشی، اجتماعی و درخواست پشت نوبت وسایل توانبخشی است.

بر این اساس مبلغ قابل پرداخت به مشمولان این طرح برای خانوار یک نفره ۳۰۰ هزار ریال، خانوار ۲ نفره ۵۰۰ هزار ریال و خانوار ۳ نفر به بالا به ازای هر نفر ۱۰۰ هزار تا سقف ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال است. میزان پرداختی این طرح به افراد مشمول موردی بهزیستی نیز به ازای هر نفر ۳۰۰ هزار ریال و مستمری بگیران کمیته امداد و بهزیستی بین ۳۰۰ تا ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال است.

خبر توزیع آخرین بسته حمایت غذایی را وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد. هفته گذشته علی ربیعی با اشاره به توزیع مرحله دوم بسته حمایت غذایی برای نیازمندان در سال جاری گفت: اعتبار پیش بینی شده برای اجرای این طرح در این مرحله ۲۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره افرادی هم که تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی قرار دارند گفت: وظیفه توزیع و اطلاع‌رسانی بسته‌های غذایی برای نیازمندان تحت پوشش، برعهده این دو نهاد حمایتی است که همزمان اجرا می‌شود. ربیعی ارزش ریالی هر بسته غذایی را بین ۳۰ تا ۱۲۰ هزارتومان برای خانوارهای کم جمعیت و پرجمعیت اعلام کرد و افزود: در این مرحله تلاش شده است بسته‌های غذایی پیش‌بینی شده از تنوع کالا برخوردار باشد.

پس از اعلام وزیر و ارسال پیامک‌ها به افراد منتخب، کسانی که تحت پوشش دریافت این مرحله از  بسته غذایی بودند از ابتدای هفته با مراجعه به فروشگاه‌های زنجیره‌ای و یا شرکت‌های تعاونی، اقلام پیش بینی شده را تحویل گرفتند.

نکته مهم در گفته‌های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی این بود که یک مرحله دیگر توزیع بسته حمایت غذایی در پیش است و در آستانه عید نوروز افراد واجد شرایط می‌توانند از آن استفاده کنند. ربیعی با بیان اینکه دولت برای حمایت غذایی از نیازمندان چهار بسته حمایتی پیش‌بینی کرده است، حمایت از کودکان و زنان باردار در معرض سوءتغذیه را از مهم‌ترین برنامه‌های دولت برشمرد و گفت: براین اساس تلاش کردیم در این مدت یک بسته غذایی را در قالب غذاهای گرم و توزیع شیردر مدارس به این افراد تحویل دهیمو

در همین خصوص مدیر کل رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز با اشاره به جزییات این طرح گفت: روز چهارشنبه هفته گذشته اعتبار سبد غذایی نیازمندان از خزانه کل کشور واریز شد و از ابتدای هفته جاری نیز با واریز سهم خانوارهای نیازمند به تناسب تعداد افراد، این طرح با ابلاغ به تمام استان‌ها، آغاز شد.

احد رستمی با اشاره به اینکه سبد حمایت غذایی فقط شامل خانواده‌های تحت پوشش دائم کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی می‌شود، گفت: این خانواده‌ها می‌توانند با همراه داشتن کارت‌های بانکی متصل به حساب یارانه نقدی خود به فروشگاه‌های طرف قرارداد مراجعه و سبد غذایی خود را دریافت کنند. مدیر کل رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام جزییات فروشگاه‌هایی که مشمولان باید برای دریافت سبد حمایت غذایی خود به آنها مراجعه کنند، گفت: این افراد برای دریافت سبد غذایی خود باید به یکی از ۶ هزار فروشگاه اتکا، اسکاد (اتحادیه سراسری تعاونی‌های مصرف کارکنان دولت)، امکان، فرهنگیان، تعاونی مصرف محلی، سپه، رفاه و شهروند در سطح کشور مراجعه کنند.

رستمی با اشاره به اقلام سبد حمایت غذایی گفت: اقلام این سبد شامل گوشت قرمز، گوشت مرغ، تخم مرغ، برنج، حبوبات، ماکارونی، لبنیات، روغن مایع، رب گوجه فرنگی و خرما است که مشمولان می‌توانند به تناسب اعتبار واریز شده به حساب آنها، نسبت به دریافت سبد غذایی خود از هر نام تجاری (بِرند) مد نظر، اقدام کنند.

این مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه هزینه سبد حمایت غذایی حداقل ۳۰ هزار تومان و حداکثر نیز ۱۲۰ هزار تومان است ادامه داد: برای خانواده‌های یک نفره ۳۰ هزار تومان، برای خانواده‌های دو نفره ۵۰ هزار تومان و برای خانواده‌های بیشتر از این جمعیت به ازای هر نفر ۱۰ هزار تومان به حساب سرپرستان این خانواده‌ها واریز شده است.

وی با بیان اینکه مبالغ واریز شده بابت سبد حمایت غذایی قابل برداشت نیست و فقط برای خرید اقلام مذکور از فروشگاه‌های اعلام شده قابل استفاده است گفت: از زمان واریز این مبالغ به حساب‌های سرپرستان خانوار، مهلت چهار ماهه برای خرید این اقلام در نظر گرفته شده است.

به گفته رستمی، اعتبار سبد حمایت غذایی از ردیف تبصره ۱۴ قانون بودجه ۹۵ کل کشور (از محل حذف یارانه نقدی خانوارهای غیرنیازمند) تامین شده است.

مدیر کل رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه این طرح ۳.۵ میلیون خانوار معادل ۱۱ میلیون نفر از جمعیت کشور را در بر می‌گیرد، افزود: با وجود اینکه دولت تلاش کرد تا گروه‌های هدف این طرح را گسترش دهد اما متاسفانه به دلیل محدودیت بودجه، امکان توزیع این سبد حمایت غذایی برای دیگر اقشار فراهم نشد. البته بر اساس ابلاغیه رئیس سازمان برنامه و بودجه، قرار است تا پایان امسال مرحله دوم این سبد نیز برای همین خانواده‌ها توزیع شود که امیدواریم در صورت تامین اعتبار، این کار محقق شود.
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:33 - 1395/11/28
سلام.لطفاشماره ای که باان پیامک می زنندبه مردم هم بگوییدتاکسی صودجویی نکند.درضمن ای کاش شماره پبامکی هم بگذاریدتامردم بتوانندبفهمندکه چه کسی جزوئ این طرح می شودیانمی شود.
Iran, Islamic Republic of
13:44 - 1395/11/28
سه ساله که تحت پوشش بهزیستی هستم اما انگار فقط اسمشو یدک میکشم بعد سه سال دریغ از یه ریال حتی شامل سبد کالا هم نشدیم. دیروز مراجع کردم. خدایی انصاف نیست
Iran, Islamic Republic of
13:57 - 1395/11/28
خاک بر سرمان کنند که 11 ملیون نفر گدا داریم ! تازه من و امثال من که نیمچه آبرویی داریم بدبخت تر از این 11 ملیون گدا هستیم. ....
Iran, Islamic Republic of
14:44 - 1395/11/28
واقعا شرم آوره بجای اینکار اون دویست میلیارد رو برای یکی از اعضای خانواده شغل ایجاد کنند اينجوري خیلی بهتره صد تا شغل هم ایجاد بشه شرفش بیشتر از اینکه گدا پروری کنند این فکرای بکر اقتصادی رو کی میکنه مگه این سبد کالا میشه خرج سالانه شون تو رو خدا بس کنید.اینها اصلا افتخار نیست واقعا شرم باد
Iran, Islamic Republic of
14:47 - 1395/11/28
با این دویست میلیارد تومان ميتونستند برای چند صد خانوار شغل ایجاد کنند وآمار گدا گشنه هارو پایین بیارند.
United Kingdom
19:29 - 1395/11/28
این وسط کی زرر میکنه بازم همون خانواده سه نفره بیکار مستاجر که بایدفقط۳۰تومان سبد کالا بگیر واون نفری که تحت پوشش کمیته هست با توجه به اینک خونه داره بهترین سود رو میبره.پس تناها راهش اینه که سرپرست خنوار خودشو بیمه عمر کنه و خودکشی با گاز کربن.خیلی راحت.
Iran, Islamic Republic of
21:19 - 1395/11/28
اخه چهار نفر 30هزار تومان پول یک مرغ است واقعا متاسفم برای اینطور معسولینی عاقبت ما فقرا مستضعفان کارگران اینطور است 30هزار واقعا شرم دارد واقعا
Iran, Islamic Republic of
21:40 - 1395/11/28
کارگران چی ما از بهزیستی ها بدبخت تر و نیازمند تریم
Iran, Islamic Republic of
08:47 - 1395/11/29
همون کمیته و بهزیستی هم این سبد و با پارتی بازی می دن.
Iran, Islamic Republic of
10:33 - 1395/11/29
فقط کافیه زمانی که ای فروشگاه ها باز میشه برید ببینید به خدا برایه خریده جهیزیه میان ،انقدر سباداشون پره که وانت میگیرن.من نمیدونم ابنام باهمون ۳۰هزار تومن خرید میکنن؟اخه زشته شماها اگه واقعا می خوایید کمک کنید بیایید نفری یک ملیون بهشون بدید برا خودتونم میمونه باز،باهاش کار راه بندازید اخه با سی هزار تومن چی میشه خرید؟چ گوشتی چ مرغی وقتی خودتون میگین گوشت کیلو ۳۱هزار و ۵۰۰تومنه؟بسه دیگه .تازه نصفه این اجناسی که به مردم فروخته میشه اهداییه باغدارا و دامدارا مرغ داریاس و.....خجالتم خوب چیزیه.شما اون دنیا چجوری می خوایید جواب بدید خدا میدونه.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج