رییس دفتر رهبری: دشمنان اگر احتمال پیروزی میدادند به ما امان نداده بودند
۴۸۱۶۲۴
۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۲
۷۶۱۹ 
رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: ایران اسلامی بعد از انقلاب به پیشرفت‌های علمی زیادی دست یافته است در حالی که یکی از ترفندهای دشمن این است که به مردم و جوانان القاء کنند نظام برای مردم کاری نکرده است.
خبرگزاری ایسنا: حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدی‌گلپایگانی در آئین افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های شهری از محل اعتبارات رهبری، با گرامیداشت ایام فاطمیه و ابلاغ سلام رهبری به مردم قم و مسئولان افزود: خدمات ارزشمندی در قم در مدت کوتاهی انجام شده است هر چند قم بیش از این به توجه و اهتمام نیاز دارد.
 
وی ادامه داد: مردم ولایت مدار قم در سال 89 استقبال عظیمی از رهبر معظم انقلاب داشتند و مردم ساعت‌ها سرپا ایستادند ما کمتر سراغ داریم که معظم له در یک سفر استانی 10 روز بمانند که علت آن، اهمیت این شهر و احترام به مردم قم است.
 
وی اظهار کرد: قم دارای شخصیت‌های بزرگی است و جای جای این شهر مملو از خاطرات گرانقدر از این شخصیت‌ها است چرا که زیربنای قم با تشیع ساخته شده است و این شهر ظرفیت بالنده ای دارد.
 
رئیس دفتر مقام معظم رهبری بیان کرد: شهرهای دیگر غالبا سابقه‌ای غیر از تشیع در اسلام داشته‌اند اما قم با زیربنای تشیع ساخته شد در این شهر علمای بزرگی پرورش یافتند که از افتخارات قم است.
 
وی تاکید کرد: در این پایگاه عظیم حوزه علمیه قم 80 هزار نفر از طلاب و هزاران نفر از اساتید و وجود صدها مجتهد در رشته‌های مختلف کلامی و فلسفه و فقه پرورش یافته‌اند که ظرفیتی مهم به شمار می‌رود.
 
محمدی گلپایگانی گفت: پیشنهاد می‌شود تا در محلات قدیمی قم تابلویی در جهت معرفی شخصیت‌هایی که در آن‌جا زندگی کرده‌اند و فعالیت‌های علمی و دینی داشته‌اند نصب شود تا مردم از تاریخ شهر قم بیشتر آگاه شوند.
 
وی خاطرنشان کرد: در قم حرم مطهر کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س) واقع شده است و وجود بانوی بزرگی که چشم و چراغ کشور است به قم اعتبار می بخشد.
 
رئیس دفتر مقام معظم رهبری عنوان کرد: حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع)، پاسخگوی دردمندان و زائران هستند و حتی شنیده شده صاحبان حاجت وقتی به سراغ امام رضا(ع) می روند ایشان به طریقی به صاحبان حاجت می رسانند که به فاطمه معصومه(س) مراجعه کنند.
 
وی بیان کرد: ایشان خورشید قم است و ستارگان دیگری در اطراف ایشان در قم حضور دارند و در این شهر صدها امامزاده مدفون هستند، چرا که مردم قم پذیرای فرزندان اهل بیت(ع) بوده اند و قم موقعیت های خوبی از نظر علمی و دینی دارد.
 
محمدی گلپایگانی با اشاره به ایام دهه فجر ادامه داد: 22 بهمن را نقطه بزرگ در تاریخ کشورمان می دانیم؛ قبل از این ایام شبکه های ماهواره‌ای خودفروخته، مردم را به عدم شرکت در راهپیمایی دعوت کردند اما رهبرمعظم انقلاب فرمودند ملت ایران در راهپیمایی پاسخ آمریکا و تهدیدهایش را می دهند.
 
رئیس دفتر مقام معظم رهبری تصریح کرد: ما حضور باشکوه را در 22 بهمن دیدیم و به گفته معظم له در سخنان روز گذشته فزونی جمعیت در برخی از شهرها چشمگیر بوده است و ایشان روز گذشته فرمودند حساب مردم جداست مسئولان باید به این مردم خدمت کنند و بدانند که لحظه به لحظه عمر خود را که حقوق دریافت می کنند در قبال مردم مسئول هستند.
 
رئیس دفتر مقام معظم رهبری یادآور شد: مردم نیز قدر خدام کارکن و زحمت کش را خوب می دانند و برایشان ارزش قایل هستند.
 
محمدی گلپایگانی در مورد پیشرفت های علمی ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز گفت: بحمدالله ایران اسلامی در بسیاری از رشته ها به پیشرفت رسیده هرچند یکی از ترفندهای دشمن این است که به مردم و جوانان القاء کنند نظام برای مردم کاری نکرده است.
 
وی با اشاره به آمار وزیر علوم در مورد این پیشرفت ها بیان کرد: ایران یکی از قدرت های علمی در جهان و رتبه اول منطقه است و تعداد دانشگاه‌ها نسبت به سال 57 رشد داشته و دانشجویان ما 25 برابر شده اند.
 
رئیس دفتر مقام معظم رهبری تصریح کرد: همچنین80 هزار نیروی هیات علمی در دانشگاه‌ها و مراکز علمی داریم که شاهد رشد 11 برابری بوده ایم همچنین در دو سال گذشته رتبه نوآوری کشور 113 بوده که در حال حاضر به 78 ارتقاء یافته است.
 
وی خاطرنشان کرد: 39 پارک علم و فناوری در کشور ایجاد شده است و این ها امتیازات مهمی است از طرفی در رشته های علوم پزشکی و غیر پزشکی و به ویژه توانمندی های نظامی‌مان پیشرفت و تعالی داشته ایم و وضعیت ما در بخش نظامی قابل مقایسه با گذشته نیست.
 
رئیس دفتر مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: یقینا اگر دشمنان قسم خورده یک درصد احتمال پیروزی می دادند به ما امان نداده بودند اینکه فقط چنگ و دهان نشان می دهند و به گفته رهبرمعظم انقلاب، اینکه از جنگ سخن می گویند بدان علت است که در واقعیت جرأت این کار را ندارند.
 
وی گفت: به گفته معظم له دشمنان به خوبی فهمیده اند که اگر بخواهند تصمیمی در منطقه بگیرند بدون نظر ایران نمی شود که به دلیل قدرت و بنیه نظامی کشور ماست و امیدواریم روزی فرا برسد که حرف اول را در منطقه بزنیم.
 
محمدی گلپایگانی بیان کرد: ما در کشور شهدای حرم فراوانی را داریم و در قم افتخار است که شهید زیادی در دفاع از حرم اهل بیت(ع) تقدیم کرده اند و از مسئولان سخت کوش قم تقدیر می کنیم و امید است سایر مسائلی که در سفر رهبری به تصویب رسیده نیز به نتیجه برسد و مردم شهر قم که الگو هستند از این خدمات بهره بگیرند.
 
رئیس دفتر مقام معظم رهبری عنوان کرد: قم تنها به قمی ها اختصاص ندارد و زائران نیز در این شهر حضور می یابند و باید چنین ظرفیتی در قم ایجاد شود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج